more_horiz
PR24 Portal
Section05

Polski Ład

ANALIZA Rząd blisko polskiej wsi. Dopłaty, udogodnienia i programy wsparcia dla producentów żywności

Prawo i Sprawiedliwość od lat wspiera producentów żywności - jednym ze sztandarowych programów pomocowych jest "Polski ład dla polskiej wsi". Zapewnia on rolnikom szeroki pakiet korzyści, w tym dopłaty, inwestycje czy nowoczesne rozwiązania, co przekłada się na znaczny wzrost dochodów. Wszystko po to, aby polska wieś była miejscem, w którym rolnicy mają szansę na rozwój i bezpieczną przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rolnictwo Polski Ład wieś rolnicy pomoc Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Piknik Rodzinny 800+. Minister Maląg: jesteśmy wiarygodni i chcemy realizować programy, które służą ludziom

- Program 500+, który jest zmianą historyczną i filozoficzną, pokazał w jakim kierunku idzie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy wiarygodni, dlatego realizujemy programy, które służą drugiemu człowiekowi i zmieniamy Polskę na lepsze - powiedziała w sobotę w Krotoszynie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że na ziemię krotoszyńską w ramach różnych programów społecznych trafiło 300 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład społeczeństwo PiS Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza Wielkopolska wielkopolskie

Eksperci: w ogólnoświatowym kryzysie kluczowe jest postrzeganie naszej gospodarki jako stabilnej

Świat stoi przed wyzwaniem, jakim jest wzmocnienie gospodarki w sytuacji wojny na Ukrainie i następstw po pandemii Covid-19. Zmieniają się tak strumienie dostaw, jak i potrzeby konsumpcyjne społeczeństw. Polska może na skracaniu łańcuchów dostaw korzystać, a stabilne perspektywy dla naszej gospodarki potwierdzają agencje ratingowe. Ta stabilność jest nawet ważniejsza od samych wskaźników wzrostu - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha i Piotr Soroczyński główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fitch wojna na Ukrainie inflacja Polski Ład COVID-19 rating

Podatkowa rewolucja. Miliardy złotych oszczędności w kieszeniach kilkunastu milionów Polaków

W latach 2015-2022 wprowadzono wiele zmian podatkowych, dzięki którym Polacy płacą niższe podatki. Korzystne rozwiązania dotyczą wszystkich najważniejszych danin - PIT, CIT i VAT. Szczególny pod tym względem był rok 2022, w którym w życie weszła m.in. większa kwota wolna od podatku oraz spadły stawki podatku PIT. Najbardziej zyskały rodziny wielodzietne, seniorzy oraz młodzi pracownicy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA magazyn 2022/2023 Podatki 2022 podatki Ministerstwo Finansów pit ulga podatkowa Polski Ład

Polski Ład a stan naszych portfeli. Doradca podatkowy mówi, na czym każdy zyskał

- W związku z obniżką stawki podatkowej każdy zyskał, a osoby o przeciętnym wynagrodzeniu, ponieważ mieści się ono w tym progu, zyskały najbardziej - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Narkiewicz-Tarłowska z kancelarii doradztwa podatkowego Vialto Partners, współpautor raportu o wpływie Polskiego Ładu na dochody netto Polaków.  Jak mówiła, także w kwestii kwoty wolnej od podatku "Polska awansowała" w rankingach europejskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatki Polski Ład społeczeństwo Magdalena Złotnicka Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Zmiany w Programie Inwestycji Strategicznych. Ułatwienia dla samorządów, będzie możliwość korekty planów

Rząd planuje zmiany w uchwale ustanawiającej Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Mają one ułatwić realizację planów inwestycyjnych samorządów oraz ich korektę. Wszystkie zaproponowane zmiany mają pozwolić na bardziej elastyczne i efektywne prowadzenie działań inwestycyjnych na szczeblu samorządowym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych samorząd inwestycje infrastruktura

Inwestycje strategiczne Polskiego Ładu. Marlena Maląg: to turbodoładowanie dla polskiej gospodarki

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wzięła w Baruchowie udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Wielopokoleniowego Centrum Aktywności Rodzinnej. Jak mówiła Marlena Maląg "inwestycje strategiczne Polskiego Ładu to turbodoładowanie dla polskiej gospodarki, z którego gmina uzyskała środki". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych samorząd dofinansowanie

Morawiecki: ziemie popegeerowskie to największy wyrzut sumienia III RP

W Ostrowicach, w gminie Drawsko Pomorskie, wręczono promesy dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Mateusz Morawiecki podkreślił, że liberałowie III RP "mogli wiele, a uczynili nic lub prawie nic" dla gmin na terenach popegeerowskich. - To wielki wyrzut, a zarazem grzech zaniechania - powiedział premier. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład Mateusz Morawiecki samorząd rolnictwo PGR regiony zachodniopomorskie

Kalkulator wynagrodzeń już dostępny. Sprawdź, czy zyskałeś na zmianach podatkowych

Kalkulator, który pozwala obliczyć zatrudnionym na etacie i pracującym na umowie zleceniu wysokość wynagrodzeń po zmianach podatku PIT, jest już dostępny na stronach Ministerstwa Finansów. Jak wyjaśnił resort, kalkulator przedstawia uproszczone rozliczenie miesięczne i roczne według zasad z 2021 i 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Podatki 2022 Polski Ład pit ulga podatkowa Ministerstwo Finansów finanse osobiste

Obniżka podatków w Polsce. Wiceminister Soboń tłumaczy zmiany. "System jest teraz bardziej sprawiedliwy"

- Po zmianach podatkowych, które weszły w życie 1 lipca tego roku mamy jeden system podatkowy za rok 2022, który oznacza niższe podatki, wyższą progresję podatkową, system który jest bardziej sprawiedliwy dla podatników - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Podatki 2022 Polski Ład Ordynacja podatkowa samorząd pit

Artur Soboń: zmiany podatkowe uproszczą system i zostawią 15 mld złotych w kieszeniach podatników

-Rezygnacja z ulgi dla klasy średniej, wynikała z jej skomplikowania i choć dawała korzyści została zastąpiona rozwiązaniem o charakterze ogólnym, czyli zmniejszeniem podatku PIT z 17 do 12 procent - powiedział Artur Soboń, wiceminister finansów w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów podatki pit Polski Ład ulga podatkowa

Obniżka podatków. Abramowicz: przedsiębiorcy czekają jeszcze na dwie ważne poprawki

W Polskim Radiu 24 rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz odniósł się do najnowszych zmian w podatkach, czyli uproszczonego programu Polskiego Ładu. - To jest zupełnie inny Polski Ład niż ten poprzedni. Jest dużo lepszy - mówił rzecznik. Zaznaczył jednocześnie, że przedsiębiorcy czekają jeszcze na dwie ważne poprawki.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA podatki Polski Ład prawo pieniądze pit Magdalena Złotnicka Adam Abramowicz

Zmiany w podatkach. Polski Ład z uproszczeniami od 1 lipca

Za kilka dni obudzimy się w nowym systemie podatkowym. W piątek 1 lipca program Polski Ład, wprowadzony na początku roku, zostanie uproszczony. Zmiana ma przynieść wiele korzyści. Zaliczają się do nich m.in. obniżenie podstawowej stawki PIT z 17 do 12 procent oraz możliwość rozliczenia się z dzieckiem przez samotnych rodziców. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład podatki pieniądze GOSPODARKA prawo pit emerytura Ministerstwo Finansów fiskus