more_horiz
PR24 Portal
Section05

Polskie Radio

Prezes PR o komiksie: zależało nam na pokazaniu postaw

- Pracownicy Polskiego Radia z narażeniem życia ukrywali nagrania z września 1939 roku. Wiedzieli, że płyty będą celem niemieckiego okupanta, że zostaną zniszczone. Po latach część tych płyt udało się odnaleźć i odtworzyć. Dzięki temu możemy dziś usłyszeć tamte emocje i mówić o właściwych postawach, o poczuciu misji i wiary w to, co się robi. Miłości do ojczyzny i własnej firmy - mówiła w Polskim Radiu 24 prezes zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU II wojna światowa historia Polski POLSKA

"Polskie Radio - wrzesień 1939". Premiera wyjątkowego komiksu historycznego

W piątek 30 września w siedzibie publicznego nadawcy odbyła się premiera wyjątkowego komiksu "Polskie Radio wrzesień 1939", który przedstawia rolę i działalność Polskiego Radia podczas bohaterskiej obrony Warszawy. O dramatycznych wydarzeniach oraz heroizmie pracowników rozgłośni Polskiego Radia opowiada historia rysunkowa, wydana przez Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo W POLSKIM RADIU Polskie Radio komiks II wojna światowa premiera pamięć POLSKA

"Dali z siebie wszystko". Jan Józef Kasprzyk o bohaterach komiksu "Polskie Radio - wrzesień 1939"

- Komiks opowiada o ludziach, którzy byli niezwykle odważni i heroiczni, a jako cywile bardzo poważnie podchodzili do tego, czym jest służba wspólnocie - narodowi i państwu. Nie pozostawili swoich mikrofonów, nie ewakuowali się, zostali do końca, by być z tymi, dla których Polskie Radio było we wrześniu 1939 roku jedynym źródłem wiedzy i narzędziem krzepiącym ducha - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio II wojna światowa historia Polski Polskie Radio 24 POLSKA W POLSKIM RADIU

"#bezprzedawNIEnia". Kampania o polskich stratach wojennych [POSŁUCHAJ]

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło kampanię informacyjną "#bezprzedawNIEnia". Jej celem jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców w kraju i za granicą z przekazem o losach, tragedii i stratach państwa polskiego poniesionych w wyniku II wojny światowej oraz o braku zadośćuczynienia. Przez cały wrzesień i na początku października Jedynka będzie przypominać o stratach, jakie Polska poniosła w wyniku niemieckiej i sowieckiej agresji. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Bez Przedawnienia reparacje wojenne Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Radio

Oszczędzanie w czasach inflacji

W co inwestować? Jak zadbać o domowy budżet? Na czym można oszczędzić? O tym rozmawialiśmy w "Nocnej Zmianie"! Zachęcamy do odsłuchania nocnej audycji!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo kierowca kierowcy psychologia POLSKA polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow

"Wspaniały aktor, zawsze kochany". Ostatnia droga Franciszka Pieczki

Jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów Franciszek Pieczka spoczął na cmentarzu w Aleksandrowie. W ostatniej drodze artyście towarzyszyli: rodzina, przyjaciele aktorzy, a także wielbiciele jego talentu. Pogrzeb miał charakter państwowy. "Wspaniały aktor, który był zawsze kochany" - mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Franciszek Pieczka aktorstwo Polskie Radio

Feniksy 2022. Polskie Radio nagrodzone podczas Targów Wydawców Katolickich

Polskie Radio otrzymało nagrodę Specjalnego Feniksa 2022 w kategorii multimedia za albumy: "Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Kościoła i Ojczyzny", "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" oraz "Żeby Polska była Polską". Publiczny nadawca został wyróżniony również w kategorii muzyka chrześcijańska - klasyczna za opracowanie "Mikołaj Gomółka – Melodie na Psałterz Polski Opera Omnia Vols 5 & 6". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Targi Wydawców Katolickich Agencja Muzyczna Polskie Radio

Pomoc w trasie

Udzielanie pomocy medycznej, holowanie, dowożenie kluczy. Jak kierowcy pomagają sobie w trasie? O tym rozmawialiśmy w "Nocnej Zmianie"! Zachęcamy do odsłuchania nocnej audycji!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo kierowca kierowcy psychologia polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowcy radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow pomoc społeczna

Wampir energetyczny - jak go rozpoznać i uwolnić się od szkodliwych relacji?

Wampir energetyczny (lub emocjonalny) wysysa z nas siły witalne, dobre samopoczucie i spokój – każdy z nas spotyka w swoim życiu takie osoby. Dobrze więc wiedzieć, jak z nimi postępować. O sposobach ochrony rozmawialiśmy w "Nocnej Zmianie"! Zachęcamy do odsłuchania nocnej audycji!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo kierowca kierowcy psychologia POLSKA polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow

Prezes Agnieszka Kamińska o statuetce ITD: Nagroda za misję

- Podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo drogowe, ale też mówimy dużo o powstających drogach, o planach infrastrukturalnych, i to wszystko znalazło dzisiaj swego rodzaju finał w postaci tej statuetki - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do uhonorowania publicznego nadawcy specjalnym wyróżnieniem Inspekcji Transportu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze Agnieszka Kamińska Polskie Radio Główny Inspektorat Transportu Drogowego kierowca kierowcy społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

20 lat ITD. Wyróżnienie dla Polskiego Radia

Polskie Radio zostało "Partnerem bezpieczeństwa ITD". Główny inspektor transportu drogowego wręczył prezes publicznego nadawcy nagrodę podczas uroczystości 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego. Agnieszka Kamińska zapowiedziała dalszą udaną współpracę z instytucją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Agnieszka Kamińska Główny Inspektorat Transportu Drogowego służby i bezpieczeństwo kierowca kierowcy Alvin Gajadhur bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Polskie Radio dla Ukrainy nadal nadaje w Przemyślu

Polskie Radio dla Ukrainy w dalszym ciągu będzie nadawać swoje 24-godzinne, specjalne programy w języku ukraińskim w Przemyślu – na częstotliwości 98,6 MHz. Stacji publicznego nadawcy można słuchać również w kilku innych polskich miastach: w Warszawie – na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi – na 94,40 MHz, we Wrocławiu – na 100,70 MHz oraz w Białymstoku – na 94,80 MHz. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Ukraina W POLSKIM RADIU

Jak skutecznie stawiać granice w relacji z dzieckiem?

Granice w rodzicielstwie często wydają nam się abstrakcją, szczególnie jeśli ulegamy kolejnym prośbom dziecka. Czasem mniejsze zło stanowi dla nas przystanie na prośbę dziecka niż to, w jaki zareaguje ono na odmowę. W praktyce podmiotowego podejścia wychowawczego granice są istotnym narzędziem. Ważna jest optyka: kiedy widzimy dziecko jako osobny byt, skończoną całość, której ramy określane są właśnie przez granice, to łatwiej jest nam zrozumieć istotę podmiotowości.  
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Polskie Radio radio dla dzieci radio dzieci rodzicielstwo wychowanie