more_horiz
PR24 Portal
Section05
pomoc UE

Doradcy ds. innowacji wsparli setki polskich firm. "Konsultacje mogą rozwiać wszelkie wątpliwości"

750 przedsiębiorstw skorzystało od 2019 r. z usług bezpłatnych doradców innowacyjnych, którzy pomagali firmom opracować i wdrożyć nowe produkty. Jak wynika z danych Centrum Projektów Badawczych UE, wśród innowacji znalazły się m.in. domy na wodzie, recykling produktów OZE, system do zdalnego zarządzania ruchem w portach czy terminalach, czy też opracowanie nowej formuły produkcji pieczywa bez sztucznych dodatków i konserwantów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma innowacje przedsiębiorstwo rozwój pomoc UE

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. Premierzy Polski i Czech wystąpią wspólnie do KE o nowy fundusz

Premierzy Polski i Czech wystąpią wspólnie do Komisji Europejskiej o pozyskanie nowych środków na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Taką inicjatywę zapowiedział premier Mateusz Morawiecki po rozmowach w Warszawie z szefem czeskiego rządu Petrem Fialą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska polska pomoc uchodźcy Czechy Komisja Europejska fundusze unijne wojna na Ukrainie wojna 2022 Mateusz Morawiecki pomoc UE pomoc

Solidarna Polska chce wstrzymać płacenie składek do UE. Müller: to nietrafiony pomysł

- To nie jest to dobry ruch. Obowiązują nas traktaty unijne dotyczące płacenia składek - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do propozycji Solidarnej Polski ws. zawieszenia płatności unijnych. - Pamiętajmy, że Polska cały czas ze środków unijnych, w sensie liczb bezwzględnych, dostaje więcej środków finansowych niż wpłaca do budżetu unijnego - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka UE uchodźcy polska pomoc Solidarna Polska Piotr Müller Unia Europejska pomoc pomoc UE fundusze europejskie fundusze unijne wojna na Ukrainie wojna 2022 rząd Sąd Najwyższy sądownictwo pieniądze

"Pieniądze na stół". Piotr Kaleta apeluje do UE ws. pomocy dla uchodźców

- Kto szybko pomaga, ten dwa razy pomaga. Pomoc nie ma być przecież przeznaczona dla Polski. Mamy otrzymać te pieniądze jako pośrednicy, aby je dobrze i skutecznie spożytkować. Przerażające jest to, jak europejskie młyny powoli mielą - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Ukraina Rosja sankcje pomoc pomoc UE uchodźcy Polska w Unii Europejskiej polityka wojna 2022
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem