more_horiz
PR24 Portal
Section05

pomoc

"Dwadzieścia wyzwań na dwudziestolecie" - jubileuszowa akcja Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

W tym roku Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" świętuje swoje dwudzieste urodziny. O planach na przyszły rok, a także o akcji "Dwadzieścia wyzwań na dwudziestolecie" z Mają Jaworską, Wiceprezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" i z Katarzyną Walaszek, zastępcą Dyrektora do spraw projektów fundacji, rozmawiał Wojciech Urban.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban pomoc niepełnosprawność aktywność

Niemiecki rząd wspiera biznes. Siemens Energy otrzyma 7,5 mld euro. Ekonomiści: spółka jest słabo zarządzana

Po trwających kilka tygodni negocjacjach ustalono wysokość wkładu niemieckiego rządu do pakietu pomocowego dla firmy Siemens Energy na 7,5 mld euro. Większość ekonomistów nie uważa tej decyzji rządu za zasadną - poinformował portal Tagesschau. "Fakt wspierania Siemens Energy gwarancjami państwowymi - mimo krytycznych głosów ze strony ekonomistów - wynika prawdopodobnie ze znaczenia firmy dla transformacji energetycznej" - komentuje "Handelsblatt".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Niemcy energetyka siemens pomoc dofinansowanie

Szefowa MRiPS apeluje o wrażliwość w czasie mrozów. "Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś wyraźnie potrzebuje pomocy"

Minister rodziny i polityki społecznej Dorota Bojemska powiedziała, że "zima to trudny czas dla wielu osób, szczególnie tych zmagających się z kryzysem bezdomności". - Apeluję o wrażliwość na drugiego człowieka, reagujmy, gdy widzimy, gdy ktoś np. śpi na ławce, przystanku, gdy wyraźnie potrzebuje pomocy - zaapelowała.
Zobacz więcej na temat:  pomoc zima Dorota Bojemska bezdomność POLSKA społeczeństwo

Pogotowie z zielonym kogutem, czyli szybka pomoc dla chorych roślin domowych

Ratować naszą planetę można na wiele sposobów i na różnych poziomach. Jedni, jak np. politycy robią to, planując na wielkich, międzynarodowych konferencjach ogólnoświatową strategię działania, inni działają na poziomie najniższym, lokalnym, ratując rośliny doniczkowe w naszych domach. To właśnie robi bohaterka Trójkowego materiału.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rośliny ekologia zdrowie pomoc Radosław Nałęcz Trójka

TYLKO U NAS "Nie bądźmy obojętni". Ekspert tłumaczy, jak udzielać pomocy osobom znajdującym się w stanie hipotermii

- Poza wezwaniem pogotowia, powinniśmy zapewnić takiej osobie odpowiednią izolację termiczną - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl o pomocy osobom w stanie hipotermii dr hab. Sylweriusz Kosiński z Pracowni Medycyny Górskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Jak zaopiekować się osobą, która uległa wychłodzeniu? Dlaczego alkohol wpływa na pogłębienie się stanu hipotermii? Zapraszamy do lektury wywiadu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zima mróz bezdomność szpital pomoc medycyna