more_horiz
PR24 Portal
Section05

Portugalia

W Portugalii coraz trudniej zapłacić gotówką. Handel i usługi przechodzą na płatności wyłącznie elektroniczne

W Portugalii, wychodzącej z pandemicznych restrykcji sanitarnych, przybywa lokali handlowych i usługowych, w których nie można już płacić gotówką. Obawy przed zakażeniem koronawirusem to, zdaniem niektórych, jedynie wymówka. Lizbońska rozgłośnia Observador wskazuje, że praktyka ta upowszechnia się również z chęci znalezienia oszczędności.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA płatności bezgotówkowe gotówka Portugalia

"Grabież dóbr kultury nie ulega przedawnieniu". Szef MKiDN upomina się o zwrot zrabowanych dzieł

- Zwrot zagrabionych obiektów do miejsca, z którego zostały skradzione, to najwłaściwsza forma zadośćuczynienia, niezależna od reparacji - uważa minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. W artykule opublikowanym na łamach portugalskiego portalu Observador przypomina, że "grabieże dóbr kultury nie ulegają przedawnieniu nie tylko w wymiarze etycznym i moralnym, lecz także w sferze prawa międzynarodowego". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia reparacje wojenne II wojna światowa Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Katastrofalna susza i pożary. Na południu Europy rozpoczyna się wyjątkowo niebezpieczny sezon

Jak donosi Euronews, kraje południowej Europy może czekać w tym roku najgorsza w historii susza oraz wyjątkowo niebezpieczny i wydłużony sezon pożarów. - Unia Europejska już teraz finansuje wysyłanie strażaków i sprzętu gaśniczego do Grecji - poinformował wiceszef KE Marosz Szefczovicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa susza Włochy Portugalia Grecja pożar zmiany klimatyczne

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Niezbędne informacje dla kierowców (cz. 4)

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Wiesz jakie obowiązują opłaty za przejazd lub ograniczenia prędkości? Prezentujemy zestaw przydatnych informacji dla kierujących wybierających się do Łotwy, Niemiec, Norwegii i Portugalii. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców podróże kierowcy społeczeństwo podróże zagraniczne samochody Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Łotwa Niemcy Portugalia