more_horiz
PR24 Portal
Section05

porwanie

Ukraińskie dzieci wywożone także na Białoruś. Opozycjonista podał niepokojące dane

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka powiedział w środę, że co najmniej 2150 dzieci z okupowanych przez Rosję terenów Ukrainy zostało przymusowo wywiezionych na terytorium Białorusi, gdzie narzucono im antyukraińską narrację i rasistowską ideologię.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja Białoruś dzieci zbrodnie wojenne Paweł Łatuszka Aleksander Łukaszenka reżim Europa ŚWIAT porwanie

Kto się wstydzi czytania kryminałów?

We Wrocławiu w środę startuje 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2023. Jak przyznaje Ewa Dąbrowska, koordynatorka wydarzenia, od początku festiwalowej historii zmieniły się nie tylko sama impreza, ale także funkcjonowanie tego typu powieści w przestrzeni publicznej. To już nie jest coś, czego się wstydzimy. Do czytania kryminałów przyznają się profesorzy, piszą o tym artykuły naukowe – ocenia rozmówczyni Katarzyny Cygler. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA porwanie KSIĄŻKA Płock pisarz kryminał Katarzyna Cygler

Jacek Ostrowski: w dochodzeniu w sprawie porwania płockiej lekarki popełniono błędy

Gościem "Trójki pod Księżycem" był Jacek Ostrowski, autor cyklu o mecenas Zuzie Lewandowskiej. Najnowsza, dziewiąta już powieść z tej serii, zatytułowana "Bohomaz" ukazała się pod koniec kwietnia. Niedawno wznowiono też "Ostatnią wizytę, książkę nawiązującą do tajemniczego porwania płockiej lekarki na początku lat 70.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA porwanie KSIĄŻKA Płock pisarz kryminał Katarzyna Cygler

Liczne deportacje i uprowadzenia dzieci. Rosjanie prowadzą szczegółową segregację

Wera Jastrebowa, szefowa ukraińskiej organizacji pozarządowej Wschodnia Grupa Obrońców Praw Człowieka zaalarmowała, że "rosyjscy okupanci, którzy nielegalnie deportują z Ukrainy osoby niepełnoletnie, zachowują się niczym faszyści". - Najeźdźcy przeprowadzają segregację dzieci ze względu na stan zdrowia, a następnie wywożą te zdrowie i wyróżniające się w nauce - podała.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie dzieci porwanie Rosja ŚWIAT Europa

Norweg ścigany listem gończym usłyszał zarzuty. Dotyczą zabójstwa Polki i uprowadzenia dziecka

Ingebrigt G., Norweg podejrzany o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka, usłyszał zarzuty w prokuraturze w Oświęcimiu. Czynności, z udziałem tłumacza, obrońcy i pełnomocnika pokrzywdzonej, trwały kilka godzin. - Podejrzany złożył bardzo obszerne wyjaśnienia - przekazał prokurator Mariusz Słomka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo zabójstwo regiony małopolskie Oświęcim prokuratura porwanie

Rosjanie odpowiedzialni za porywanie ukraińskich dzieci zostaną objęci sankcjami

Unijnymi sankcjami mają być objęci Rosjanie odpowiedzialni za porywanie ukraińskich dzieci - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Z jej ustaleń wynika, że te osoby zostały dopisane do czarnej listy z zakazem wjazdu do Unii i zablokowanymi majątkami w Europie w ramach dziewiątego pakietu restrykcji.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie dzieci porwanie pieniądze Unia Europejska Europa

NASZ NEWS Kolejne nazwiska na liście sankcji UE. To Rosjanie odpowiedzialni za porywanie ukraińskich dzieci

Unijnymi sankcjami mają być objęci Rosjanie odpowiedzialni za porywanie ukraińskich dzieci - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Z jej ustaleń wynika, że te osoby zostały dopisane do czarnej listy z zakazem wjazdu do Unii i zablokowanymi majątkami w Europie w ramach dziewiątego pakietu restrykcji.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie dzieci porwanie pieniądze Unia Europejska ŚWIAT Europa

Katowice: 25-latek ukradł tramwaj i udawał motorniczego. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Chorzowie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 25-latka, który ukradł pojazd Tramwajów Śląskich. Usłyszał on zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym, a także krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego. Zatrzymany tłumaczył, że jest synem motorniczego i też chciał poprowadzić tramwaj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk tramwaj porwanie policja Katowice

Cios w serce Ameryki. 21. rocznica zamachów na World Trade Center

11 września 2001 roku cztery samoloty uprowadzone przez 19 terrorystów z Al-Kaidy i użyte w zamachach samobójczych zniszczyły m.in. dwie wieże World Trade Center w Nowym Jorku, uszkodziły budynek Pentagonu w Waszyngtonie. W zamachach tego dnia zginęło niemal 3000 osób.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA terroryzm zamach Stany Zjednoczone Al Kaida WTC Manhattan Nowy Jork Pentagon samolot samoloty porwanie Osama bin Laden

Rosjanie wywożą nieletnich i zajmują ukraińskie szkoły. "Do Rosji trafiło ponad 7 tys. dzieci"

Ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubinec poinformował, że "od początku pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę Rosjanie wywieźli z Ukrainy ok. 7 tys. dzieci". Jak dodał, dotychczas na Ukrainę wróciło 51 z nich. Iwan Fedorow, mer Kijowa, wskazał z kolei, że "rosyjskie siły zorganizowały bazy wojskowe w pięciu szkołach w okupowanym Melitopolu". 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 dzieci szkoła porwanie