more_horiz
PR24 Portal
Section05

Powązki

"Państwo ma zobowiązania wobec tych, którzy mu służyli". Dziedziczak o pożegnaniu prof. Jana Łukasiewicza

- Wychodzimy z założenia, że państwo polskie ma zobowiązania wobec tych, którzy mu służyli i przyczynili się do niepodległości. Wielkim marzeniem niemałej części było to, by mogli spocząć w demokratycznej Polsce. I tak się właśnie dzieje - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 sekretarz stanu w KPRM Jan Dziedziczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pogrzeb Powązki historia Polski społeczeństwo

Jan Himilsbach - gra w papier, nożyce i kamień

34 lata temu, 11 listopada 1988 roku zmarł w Warszawie Jan Himilsbach, aktor, pisarz i scenarzysta. Należał do najbarwniejszych postaci czasów PRL. Pod powierzchownością zniszczonego życiem kamieniarza - alkoholika skrywał głęboką wrażliwość artystyczną.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA PRL FILM film polski kino literatura aktorzy aktor Warszawa Powązki Jan Himilsbach Marek Hłasko Marek Piwowski Andrzej Kondratiuk Zdzisław Maklakiewicz

Kwesta na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek. Zebrano ponad 220 tys. zł

Na Powązkach zakończyła się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników tej najstarszej warszawskiej nekropolii. Przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami Marcin Święcicki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie zabytkowych obiektów w najbardziej znanej części Powązek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Powązki

Miłosne historie Powązek zaczynają się już przy bramie św. Honoraty

Jedna z najstarszych nekropoli warszawskich, stała się z biegiem lat panteonem nie tylko Warszawy, ale i całej Polski. To miejsce magiczne, pełne tajemnic i niezwykłych opowieści o ludziach związanych z historią miasta i kraju. To też miejsce, gdzie na każdym kroku spotykamy miłość i związane z nią historie, wzruszające i tragiczne. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka śmierć cmentarz Kasia Dydo Powązki Warszawa historia Polski

NASZ WYWIAD Powązki Wojskowe. "Niech historia będzie żywa na tym cmentarzu"

To cmentarz jedyny w swoim rodzaju, wspaniały właśnie dlatego, że jest taki. Że obok kanalii leżą bohaterowie. Jedyny, na którym historia jest żywa, na którym można pokazać to, o czym się często zapomina - nie samą pamięć, ale walkę o pamięć - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Marcin Łaszczyński, historyk, przewodnik po Powązkach Wojskowych, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Powązki cmentarz Wszystkich Świętych Polskie Radio 24 POLSKA

Pożegnanie Marii Mireckiej-Loryś. Prezydent: wszystko, co robiła, robiła dla Polski

Wszystko, co w życiu robiła, robiła to dla Polski - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości pogrzebowych mjr Marii Mireckiej-Loryś "Marty". Pożegnanie zasłużonej kombatantki rozpoczęła Msza święta żałobna w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa II Rzeczpospolita HISTORIA historia Polski Stronnictwo Narodowe Armia Krajowa Andrzej Duda Warszawa Wojsko Polskie Powązki Instytut Pamięci Narodowej odeszli 2022 społeczeństwo