X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
powódź

"Niemcy stały się zdane na pomoc". Armin Laschet podziękował polskim strażakom za pomoc w czasie powodzi

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet spotkał się z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej Andrzejem Bartkowiakiem, by podziękować za pomoc podczas powodzi. Polscy strażacy pod koniec lipca pojechali do regionów Niemiec dotkniętych powodzią z pomocą humanitarną. Premier Armin Laschet mówił, że przyjechał do Polski, bo zależało mu, by osobiście złożyć podziękowania za pomoc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA powódź Niemcy pomoc straż pożarna

Woda to groźny żywioł w każdych okolicznościach. O czym należy pamiętać?

Woda może być źródłem życia i niszczycielskim żywiołem. A szczególnie za sprawą pogody, co dotkliwie odczuli niedawno mieszkańcy południowej Polski. Może być groźna nie tylko wtedy, kiedy ktoś się kąpie czy pływa łódką. Żywioły wody i wiatru niszczyły wszystko, co stanęło im na drodze. Coraz częściej mamy do czynienia z niszczycielskimi nawałnicami.
Zobacz więcej na temat:  woda bezpieczeństwo wakacje GOPR powódź burze WOPR ratownik wodny ratownik górski Patryk Kuniszewicz Klaudia Porębska

Belgia: nowy bilans powodzi i dochodzenie, czy tragedii można było uniknąć

Belgijska policja federalna uaktualniła dane, dotyczące ofiar śmiertelnych powodzi sprzed dwóch tygodni. Władze południowego regionu - Walonii - który najbardziej ucierpiał, rozpoczęły dochodzenie w sprawie kataklizmu. Według najnowszych informacji żywioł pochłonął 38 ofiar, jedna osoba jest zaginiona. Kilka dni temu informowano o 41 ofiarach śmiertelnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Belgia powódź klimat pogoda

Prezes Wód Polskich: musimy cały czas działać w zakresie zarządzania ryzykiem powodziowym

- Uporządkowanie planów zagospodarowania przestrzennego to pierwszorzędna rzecz, pozwolenia wodno-prawne, kanalizacja, infrastruktura - to trzeba wyjaśnić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia o niezbędnych działaniach w przeciwdziałaniu powodziom Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska POLSKA woda powódź Europa deszcz