X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
powstanie w getcie

Krystyna Budnicka: nie byliśmy podobni do ludzi

– Słuchacze zawsze namawiali mnie, by zapraszać ludzi urodzonych jeszcze przed wojną. Te opowieści są świadectwem minionego czasu – mówił Michał Olszański, zapraszając na drugą już wakacyjną powtórkę audycji "Godzina prawdy", której bohaterką była Krystyna Budnicka, polska działaczka społeczna pochodzenia żydowskiego i członkini Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu​​.
Zobacz więcej na temat:  getto warszawskie historia Polski II wojna światowa Michał Olszański Trójka Żydzi rozmowa społeczeństwo powstanie w getcie

"Chodzi o naszą wspólną pamięć". Jarosław Papis o powstaniu w getcie warszawskim

- Dziś żyje w Polsce garstka Żydów, nic więcej już się nie wydarzy. Warszawa była drugim co do wielkości skupiskiem Żydów na świecie po Nowym Jorku. Polska była jednym z największych skupisk żydostwa. Nasze kultury się przenikały, to wszystko zostało zniszczone, wybite, wymorodwane - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Papis, prezes Fundacji Hatikva.  
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa powstanie w getcie Warszawa

"Przekładaniec Jachowicza". Rocznica powstania w getcie warszawskim

77 lat temu - 19 kwietnia 1943 roku - w warszawskim getcie wybuchło powstanie kierowane przez żydowskie podziemne formacje zbrojne. Na temat tego zrywu oraz rocznicowych uroczystości, w Polskim Radiu 24 rozmawiali: Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego oraz Artur Hofman, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  powstanie w getcie Żydzi Niemcy HISTORIA Jerzy Jachowicz

"Wspominamy nie tylko odwagę, ale także chęć wolności". Premier w rocznicę powstania w getcie

Powstanie w getcie warszawskim było przejawem ogromnej odwagi, ale jednocześnie krzykiem rozpaczy Żydów, którzy każdego dnia byli mordowani przez niemieckich oprawców; wspominamy tę odwagę i chęć wolności - napisał w niedzielę, w 77. rocznicę powstania premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo powstanie w getcie historia Polski II wojna światowa Mateusz Morawiecki