more_horiz
PR24 Portal
Section05

Poznań

100 lat Teatru Nowego w Poznaniu. "Sen nocy letniej" od nowa "połamany" przez Jana Klatę

Teatr Nowy w Poznaniu świętuje 100-lecie swego istnienia. Zainaugurował działalność 15 września 1923 roku i dokładnie wiek później uczci ten fakt premierą "Snu nocy letniej" Szekspira w reżyserii Jana Klaty. Czyli klasyka, ale odczytana na nowo. A do tego imponujące, trzytomowe wydawnictwo poświęcone historii poznańskiego Teatru Nowego.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Poznań premiera William Szekspir Jan Klata jubileusz Katarzyna Cygler Trójka

Nowy odcinek S11 z Piły do Ujścia coraz bliżej. GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że złożyła wniosek o wydanie przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S11 między Piłą a Ujściem (woj. wielkopolskie).
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online GDDKiA drogi budowa Poznań Piła infrastruktura inwestycje

Poznań najlepszym miastem do życia w Polsce. Warszawa, Kraków i Gdańsk daleko w tyle!

Opublikowany niedawno ranking miast wojewódzkich najlepiej nadających się do życia narobił sporo zamieszania. Okazało się, że zestawienie zdominowały miasta zachodniej i południowo-zachodniej Polski: Poznań, Katowice, Opole i Wrocław. Za to największe ośrodki – Warszawa, Kraków, Gdańsk – znalazły się w ogonie. Skąd takie wyniki i na ile są one miarodajne?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Poznań miasto ranking Radosław Nałęcz Trójka

Nawałnica nad Tour de Pologne. Podsumowanie pierwszego dnia wyścigu na antenie Trójki [POSŁUCHAJ]

Relacje z obfitującego w dramatyczne wydarzenia pierwszego etapu Tour de Pologne 2023, wspomnienia z dawnych edycji wyścigu oraz historia rywalizacji w ramach Tour de Pologne Junior - to wszystko znalazło się w programie specjalnego wydania audycji "Trzymaj z Trójką", nadawanego na żywo z Poznania w sobotę, 29 lipca.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar Tour de Pologne Poznań

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 - Kielce - runda 3.

21-23 lipca w Kielcach 50. utalentowanych polskich drifterów podejmie walkę o kolejne punkty i możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski w Driftingowych Mistrzostwach Polski 2023. Zawody to nie tylko emocjonująca walka kierowców, spektakularne przejazdy, ale też prawdziwy festiwal motoryzacji z wieloma atrakcjami.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Wydarzenia ŚWIAT Poznań POLSKA SPORT Moto sport