more_horiz
PR24 Portal
Section05

pożyczka

Pożyczył 800 zł, do spłaty ma... 102 tys. zł. Interwencja prokuratora generalnego

Niemal dwadzieścia lat temu mężczyzna pożyczył 800 zł, żeby utrzymać rodzinę. Nie spłacał rat w terminie. Dług rósł w błyskawicznym tempie. Po wyroku sądu dłużnik oddał już 41 tys. zł, a do spłaty pozostało jeszcze 102 tys. zł. Uchylenia nakazu zapłaty w tej sprawie chce prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sąd pożyczka Prokuratura Generalna sądownictwo POLSKA

"Rynek lombardów będzie ucywilizowany". Powstanie regulacja na wzór ustawy antylichwiarskiej

Rząd przygotowuje rozwiązania, które mają ucywilizować rynek lombardów. - Wprowadzimy limity dotyczące kosztów, analogicznie jak w ustawie antylichwiarskiej - zapowiedział wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że w połowie roku rząd zastanowi się, czy przedłuży wakacje kredytowe na 2024 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste Lombard pożyczka ustawa Ministerstwo Finansów kredyt hipoteczny

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o prawach konsumenta oraz przeciwdziałaniu lichwie. Sprawdź szczegóły

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o prawach konsumenta. Przepisy wydłużają m.in. z 2 do 6 lat okres dochodzenia roszczeń z tytułu rękojmi. Prezydent podpisał również ustawę zmieniającą przepisy ustanowione w celu przeciwdziałania lichwie. Ma ona na celu zapobieganie udzielaniu pożyczek o charakterze lichwiarskim.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel usługi usługi online konsument reklamacja prawa konsumenta pożyczka finanse osobiste

Poseł PO i lichwiarskie interesy? "Przestał pracować dla kancelarii"

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są obecnie oskarżeni o lichwę i oszustwa - napisano na łamach środowej "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Polska oszustwa przestępczość pożyczka nieruchomości Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska polityka

Resort sprawiedliwości chce przyspieszyć prace nad ustawą antylichwiarską. To efekt "boomu" na pożyczki

Ustawa antylichwiarska czeka na ostateczne rozpatrzenie w Sejmie. Resort sprawiedliwości chce przyspieszyć nad nią pracę, gdyż po "chwilówki" z firm pożyczkowych zaczynają sięgać coraz częściej kredytobiorcy hipoteczni. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy pożyczka Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości mieszkanie rata kredytu parabanki