more_horiz
PR24 Portal
Section05

PPS

Tragedia w Przewodowie. Kwiatkowski: klasa polityczna zdała egzamin z odpowiedzialności

- Patrząc na ten tragiczny incydent w Przewodowie z perspektywy czasu, to chodziło o to, żeby nie formułować żadnych pochopnych sądów - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia poseł koła PPS Robert Kwiatkowski. Podkreślił, że nawet jeśli komunikację rządu można uznać za nieco spóźnioną, to "lepiej się spóźnić w tej sprawie niż pospieszyć i pochopnie stawiać jakieś tezy".
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Katarzyna Gójska Polska Partia Socjalistyczna PPS POLSKA granica Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie lubelskie Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski: PPS wystartuje w wyborach jako część zjednoczonej opozycji

Pomysł wcześniejszych wyborów parlamentarnych, wracający od czasu do czasu w dyskusjach politycznych, był tematem rozmowy w Polskim Radiu 24 z posłem PPS Robertem Kwiatkowskim. Gość audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" stwierdził, że PPS powinien iść na wybory na wspólnej liście opozycji, a liderem zjednoczonej opozycji powinien być Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka lewica PPS wybory

Senator PPS: w sprawie Ukrainy musimy mówić jednym głosem, nie użyłbym słów, które powiedział Tomasz Grodzki

- Marszałek Tomasz Grodzki tydzień przed wybuchem wojny mówił na Ukrainie, że tam gdzie będzie mógł będzie lobbował za Ukrainą, że będzie wspierał jej dążenia do wolności, do demokracji, do Unii Europejskiej. Swoje wystąpienie uznał pewnie za część tego zobowiązania - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki POLSKA Senat polityka PPS Ukraina Rosja wojna na Ukrainie