more_horiz
PR24 Portal
Section05

pr poleca

Krystyna Giżowska i Blue Sounds z koncertem w cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live" [ZOBACZ WIDEO]

Za nami wyjątkowy koncert w ramach cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!", podczas którego wystąpili Krystyna Giżowska i zespół Blue Sounds. Krystyna Giżowska w trakcie bogatej kariery koncertowała m.in. w USA, Kanadzie, Rosji i we Francji, a największy sukces w życiu zawodowym przyszedł do niej na początku lat 80., kiedy nagrała utwór "Nie było ciebie tyle lat".
Zobacz więcej na temat:  koncerty w Polskim Radiu Krystyna Giżowska Marcin Kusy Paweł Sztompke pr poleca

USO 9001 - młoda generacja polskiego jazzu [ZOBACZ WIDEO]

USO 9001 to jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia, które stara się poszerzać i uaktualniać język muzyki jazzowej. Ich pierwsza płyta "Rhesus Albert" należy do najgłośniejszych debiutów ostatnich lat na rodzimym rynku fonograficznym. Reprezentanci młodej generacji polskiego jazzu zaprezentowali siłę swojej muzyki w cyklu "Jazz.PL" w studiu S3 Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Jazz koncert Dwójka pr poleca

Otwarto Muzeum Historii Polski. Reportaż "Zachować pamięć" [POSŁUCHAJ]

Muzeum Historii Polski zostało powołane 2 maja 2006 r. Od początku tworzyło wystawy, edukowało i na różne sposoby popularyzowało historię. Początkowo Muzeum miało powstać nad Trasą Łazienkowską nieopodal Zamku Ujazdowskiego. Przez lata brakowało jednak ostatecznej decyzji i zapewnienia finansowania inwestycji. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Muzeum Historii Polski Joanna Bogusławska reportaż w Jedynce historia Polski pr poleca

"Pomoc dla Maroka". Premierowy reportaż Aleksandry Dobieszewskiej [POSŁUCHAJ]

We wrześniu br. niezwykle silne trzęsienie ziemi nawiedziło marokański region Marrakesz-Safi. Reportaż "Pomoc dla Maroka" przedstawia, w jaki sposób i na jaką skalę pomagają polskie organizacje humanitarne, Caritas i PAH, oraz historię Ayouba Houmanny, marokańskiego muzyka, który od kilku lat mieszka w Polsce i stara się pomóc swojej rodzinie, która mieszka w poszkodowanym kraju i obecnie mieszka pod gołym niebem.
Zobacz więcej na temat:  reportaż w Jedynce reportaż Maroko pr poleca

"Żądza pieniądza". Jak działają sprawcy lichwy mieszkaniowej? [POSŁUCHAJ]

Reportaż o procederze lichwy mieszkaniowej, utraconych nieruchomościach i zaangażowanych w te oszustwa urzędnikach państwowych - notariuszach. – To opowieść o ludzkich kłopotach i naiwności i tych, którzy z niej żyją. Opowieść o łatwowierności i żądzy pieniądza – mówił, zapraszając na audycję, jej autor Adam Bogoryja-Zakrzewski. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Adam Bogoryja-Zakrzewski pr poleca pożyczka nieruchomości oszustwa oszustwo

Nowy "Radiobook": Bolesław Prus "Przygoda Stasia". Czyta Marian Opania [POSŁUCHAJ]

Tym razem w cyklu Polskiego Radia "Radiobook" sięgneliśmy po kolejne opowiadanie i ósmy już tekst autora uważanego za jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy epoki pozytywizmu, także dziennikarza i publicysty Aleksandra Głowackiego, lepiej znanego pod swoim dziennikarskim i literackim pseudonimem Bolesław Prus. Premiera odbyła się w poniedziałek (25 września) o godz. 19.00. 
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura książki W POLSKIM RADIU pr poleca Bolesław Prus

Premiera na "Scenie teatralnej Trójki"  –  happy end, mimo kłopotów w tytule [POSŁUCHAJ]

Zapraszamy na drugą premierę tego sezonu. To kolejna część kryminalnego cyklu Adama Wojtyszki. Pierwsza, pod tytułem "Ucho", była jego autorskim słuchowiskiem. Tym razem reżyser przygotował adaptację opowiadania Ryszarda Ćwirleja, "Kłopoty znajdą cię wszędzie".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Adam Wojtyszko Lidia Sadowa Barbara Marcinik Wojciech Dorosz słuchowisko pr poleca Przemysław Wyszyński

Big Band Śląski otworzył nowy sezon cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Na tę chwilę czekało wielu. W piątek, 22 września otworzyliśmy nowy sezon nagradzanego cyklu koncertowego Dwójki "Jazz.PL"! Legendy polskiego jazzu, wielkie osobowości, ale też i najzdolniejsi młodzi muzycy - co piątek o 18.00 na antenie Dwójki, w streamingu wideo, a także w TVP Kultura. Rozpoczęliśmy w największym radiowym studiu, gdzie zagrał największy jazzowy zespół w Polsce - Big Band Śląski. Zobacz zapis wideo koncertu!
Zobacz więcej na temat:  big band Jazz pr poleca Dwójka

Szukanie śladów swoich przodków. Reportaż "Po nitce do kłębka" [POSŁUCHAJ]

Ich skarbem są nie tylko trzy córeczki, ale też stuletni tasak po prababci, zdjęcie z opisem "ojca matka", skrzynia z dokumentami, stara mapa Bronowa czy guzik z munduru bliskiego członka rodziny. Martyna i Andrzej Jankowscy znają swoją rodzinę - tę dalszą i bliższą od podszewki - ponieważ ich pasją jest genealogia.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Jakub Tarka Aleksandra Sadokierska Dorota Sokołowska reportaż w Jedynce genealogia pr poleca

Komputery i muzyka to ich świat. Reportaż "Nasz dom" [POSŁUCHAJ]

Marcin jest programistą, Agata od lat zajmuje się środkami unijnymi. Mają 3 synów. Dżojstiki, komputery to ich świat, ale jest jeszcze muzyka. Marcin grał na gitarze klasycznej, Agata gra na pianinie, synowie też. Od dziecka uczą się muzyki. Jakiej przyszłości chcą dla swoich synów i co jest dla nich w edukacji najważniejsze. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej pt. "Nasz dom". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż młodzież rodzice Urszula Żółtowska-Tomaszewska szkoła reportaż w Jedynce pr poleca