more_horiz
PR24 Portal
Section05

pr24 hp

Sankcje UE wobec Rosji. Fotyga: Polska może być wzorem w ich wykonywaniu

Na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Anna Fotyga odniosła się do sankcji Unii Europejskiej nakładanych na Rosję. Zwróciła uwagę, że czym innym jest ogłoszenie tych sankcji, a czym innym późniejsze ich wykonywanie. Jak dodała, w tej kwestii Polska może być wzorem dla reszty świata.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Anna Fotyga ŚWIAT Europa sankcje Unii Europejskiej sankcje Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

PR24 Obniżenie cen gazu dla piekarni. Prof. Andrzejewski: rząd szukał wszelkich możliwości, by pomóc

- Rząd - skoro nie może się doprosić tego, by w roku 2023 Komisja Europejska odstąpiła od tych ogólnych zasad i pozwoliła wprowadzić ulgi dla przedsiębiorców (...) - zdecydował się wprowadzić takie rozwiązanie dla piekarni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Andrzejewski, komentując zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego ws. obniżenia stawek na gaz dla piekarni i cukierni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia GOSPODARKA gaz Magdalena Złotnicka firma rząd

PR24 Chiński balon nad USA zestrzelony. Dr Bonikowska: Amerykanie wysłali jasny sygnał

- Bardzo dobrze, że zestrzelono ten balon, bo to jest jasny sygnał. Chiny - cokolwiek by nie mówiły - nie mogą mieć najmniejszej nadziei na to, żeby sobie latać nad terytorium Stanów Zjednoczonych - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Prośniewski ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Ameryka Chiny

Szczyt w Kijowie. Jan Piekło: negocjacje akcesyjne potwierdziłyby, że tereny okupowane należą do Ukrainy

- Najważniejszy problem, to oczywiście problem wojny. (...) Natomiast z drugiej strony rozumieć należy Zełenskiego i jego pomysł. Rozpoczęcie negocjacji, to jest jakby przyznanie przez Unię Europejską, że Krym, że terytoria okupowane - że to wszystko jest Ukraina - mówił w Polskim Radiu 24 b. ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Rosja wojna 2023 wojna na Ukrainie zbrodnie wojenne Ukraina Jan Piekło Unia Europejska ŚWIAT Europa

Konferencja "Czy można osądzić agresora?". Prof. Gawin: chcieliśmy połączyć środowiska prawników i historyków

W Berlinie odbyła się konferencja zatytułowana "Czy można osądzić agresorów?". Wydarzenie dotyczyło rosyjskiej agresji na Ukrainę, ale nie sposób oderwać go od historycznej pamięci na temat II wojny światowej. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym dyrektor Instytutu Pileckiego prof. Magdalena Gawin, która podkreśliła, że zainteresowanie konferencją przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Gawin Tadeusz Płużański HISTORIA Rosja wojna 2023 wojna na Ukrainie zbrodnie wojenne Ukraina Niemcy Berlin II wojna światowa ŚWIAT Europa

Nitras będzie "pilnował" wyborów. Krajewski: najtwardszy elektorat PO popiera agresję i przemoc

Wybór Sławomira Nitrasa do "pilnowania" wyborów przez Donalda Tuska to "sygnał do małego, ale zdyscyplinowanego grona takich twardych wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy mogą popierać nawet formę agresywną, taką hejterską, pana posła Nitrasa, używanie nawet przemocy w Sejmie" - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jarosław Krajewski PiS polityka POLSKA Sławomir Nitras Platforma Obywatelska wybory wybory w Polsce

Dotacje MEiN. Czarnek: nie popieram postaw, które są apatriotyczne, aspołeczne, arodzinne

- Z Ministerstwa Nauki i Edukacji środki będą szły tylko i wyłącznie do organizacji, które robią dobre rzeczy, a nie lewackich organizacji, które promują neomarksizm i psują młode pokolenie. Nie popieram postaw, które są apatriotyczne, aspołeczne, arodzinne - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, ministerstwa edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Polityka UE a gospodarka leśna. Poseł PSL: posiadanie państwowych lasów czyni nas w Europie wyjątkiem

Według projektu unijnej komisji około 30 proc. powierzchni lasów w każdym kraju UE ma zostać objęte ochroną. - To nie jest tak, że polityka europejska nie wpływa na państwa członkowskie i na gospodarkę leśną. Choć my jesteśmy tutaj z kilkoma krajami wyjątkiem, że mamy lasy państwowe - duży segment lasów, które są własnością państwa - i to jest w dobry sposób zarządzane - skomentował na antenie w Polskiego Radia 24 Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Lasy Państwowe Unia Europejska

Senat zaproponował 14 poprawek do ustawy o SN. Bernacki: opozycji chodzi o to, by blokować KPO

-  Opozycja realizuje scenariusz, który usłyszeliśmy z ust Rafała Trzaskowskiego, że trzeba mrozić pieniądze z KPO - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Włodzimierz Bernacki. Senat przyjął we wtorek  nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Wniósł do niej rekomendowane uprzednio przez senackie komisje 14 poprawek, które znacząco przekształcają przepisy noweli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowy Plan Odbudowy POLSKA Komisja Europejska Senat Sąd Najwyższy

Prezydent Biden z wizytą w Polsce. Paweł Sałek: relacje polsko-amerykańskie najlepsze w historii

- Wiodącym tematem w zakresie ew. wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce jest przede wszystkim kwestia ukraińska - pomocy dla Ukrainy, wobec tragedii, która dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Dorota Kania wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 Paweł Sałek Joe Biden USA Andrzej Duda

Sobolewski o słowach Juszczenki: on sam padł ofiarą rosyjskiego zamachu, wie najlepiej

Jak Wiktor Juszczenko mówi, że prezydent Lech Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu, wie doskonale o czym mówi, bo sam z takiego zamachu ledwie uszedł z życiem - mówił w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Krzysztof Sobolewski katastrofa smoleńska Wiktor Juszczenko Lech Kaczyński ŚWIAT Europa Rosja Ukraina

PR24 Bogdan Pęk: Sławomir Nitras jest czołowym przedstawicielem warcholstwa polskiego

Tusk mówi: mamy Nitrasa i nie zawahamy się go użyć, ale nie mówi, że chodzi o to, by uczynić z tych wyborów totalną walkę, prowokować rozróby, incydenty, żeby tworzyć podstawy do ewentualnych protestów wyborczych - twierdził w Polskim Radiu 24 b. poseł, europoseł i senator PiS Bogdan Pęk. Jak stwierdził, jest to "typowa tuskologia".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Donald Tusk Sławomir Nitras Platforma Obywatelska wybory wybory w Polsce POLSKA polityka PiS

PR24 "Mocno idą w sukurs rosyjskiej propagandzie". Rzecznik MSZ o wypowiedziach Sikorskiego

- To, co mówi Radosław Sikorski, niestety, bardzo mocno idzie w sukurs rosyjskiej propagandzie, która od bardzo wielu miesięcy swoją dezinformacją i fake newsami próbuje przekonać niektórych, że Polska planuje rozbiór Ukrainy i że chce zawłaszczyć sobie tamte tereny - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Jasina Radosław Sikorski wojna na Ukrainie