more_horiz
PR24 Portal
Section05

pr24

"Jak zwykle chodzi o pieniądze". Michał Moskal o współpracy Porozumienia i AgroUnii

- Moim zdaniem członkowie Porozumienia nie mają złudzeń, że ich ugrupowanie przekroczy próg wyborczy. Natomiast podejrzewam, że wspólnie z AgroUnią liczą na to, że uda im się osiągnąć poziom, który pozwoli na uzyskanie subwencji. Więc jak zwykle na koniec dnia rozchodzi się po prostu o pieniądze - skomentował w Polskim Radiu 24 dyrektor biura prezesa PiS Michał Moskal.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24

PR24 "Reprezentował pokolenie, które pamiętało wojnę z doświadczeń". Jan Parys o Szewachu Weissie

Szewach Weiss reprezentował pokolenie, które pamiętało wojnę z osobistych doświadczeń. On mógł opowiadać o tym, co jest prawdą, a co jest po prostu jakąś polityczną intrygą - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo odeszli 2023 Szewach Weiss stosunki polsko-żydowskie

Orlen inwestuje w technologię SMR. Dawid Piekarz: to projekt, który uzupełnia "duży atom"

- Elektrownia oparta na technologii SMR wymaga jednej dziesiątej powierzchni dużej elektrowni atomowej (...). To bardzo uniwersalna technologia, jeśli chodzi o wyzwania transformacji energetycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Piekarz, ekspert ds. energetyki z Orlen Synthos Green Energy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna Magdalena Złotnicka

Wspólna lista wyborcza opozycji? Pęk: to dla Hołowni całkowite podporządkowanie się Tuskowi

- Niezależnie od tego, czy więcej głosów dostanie Hołownia czy Tusk, to efekt będzie taki sam, powstania koalicja antypolska, która zapowiada wprowadzenie zasad zamordyzmu na miarę metod komunistycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, samorządowiec, komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce koalicja obywatelska Polska 2050 Szymon Hołownia Michał Rachoń

Sankcje UE wobec Rosji. Fotyga: Polska może być wzorem w ich wykonywaniu

Na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Anna Fotyga odniosła się do sankcji Unii Europejskiej nakładanych na Rosję. Zwróciła uwagę, że czym innym jest ogłoszenie tych sankcji, a czym innym późniejsze ich wykonywanie. Jak dodała, w tej kwestii Polska może być wzorem dla reszty świata.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Anna Fotyga ŚWIAT Europa sankcje Unii Europejskiej sankcje Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

PR24 "To test wiarygodności Komisji Europejskiej". Marek Ast o projekcie nowelizacji ustawy o SN

Poseł PiS Marek Ast powiedział w Polskim Radiu 24, że projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym "to pewien test wiarygodności Unii Europejskiej oraz samej Komisji Europejskiej". Jak dodał, gdyby po zrealizowaniu tego kamienia milowego nie odblokowano środków dla naszego kraju, to KE straciłaby swoją wiarygodność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Marek Ast

PR24 Obniżenie cen gazu dla piekarni. Prof. Andrzejewski: rząd szukał wszelkich możliwości, by pomóc

- Rząd - skoro nie może się doprosić tego, by w roku 2023 Komisja Europejska odstąpiła od tych ogólnych zasad i pozwoliła wprowadzić ulgi dla przedsiębiorców (...) - zdecydował się wprowadzić takie rozwiązanie dla piekarni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Andrzejewski, komentując zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego ws. obniżenia stawek na gaz dla piekarni i cukierni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia GOSPODARKA gaz Magdalena Złotnicka firma rząd

PR24 Prof. Bogdan Musiał: Niemcy uważają, że Polska zyskała na II wojnie światowej

W 1939 roku Polskę napadły dwa totalitarne państwa. Z jednej strony były to narodowo-socjalistyczne Niemcy, z drugiej strony - komunistyczna Rosja. Polska historia nie jest jednak odpowiednio dobrze znana na Zachodzie. W Polskim Radiu 24 mówił o tym prof. Bogdan Musiał, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski HISTORIA historia Polski POLSKA nazizm II wojna światowa komunizm

PR24 Chiński balon nad USA zestrzelony. Dr Bonikowska: Amerykanie wysłali jasny sygnał

- Bardzo dobrze, że zestrzelono ten balon, bo to jest jasny sygnał. Chiny - cokolwiek by nie mówiły - nie mogą mieć najmniejszej nadziei na to, żeby sobie latać nad terytorium Stanów Zjednoczonych - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Prośniewski ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Ameryka Chiny