more_horiz
PR24 Portal
Section05
praca zdalna

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk o walce z inflacją

- Poziom inflacji jest zależny m.in. od tego, jak długo będzie trwała wojna, którą Rosja prowadzi na Ukrainie. Władimir Putin przygotowywał się do tej wojny od miesięcy i to również wpłynęło na gospodarkę - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka inflacja kredyt hipoteczny Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk Mateusz Morawiecki Ukraina wojna na Ukrainie pracodawcy praca zdalna Grzegorz Jankowski

Praca zdalna pod kontrolą. Zdecydowana większość "urywa" nieco czasu na sprawy prywatne

Trzy czwarte pracowników nie chce pracować wyłącznie stacjonarnie, a ponad 90 proc. uważa, że w ofertach zatrudnienia powinna być zamieszczana wyraźna informacja o tym, czy stanowisko umożliwia wykonywanie obowiązków zdalnie. W badaniu przyjrzano się też kontroli pracowników wykonujących swoje obowiązki poza biurem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca zdalna pracodawcy pracownik kontrola praca

Ageizm na rynku pracy. „Problem z pracą zaczyna się po pięćdziesiątce”

Problem z pracą zaczyna się po pięćdziesiątce. Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził badanie eksperymentalne dotyczące zjawiska ageizmu na rynku pracy. Kandydaci poniżej 30-tego roku życia otrzymywali zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną średnio dwa razy częściej niż osoby powyżej 50 lat o tych samych kompetencjach. W Warszawie młodsi kandydaci aplikujący na wyspecjalizowane stanowiska z doświadczeniem, byli zapraszani na rozmowę nawet czterokrotnie częściej niż ich starsi kontrkandydaci.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa praca praca zdalna praca w życiu praca za granicą praca hybrydowa rynek pracy pracodawcy pracownik 50 plus senior czas pracy rekrutacja wiek emerytalny w Polsce Małgorzata Frydrych

Paweł Galan: nasza córka w końcu spędza czas z dziadkami

„Spakowaliśmy życie i pełni oczekiwań wraz z przyjaciółmi, trzema trabantami, wyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii. Miały być tylko dwa, trzy lata. W sumie spędziliśmy na emigracji ponad piętnaście lat. Wyjechaliśmy na zaproszenie przyjaciół, za pracą, której wówczas w Polsce brakowało. Wróciliśmy na własne życzenie, przekonani o słuszności naszej decyzji, do pracy, która na nas czekała” - mówi Paweł Galan.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa praca praca zdalna Wielka Brytania rodzina rodzina na swoim Zamość dziadek babcia trabant Małgorzata Frydrych

Liderzy i menadżerowie permanentnie zestresowani

Osiąganie wyników, zarządzenie zespołem i sprostanie wymaganiom organizacyjnym. Do tego stres i niepewność związane z pandemią i pracą zdalną. Jak wykazują najnowsze wyniki badań przeprowadzonych na polskiej kadrze zarządzającej, niewielu liderów potrafi zachować właściwą równowagę między stresem a regeneracją w ciągu dnia pracy.
Zobacz więcej na temat:  stres wypalenie zawodowe praca zdalna praca zarządzanie Trójka społeczeństwo Piotr Firan pandemia koronawirus

Praca zdalna zostanie z nami po pandemii? Zobacz wyniki nowego raportu

Już 35 proc. Polaków pracuje zdalnie lub hybrydowo. 9 na 10 osób nie chce wracać do modelu stacjonarnego, a co czwarta woli w pełni zdalny tryb. 44 proc. badanych nie chciałoby aplikować do firmy, gdzie pracuje się tylko stacjonarnie - to niektóre wnioski z ogłoszonego raportu Pracuj.pl.
Zobacz więcej na temat:  praca zdalna GOSPODARKA praca pandemia rynek pracy koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem