more_horiz
PR24 Portal
Section05
pracodawcy

Niemal połowa Polaków myśli o zmianie pracy. Główną motywacją jest inflacja i wysokość zarobków

44 proc. Polaków jest obecnie bardziej skłonnych do zmiany pracy na lepiej płatną ze względu na inflację - wynika z badania Pracuj.pl. Podobny odsetek ankietowanych starał się w ciągu ostatniego roku o podwyżkę z powodu wzrostu cen. W sondażu zapytano, jak inflacja odbija się na budżetach domowych i możliwościach finansowych respondentów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zatrudnienie rynek pracy pracownik pracodawcy firma badania zarobki

Wiceprezes PFR: bez tarcz antykryzysowych spadek PKB byłby większy

- Wprowadzone przez rząd tarcze finansowe PFR skutecznie chroniły miejsca pracy oraz ograniczyły spadek polskiego PKB z powodu pandemii do minus 2 procent, gdy średnia unijna wynosiła minus 5 procent, a były kraje z jeszcze większym spadkiem PKB - powiedział Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 tarcza antykryzysowa pracodawcy pracownicy pkb

Eksperci: wynagrodzenia rosną niezwykle szybko, ale w dużych firmach

Najnowsze dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń pokazują bardzo dobrą sytuację na polskim rynku pracy, a wzrost średniej  wynagrodzeń to wręcz zaskakująco wysoki co nakręca niestety spiralę inflacyjną. Analizę  tego, jaki wpływ na nasz rynek pracy wywrą uchodźcy z Ukrainy utrudnia natomiast  jeszcze zbyt wiele niewiadomych - mówiły w audycji ekspertki: prof. Grażyna Spytek-Bandurska z UW i Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wynagrodzenia gus wojna na Ukrainie pracodawcy pracownicy

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk o walce z inflacją

- Poziom inflacji jest zależny m.in. od tego, jak długo będzie trwała wojna, którą Rosja prowadzi na Ukrainie. Władimir Putin przygotowywał się do tej wojny od miesięcy i to również wpłynęło na gospodarkę - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka inflacja kredyt hipoteczny Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk Mateusz Morawiecki Ukraina wojna na Ukrainie pracodawcy praca zdalna Grzegorz Jankowski

Inwestycje w zdrowie pracowników? To się opłaca!

Pracodawcy coraz częściej decydują się na to, aby zapewnić swoim pracownikom dodatkową opiekę zdrowotną. W wielu firmach, i to nie tylko tych dużych, to właściwie już standard. Przedsiębiorcy angażują się także w działania profilaktyczne i programy prozdrowotne.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu ubezpieczenia PZU inwestycje zdrowie medycyna pracodawcy pracownicy

Pracodawcy z zadowoleniem przyjmują chętnych do pracy Ukraińców. Szczególnie w handlu i usługach

Ukraińscy uchodźcy z powodzeniem mogą wypełnić lukę na rynku pracy w sektorze handlu i usług oraz produkcji - ocenia Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Dodaje, że rząd może wesprzeć zatrudnienie uchodźców, ułatwiając jeszcze procedury i finansując opiekę nad ukraińskimi dziećmi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownik zatrudnienie praca Ukraina uchodźcy firma

Eksperci: wojna na Ukrainie przyśpieszyła zmiany polityki surowcowej i energetycznej Polski

Decyzje rządu o szybkich odejściu od pozyskiwania z Rosji węgla, ropy i gazu znacznie przyśpieszy transformację energetyczną w Polsce. Będzie to dodatkowy koszt dla gospodarstw domowych, ale też szansa na trwałą dywersyfikację i surowcowe bezpieczeństwo - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA koronawirus pkb inflacja inwestycje pracodawcy bezrobocie wynagrodzenia wojna na Ukrainie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem