more_horiz
PR24 Portal
Section05

pracownik

Nowy trend na rynku pracy. Wykształcenie jest wypierane przez potwierdzone umiejętności

Niezbędne jest silniejsze powiązanie edukacji i rynku pracy - uważają eksperci z Instytut Badań Edukacyjnych podkreślając rosnące znaczenie umiejętności. Wykształcenie formalne schodzi w opiniach pracodawców na drugi plan - aż w 80 proc. ogłoszeń o pracę brak wymagań dotyczących wykształcenia. Zdaniem ekspertów to przejaw zmian na rynku pracy. Otwiera się era potwierdzonych umiejętności - kwalifikacji rynkowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracodawcy pracownik edukacja umiejętności miękkie wykształcenie społeczeństwo rynek pracy

Raport "Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2022". Czy warto zadbać o pozostanie na rynku osób 50+?

Pokolenie 50+ może stanowić istotny czynnik na rynku pracy. Należy zatem tak zmienić przepisy i nastawienie pracodawców, a także samych osób po 50. roku życia, aby chętniej pracowały dłużej, a nie decydowały się na jak najszybsze odejście na emeryturę - to główne konkluzje raportu "Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2022. Osoby 50+ na rynku pracy: możliwości i ograniczenia".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma praca pracownik 50 plus pracownik zatrudnienie

Słodki jak Lamborghini!

Kosmetyki, ubrania, elektronika i drobne gadżety – pomysłów na promocję danej marki jest wiele. Temat nie omija nawet największych koncernów. Lamborghini zaskoczyło wszystkich tworząc miód pod szyldem złotego byka. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 lamborghini lamborghini murcielago lamborghini gallardo lamborghini aventador Włochy miód żywność produkcja pracownik pracownicy pszczoły promocja

Mobbing w pracy. Jak z nim walczyć?

Mobbing - czyli prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie - to jedno z najbardziej negatywnych zjawisk, do jakich dochodzi w niektórych firmach. Pracownicy często boją się o tym mówić. - Nawet ci, którzy podejmują działania i zgłaszają się do Państwowej Inspekcji Pracy, najchętniej chcieliby uniknąć identyfikacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Łażewska-Hrycko, główna inspektor pracy.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz praca mobbing pracownik pracodawcy Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektorat Pracy Państwowa Inspekcja Pracy

Sytuacja na rynku pracy. Ekspert: czeka nas okres stabilizacji i ochłodzenia nastrojów rekrutacyjnych

Co czwarta polska firm chce zwiększyć zatrudnienie w ostatnim kwartale tego roku, tyle samo planuje redukcję etatów. O największych potrzebach kadrowych mówią firmy z branży bankowości i finansów oraz IT, technologii, telekomunikacji, komunikacji i mediów - wynika z raportu ManpowerGroup. W ocenie autorów raportu, najbliższe miesiące będą okresem stabilizacji na rynku pracy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma zatrudnienie bezrobocie pracownik przedsiębiorstwo

Rynek pracy "nie zauważa" problemów gospodarki. Rośnie zatrudnienie i składki na ZUS

W pierwszym półroczu 2022 r. przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych były wyższe o ponad 17 proc. wobec poprzedniego roku. Wpływy ze składek wzrosły o 13 proc. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". "Mamy silny rynek pracy, który nadal nie odczuwa konsekwencji negatywnych zjawisk, jakie zaczynają zachodzić w gospodarce" - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS rynek pracy zatrudnienie zarobki firma pracownik obcokrajowcy

Wicedyrektor PIE: niskie bezrobocie jest dobrym wskaźnikiem, ale wynika także z demografii i emigracji zarobkowej Polaków

Dane GUS o zatrudnieniu w czerwcu są bardzo korzystne dla pracowników i konsumentów. A 4,9 procent bezrobocia to najmniejszy wskaźnik od 32 lat - powiedział Andrzej Kubisiak zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie zatrudnienie pracownik pracodawcy

Rząd ostateczną decyzję o wysokości płacy minimalnej podejmie 15 września. Czy będzie inna w zależności od regionu?

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców proponuje, żeby zróżnicować wysokość najniższej pensji w zależności od miejsca zamieszkania, czyli od warunków ekonomicznych panujących w danych regionie Polski, informują media.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca wynagrodzenia zatrudnienie Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej płaca minimalna płace pracownik pracodawcy