more_horiz
PR24 Portal
Section05

prąd

Tańszy prąd w ramach Tarczy Solidarnościowej. Tauron przypomina o terminach składania wniosków

Ponad 100 tys. razy pobrano dotąd ze strony internetowej Taurona wzór oświadczenia, które małe i średnie firmy oraz uprawnione instytucje powinny złożyć, by korzystać z ceny prądu ustalonej w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej. Termin składania oświadczeń mija z końcem listopada.
Zobacz więcej na temat:  Tauron GOSPODARKA prąd energia elektryczna tarcza antyinflacyjna ceny POLSKA społeczeństwo

Niższa cena prądu w 2023. Zbliża się ważny termin dla małych firm i samorządów

Tylko do środy 30 listopada samorządy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty użyteczności publicznej - takie jak szkoły i żłobki - mają czas na złożenie oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej na przyszły rok - przypomina minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dla tych instytucji i podmiotów ma ona wynieść 785 złotych ze megawatogodzinę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka prąd energia Anna Moskwa społeczeństwo

ANALIZA Kredyty węglowe w walce z ociepleniem klimatu. Nowy pomysł USA skrytykowany przez UE

Przed tegorocznym szczytem COP27 USA przyjęły pakiet przepisów uruchamiających 370 mld USD zielonych inwestycji w celu osiągnięcia deklarowanych celów klimatycznych na 2030 r. Pakiet proponowany przez USA został skrytykowany przez państwa UE za zbytni protekcjonizm gospodarczy, ponieważ skupiono się w nim na budowaniu bazy przemysłowej zielonej transformacji w USA, a nie na jak najszybszym osiągnięciu klimatycznej neutralności.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel infografika prąd

Ceny paliw od nowego roku. Szef MAP będzie rozmawiać ze spółkami o redukcji zysków

- Jest solidarność z Polakami, bo okres jest ciężki, jest bezprecedensowy kryzys energetyczny i wszyscy go odczuwamy. Również spółki Skarbu Państwa ograniczają swoje apetyty - mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych Jacek Sasin dopytywany o sposób na ceny paliw od nowego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia społeczeństwo Jacek Sasin energetyka vat prąd infografika

Problemy z dostawami prądu na Ukrainie. Zełenski: ekipy naprawcze pracują nad ustabilizowaniem sytuacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym przemówieniu w mediach społecznościowych zapewnił, że ekipy naprawcze na całej Ukrainie pracują nieprzerwanie, by ustabilizować sytuację energetyczną. W wyniku rosyjskich ataków m.in. na elektrownie, na wielu terenach są trudności z dostawami prądu.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Kijów prąd Wołodymyr Zełenski ŚWIAT Europa

Trudna sytuacja energetyczna na Ukrainie. Niemal połowa mieszkańców bez prądu

Na Ukrainie panuje trudna sytuacja energetyczna. Bez prądu pozostaje niemal połowa mieszkańców. To wynik zmasowanych ataków rakietowych Rosji. Od kilku tygodni niszczą one podstacje elektryczne i elektrociepłownie. Według głównego operatora sieci elektrycznych przerwy w dostawach prądu mogą trwać nawet kilka dni.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie Europa ŚWIAT prąd