X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prąd

Gwałtowny wzrost cen energii. Europosłowie wzywają KE do podjęcia działań

Europosłowie wezwali Komisję Europejską do podjęcia działań wobec gwałtownego wzrostu cen energii. Parlament Europejski dyskutował dziś o agendzie szczytu unijnego, który rozpocznie się jutro w Brukseli. Szefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała, że wzrost cen energii będzie jednym z głównych tematów rozmów unijnych przywódców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska energia prąd Ursula von der Leyen

Tańsze w produkcji baterie magnezowe zastąpią baterie litowo

W samochodzie potrzebujemy coraz więcej prądu. W podróży ładujemy telefony, podpinamy nawigację, a czasami i komputer. Czy jest to zdrowe dla naszego auta? Czym grozi zwiększenie poboru energii w czasie jazdy?
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne samochody technologie technologia ŚWIAT kierowcy motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca elektronika smartfon smartfony prąd poradnik

"Nie widać szans na poprawę". Ekspert BiznesAlert o sytuacji na rynku energii

- Bloki węglowe w polskich elektrowniach dożywają swoich dni, a ich obsługa jest coraz droższa. Żeby je zastąpić, potrzebne są ogromne inwestycje. Jednak ceny surowców i pozwoleń na emisję drenują budżety spółek energetycznych, a wszystko przekłada się na wzrost cen dla odbiorców końcowych - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (BiznesAlert.pl). 
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw energia elektryczna inflacja prąd gaz ziemny

Minister zapowiada wsparcie w zw. z rosnącymi cenami energii

- Chcemy, aby grupy społeczne, które są dzisiaj w takiej sytuacji, że koszty energii są dla nich znaczącym udziałem w budżetach domowych, mogły z tego skorzystać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, odnosząc się do propozycji ministerstwa, by wspierać zakup energii przez polskie rodziny.
Zobacz więcej na temat:  energia środowisko michał kurtyka ministerstwo klimatu POLSKA polityka Sygnały Dnia społeczeństwo energetyka prąd Katarzyna Gójska GOSPODARKA

"Rząd nie pozwoli na to, by kilka milionów osób w Polsce nie miało prądu". Müller o kopalni Turów

- Polska będzie realizowała swoją politykę bezpieczeństwa energetycznego. Jeżeli konsekwencją miałoby być poniesienie kosztów w celu zabezpieczenia milionów obywateli przed utratą prądu i ogrzewania, to jesteśmy w stanie ten koszt ponieść - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów bogatynia energetyka górnictwo Czechy Piotr Müller bezpieczeństwo energetyczne prąd GOSPODARKA infografika POLSKA

Opłaty za energię elektryczną. Urząd Regulacji Energetyki ogłosił nowe stawki

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił  nowe stawki opłaty mocowej, odpowiadającej za utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego. W 2022 r. wyniesie ona od 2,37 do 13,25 zł netto miesięcznie dla gospodarstw domowych i innych mniejszych odbiorców. Dla pozostałych wyniesie 0,1026 zł za kWh pobraną między godzinami 7 i 22 w dni robocze. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny opłata energia elektryczna prąd

Jacek Protasiewicz o wyroku TSUE: mam pretensje do rządu, że poszedł z gołymi rękami na czołgi

- Musimy liczyć się z wyrokami TSUE. Mam większe pretensje do rządu, że poszedł z gołymi rękami na czołgi. Nie przygotował się i nie potraktował poważnie wniosku Czech - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Protasiewicz z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska prawo energetyka prąd bezpieczeństwo POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Katarzyna Gójska

Rzońca o wyroku TSUE: sędzia została wystawiona do ataku na Polskę, bo z końcem września odchodzi z urzędu

- Sędzia, która jednoosobowo wydała przeciw Polsce wyroki, została wystawiona do tego ataku z tego względu, że z końcem września odchodzi z urzędu. Miała swoje pięć minut w przestrzeni medialnej i popisała się tym, co przynosi ogromną szkodę dla wizerunku i solidarności UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE energetyka Unia Europejska pieniądze bezpieczeństwo Czechy prąd Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Polskie Radio 24