more_horiz
PR24 Portal
Section05
prasa

Ukraiński dyplomata w ogniu niemieckiej krytyki. Melnyk skomentował odmowę wizyty Scholza na Ukrainie

Niemiecka prasa krytycznie odniosła się do słów szefa ukraińskiej placówki w Berlinie, który skrytykował szefa niemieckiego rządu. Andrij Melnyk nazwał kanclerza Niemiec Olafa Scholza "obrażalskim", gdy ten odmówił wizyty w Kijowie. "Bezczelny", "nadworny błazen", "przekroczył granice" - to tylko niektóre epitety, którymi opisano sytuację, którą wywołał ukraiński dyplomata swoją opinią.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy media prasa Ukraina dyplomacja wojna 2022

"Na Ukrainie ważą się losy całego kontynentu". Prezydent przestrzega przed rosyjskim imperializmem

Prezydent Andrzej Duda w dodatku francuskiego dziennika "L’Opinion" podkreślił rolę polityki zagranicznej Polski i wsparcie Polaków dla Ukrainy. Napisał także, że "ponawiane od lat dramatyczne apele o stanowczość i solidarność Europy w obliczu rosyjskiego neoimperializmu nie trafiały do przekonania części elit politycznych naszego kontynentu".
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni media prasa prezydent Francja ŚWIAT Europa Andrzej Duda

Francuski dziennik: Polska centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy

Polska stała się centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy, ale także miejscem pierwszego schronienia dla milionów ukraińskich uciekinierów przed wojną – pisze w sobotę dziennik "Le Figaro" w komentarzu do wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Europa Joe Biden prasa wojna na Ukrainie Warszawa Andrzej Duda żołnierze Joe Biden w Polsce stosunki polsko-amerykańskie wojsko

Francuski dziennik: Polska centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy

Francuski dziennik "Le Figaro" skomentował wizytę prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. Jak napisano, Polska stała się centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy, ale także miejscem pierwszego schronienia dla milionów uciekających przed wojną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Joe Biden prasa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Warszawa Andrzej Duda żołnierze Joe Biden w Polsce stosunki polsko-amerykańskie wojsko

Niemiecka prasa ostro krytykuje swój rząd za działania wobec Ukrainy. Docenia przy tym starania Polski

"Władimir Putin może robić to, co chce, ponieważ Europa i Niemcy stali się dekadenccy i naiwnie oderwani od rzeczywistości. Putin zna Niemcy jak żaden inny kraj Zachodu i wie, że nie można się spodziewać jakiejś formy sprzeciwu wobec jego agresji" - ocenia redaktor naczelny dziennika "Die Welt". Inne niemieckie tytuły piszą o ostatnich działaniach władz swojego kraju w podobnie negatywnym tonie i zwracają uwagę na zdecydowane działania polskiego rządu w obronie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy media dziennikarstwo prasa Rosja Ukraina Olaf Scholz

Niemcy bagatelizują rosyjskie groźby? "Die Welt": powinny przyjąć polskie spojrzenie na konflikt Rosji i Ukrainy

Według niemieckiego dziennika "Die Welt" Polska i kraje bałtyckie coraz bardziej nerwowo reagują na rosyjskie groźby, ale wydaje się, że w Berlinie te obawy nie są brane poważnie. "To wielki błąd. Niemcom dobrze by zrobiło przyjęcie polskiej perspektywy w konflikcie rosyjsko-ukraińskim" - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Ukraina Rosja bezpieczeństwo serwis wschodni konflikty międzynarodowe prasa

ANALIZA Jak chronić pluralizm mediów? Rynek medialny w Polsce i w Europie

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wywołała w Polsce szeroką dyskusję na temat pluralizmu mediów. PiS, który jest autorem projektu ustawy, podkreślał m.in. konieczność ograniczenia obecność zagranicznych podmiotów na polskim rynku medialnym. Krytycy podnosili kwestię rzekomego uderzenia w wolność słowa. Instytut Ordo Iuris w obszernej monografii wskazuje, że rozwiązania dekoncentracyjne są stosowane w wielu krajach Europy i mają istotne znaczenie z punktu widzenia suwerenności.
Zobacz więcej na temat:  ustawa medialna prawo KRRiT ustawa media Francja Niemcy telewizja radio prasa Ordo Iuris POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem