more_horiz
PR24 Portal
Section05
prawa człowieka

"Zasłona milczenia". Lanzoni: świat biernie patrzy na ograniczanie praw kobiet w Afganistanie

- Wspólnota międzynarodowa dalej realizuje swoje cele, nie przejmując się dramatem Afgańczyków - mówiła na antenie Radia Watykańskiego Simona Lanzoni z włoskiej Fundacji Pangea Onlus, niosącej pomoc afgańskim kobietom. Zdaniem Lanzoni, "na sytuację w tym kraju spuszczono zasłonę milczenia". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan kobieta prawa człowieka talibowie Watykan pomoc

Sąd w Moskwie nakazał likwidację Memoriału. Adwokaci organizacji zapowiedzieli apelację

Sąd Najwyższy w Rosji nakazał zamknięcie Centrum Obrony Praw Człowieka Memoriał, jednej z największych organizacji humanitarnych w tym kraju. Moskiewska prokuratura argumentowała, że Memoriał złamał przepisy mówiące o konieczności rejestracji "zagranicznych agentów". Dzień wcześniej podobny los spotkał strukturę Memoriału, badającą zbrodnie stalinowskie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Memoriał represje Moskwa prawa człowieka

"Odkrywał prawdę o losach ofiar stalinowskich". Ambasador RP w Moskwie o Memoriale

Rosyjski sąd najwyższy zadecydował o likwidacji stowarzyszenia Memoriał. Z szacunkiem o pracy należacych do instytucji historyków wypowiedział się ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski. - Memoriał nie angażując się w politykę odkrywał prawdę o losach ofiar stalinowskich represji, pokazując konkretnych ludzi, wymieniając ich z imienia i nazwiska - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał wolność słowa Rosja ŚWIAT prawa człowieka

NASZ WYWIAD Nowikow: rozkaz ws. Memoriału przyszedł z góry, tylko międzynarodowe protesty mogą skłonić Putina do cofnięcia operacji

- Dziś można mieć tylko nadzieję na to, że protesty i oświadczenia z wyrazami wsparcia dla Memoriału przekonają Putina, by de facto dał rozkaz z cofnięcia tej operacji. Taka nadzieja jest, ponieważ władze Rosji, osobiście Putin, sporo myślą o swoim wizerunku – powiedział Ilia Nowikow, prawnik Memoriału, w rozmowie z Maciejem Jastrzębskim, korespondentem Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Memoriał prawa człowieka Władimir Putin Zbrodnia Katyńska Katyń Maciej Jastrzębski

NASZ WYWIAD Kreml chce likwidacji Memoriału. Adwokat Ilia Nowikow: reżim chce znów wieszać na ścianie portrety Stalina

- Władza chce znowu powiesić na ścianach portrety Stalina. Czuje bliski związek z tymi, którzy wtedy rozstrzeliwali ludzi. Jestem przekonany, że Putin żałuje, iż przyznano się do zbrodni katyńskiej – zauważa w rozmowie z Maciejem Jastrzębskim adwokat Memoriału Ilia Nowikow. Prawnik tłumaczy, że Memoriał dokumentuje zbrodnie stalinowskie i obecne represje w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Memoriał prawa człowieka Władimir Putin Zbrodnia Katyńska Katyń

Szef MSZ wręczył nagrodę białoruskiej organizacji "Wiosna". Docenił dokumentowanie represji reżimu Łukaszenki

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau przyznał nagrodę "Pro Dignitate Humana" białoruskiej organizacji pozarządowej Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna". Jak przekazano, nagroda została przyznana - za działania na rzecz obrony praw człowieka oraz dokumentowanie represji reżimu na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Warszawa prawa człowieka reżim Aleksander Łukaszenka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem