X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prawo jazdy

Od 4 czerwca zmiany dotyczące prawa jazdy

4 czerwca wejdą w życie przekładane już kilka razy zmiany dotyczące prawa jazdy. Przez pierwsze 24 miesiące świeżego kierowcę czeka okres próbny. Taki kierowca przez pierwsze osiem miesięcy będzie mógł jeździć nie szybciej niż z prędkością niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 80 km/h poza nim. Na autostradach i drogach ekspresowych limit dla "świeżaków" wyniesie 100 km/h. O zmianach w prawie jazdy mówiła w Polskim Radiu 24 Ilona Buttler z Instytutu Transportu Samochodowego.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy motoryzacja samochody

„Prawie każdy niepełnosprawny może zrobić prawo jazdy”

„Ty też możesz!” – to hasło, które stworzył instruktor nauki jazdy Piotr Kosmowski. To zachęta, by osoby z niepełnosprawnością zrobiły prawo jazdy. Tym bardziej, że 56 proc z tych osób wskazuje choroby narządów ruchu jako najczęstszy problem zdrowotny. O zdawaniu na prawo jazdy przez osoby niepełnosprawne mówił w audycji Magazyn Motoryzacyjny Artur Paczkowski, kierownik Pracowni Szkolenia Kierowców Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie oraz konsultant w Stowarzyszeniu Pomocy Kierowcom Niepełnosprawnym Spinka.
Zobacz więcej na temat:  samochody niepełnosprawność prawo jazdy motoryzacja niepełnosprawni

Nowelizacja prawa drogowego czeka na podpis prezydenta

„Zaostrzone kary wymierzone są w skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców” – tak nowelę do kodeksu karnego uzasadnia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Po nowelizacji zniknie luka prawna, przez którą nie było pewności, czy policja mogła poddawać kierowców rutynowym badaniom na zawartość alkoholu we krwi. O prawie drogowym mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Krzysztof Dmowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja samochód prawo jazdy

Będą zmiany w finansowaniu WORD-ów?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami dotyczącymi systemu nadawania uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jedną z propozycji jest przekazywanie pieniędzy z opłat egzaminacyjnych bezpośrednio do budżetu państwa, a nie jak dotychczas do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, które przeprowadzają testy. W Polskim Radiu 24 o sprawie rozmawiali Mariusz Sztal w warszawskiego WORD-u i Marek Gawroński z Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 motoryzacja prawo jazdy samochody