more_horiz
PR24 Portal
Section05

prawo pracy

Przed mikrofonami Polskiego Radia: rozmowy Krzysztofa Czabańskiego z Prezydentem Lechem Kaczyńskim – odcinek 3

Trzecie spotkanie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Krzysztofem Czabańskim przed mikrofonami Polskiego Radia zostało zarejestrowane 24 listopada 2006 roku; jego tematykę zdominowała katastrofa w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej, do której doszło 21 listopada 2006 roku. W tym odcinku można usłyszeć także jak Prezydent oceniał sytuację gospodarczą na Śląsku oraz jaką wagę przykładał do funkcjonowania związków zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Krzysztof Czabański Górny Śląsk węgiel prawo pracy górnictwo

Jak znaleźć równowagę między pracą a rodzicielstwem?

97% przerw zawodowych ze względu na opiekę nad dzieckiem dotyczy kobiet. Połowa matek dzieci do lat trzech nie wraca do pracy. Tylko 1% ojców w Polsce korzysta z urlopów rodzicielskich (rodzicwmieście.pl). Rodzice to prawdopodobnie największa grupa zawodowa. Jak rynek pracy patrzy na rodziców? Na jakie wsparcie mogą oni liczyć ze strony pracodawcy? Co zmieni się w prawie pracy w najbliższych tygodniach? Jak pomóc mamom w powrocie do aktywności zawodowej?
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców rodzicielstwo macierzyństwo rozwój osobisty praca prawo pracy

Nowości w prawie pracy. Poseł Nowej Lewicy: zmiany, które pozwalają na dłuższy odpoczynek są dobre

- Odpoczywanie od pracy jest także częścią pracy, ponieważ pracownik, który jest niewypoczęty, nie jest efektywny w pracy. Pokazują to różne badania. Uregulowanie tej kwestii jest bardzo potrzebne, jeśli chodzi o implementację praw Unii Europejskiej w Polsce - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Maciej Kopiec. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA POLSKA prawo pracy społeczeństwo

Jacek Liziniewicz o utajnieniu procesu TVN: to zapowiedź tego, jak on się skończy

- Nic by nie stało na przeszkodzie, aby ten proces był jawny. Stało się jednak inaczej i myślę, że jest to zapowiedź tego, jak się skończy proces - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska) i Michał Piękoś ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  TVN POLSKA społeczeństwo sąd Polskie Radio 24 mobbing prawo pracy sądownictwo

Praca sezonowa dla młodych zgodnie z prawem. Kampania "Patent na pierwszą pracę"

Od rozpoczęcia tegorocznych wakacji minął już tydzień. Dla wielu młodych ludzi oznacza to początek poszukiwań pracy sezonowej. Jaka praca jest odpowiednia dla młodzieży i na co zwrócić uwagę, podejmując dorywczą pracę, tak by nie dać się oszukać? Odpowiedzi na te pytania udzielają twórcy kampanii "Patent na pierwszą pracę". Wakacyjne wydarzenie w miejscowościach turystycznych Warmii i Mazur zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka wakacje praca pracownik pracodawcy prawo pracy Warmia Mazury warmińsko-mazurskie kodeks pracy młodzież Łukasz Sobolewski Olsztyn kampania

Rynek pracy dla uchodźców z Ukrainy. Jakie branże szukają pracowników?

Obywatele Ukrainy, którzy szukali schronienia w Polsce od 24 lutego, otrzymają legalny pobyt w naszym kraju z prawem do pracy. - Czekamy na wdrożenie przepisów w życie, jednak aby jak najszybciej udzielić wsparcia obywatelom Ukrainy, stworzyliśmy bazę potencjalnych pracowników - mówi w Programie 1 Iwona Mazur, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Górze. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina pomoc uchodźcy Daniel Wydrych praca pracodawcy prawo pracy Sejm społeczeństwo