more_horiz
PR24 Portal
Section05

prawo

"Sposób" na komornika. Dłużnicy alimentacyjni prześcigają się w pomysłach, jak uniknąć płacenia

Ustawodawca poprawia przepisy, by skuteczniej walczyć ze zjawiskiem niepłacenia alimentów, nadal szwankuje jednak ściągalność zaległości. Wynosi poniżej 20 proc. - donosi Prawo.pl. Cytowani przez portal komornicy twierdzą, że droga do poprawy jest daleka i obejmuje nie tylko kolejne zmiany legislacyjne, ale i mentalne. Konieczna jest edukacja i kampanie informacyjne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo alimenty długi prawo

Małgorzata Paprocka: kadencji konstytucyjnych organów nie można skracać uchwałami

- Można zmieniać prawo, ale trzeba to robić w tych formułach, na które umówiła się władza ze społeczeństwem. Uchwały nie mają żadnej mocy powszechnie obowiązującej i oczywistym jest, że uchwałami kadencji konstytucyjnych organów skracać nie można - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Małgorzata Paprocka NBP krs Krajowa Rada Sądownictwa Trybunał Konstytucyjny polityka prawo

Grzegorz Schetyna o "lex wiatrak": nie mamy możliwości pisania dobrego prawa

- Projekt tzw. ustawy wiatrakowej jest jednym z pierwszych przyszłej większości parlamentarnej. Nie chcę powiedzieć, że był pisany na kolanie, ale dziś nie mogą być wykorzystane do tego siły ministerstw, Rządowego Centrum Legislacji; wszystkiego, co jest potrzebne, żeby pisać dobre prawo - powiedział Grzegorz Schetyna, senator Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  OZE ustawa Sejm prawo wieś POLSKA polityka

"Lex wiatrak". Poseł PSL: są błędy w tej ustawie i będziemy ją poprawiać

- Zapowiadaliśmy, że w pierwszych stu dniach podejmiemy temat energetyki wiatrowej. Teraz mamy możliwość tylko projektów poselskich. Projekt dot. wiatraków spotkał się z błędnymi zarzutami - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. W "Śniadaniu w Trójce" politycy rozmawiali m.in. o tzw. "lex wiatrak".
Zobacz więcej na temat:  OZE ustawa prawo Sejm Trójka POLSKA polityka

"Tylko czekać na powrót do rosyjskiego gazu". Politycy PiS jednoznacznie oceniają "lex wiatrak"

Politycy PiS jednoznacznie oceniają tzw. "lex wiatrak", czyli projekt ustawy jaki złożyli w Sejmie posłowie KO i Polski 2050. Wskazują, że przedstawione propozycje prawne są stworzone pod zachodnie firmy. "Siemens, produkujący wiatraki, ma 4,6 mld euro strat w związku z czym potrzebuje nowych kontraktów. Tymczasem w Sejmie Koalicja Stołków forsuje ustawę o wiatrakach 300 metrów od zabudowań. Czy to przypadek?" - napisała na platformie "X" Beata Kempa.
Zobacz więcej na temat:  OZE ustawa prawo Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska POLSKA polityka

KO i Polska 2050 chcą liberalizacji przepisów dot. farm wiatrowych. Ozdoba ostrzega przed wywłaszczeniami

Grupa posłów Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Zakłada ona zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych do końca czerwca 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  OZE prawo Sejm koalicja obywatelska Trzecia Droga POLSKA polityka

Trzecia Droga i KO chcą zmian dot. budowy farm wiatrowych. Michał Szczerba jest zdziwiony, choć sam podpisał wniosek

Michała Szczerbę zapytano o to czy projekt ustawy wiatrakowej przedstawiony przez KO i Trzecią Drogę powstał w wyniku działania lobby. Poseł stwierdził, że nie zna zapisu ustawy i był zaskoczony, że to projekt jego partii. Jednak jego podpis widnieje na wniosku posłów w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  OZE pieniądze Michał Szczerba prawo POLSKA polityka koalicja obywatelska Trzecia Droga

Chcą "stworzyć eldorado dla firm budujących farmy wiatrowe". Rzecznik PiS o lobbingu w działaniach PO

PO składa projekty lobbystyczne na rzecz wielkich, zagranicznych koncernów energetycznych, pod przykrywką zamrożenia cen energii na pół roku. Wyprowadzono z Orlenu w ciągu jednego dnia ponad 5 mld zł i doprowadzono do spadku notowań giełdowych spółki - mówił w czwartek rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  Trzecia Droga energetyka prawo POLSKA polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska GOSPODARKA Rafał Bochenek