more_horiz
PR24 Portal
Section05
premier

"To nasze oczko w głowie". Premier o bezpieczeństwie finansowym polskich rodzin

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie mówił, że "bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę". - Bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa - dodał szef rządu podczas wystąpienia w Wielkopolsce, gdzie złożył wizytę wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg.
Zobacz więcej na temat:  dzieci POLSKA premier pomoc rodzina Mateusz Morawiecki społeczeństwo pomoc społeczna

"Polskie rodziny są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości". Premier Morawiecki w specjalnym podcaście

W najbliższą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. "To polskie rodziny i troska o nie są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości - i moją osobistą, wielką motywacją do ciężkiej pracy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, zapraszając do odsłuchania 35. odcinka swojego podcastu.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki rodzina dzieci społeczeństwo pomoc pomoc społeczna POLSKA

"»Russkij Mir« to rak, trzeba go wykorzenić". Premier o zbrodniczej ideologii Rosji Putina

"To nie jest szaleństwo, ale przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa. »Russkij Mir« to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy, dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię" - pisze w najnowszym wydaniu "Daily Telegraph" premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT premier Mateusz Morawiecki Rosja wojna na Ukrainie infografika

Prezydencki projekt zmian w SN. Mateusz Morawiecki: jego poparcie jest rzeczą oczywistą

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w środę, że poparcie prezydenckiego projektu zmian w Sądzie Najwyższym jest dla niego "rzeczą oczywistą". - Oczekuję tego od wszystkich partii politycznych: naszych koalicjantów oraz partii opozycyjnych - powiedział szef rządu. Dodał, że stworzy to podstawy, by środki z KPO szybko trafiły do Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Sąd Najwyższy sądownictwo Andrzej Duda Sejm polityka

Polska nie ustępuje ws. surowych sankcji wobec Rosji. Premier: przekonujemy inne kraje

- Absolutnie i zdecydowanie opowiadamy się za bardzo posuniętymi sankcjami wobec Rosji - podkreślił  premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wraz z szefową KE Ursulą von der Leyen robią "wszystko, aby różne państwa członkowskie do tych sankcji przekonać". - Pozostaje nam droga perswazji i wskazywania na potężne ryzyka związane z zachowaniem Rosji na arenie międzynarodowej - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sankcje Rosja premier Mateusz Morawiecki wojna 2022 Ukraina Unia Europejska

Żłobki w Polsce. Premier Morawiecki: zwiększyliśmy o ponad 100 proc. liczbę miejsc

- Nasz rząd jest rządem dla polskich rodzin. Szczególnie w czasie, który jest wymagający i naznaczony wielkim kryzysem geopolitycznym, wojną na Ukrainie i kryzysem gospodarczym - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał również, że "po sześciu latach rozwoju programu Maluch+ zwiększyliśmy o ponad 100 proc. liczbę miejsc w klubach dla dzieci i w żłobkach".
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki społeczeństwo dzieci pomoc GOSPODARKA POLSKA

Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową KE. Tematem m.in. pieniądze dla Polski

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową KE Ursulą von der Leyen. Tematami rozmów były przyszłość współpracy w ramach UE, sytuacja na Ukrainie, środki finansowe dla Polski z budżetu unijnego i wsparcie przez Unię pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier pieniądze Unia Europejska Ursula von der Leyen Komisja Europejska wojna na Ukrainie dyplomacja POLSKA polityka

Premier Morawiecki do włoskiej opozycji: wojna pokazuje, jak niezbędne są państwa narodowe

- Twoja partia nazywa się Bracia Włoch, ale nasze dobre relacje sprawiają, że myślę o was jako braciach, siostrach Europy - powiedział Mateusz Morawiecki w przesłaniu na kongres włoskiego ugrupowania Giorgii Melonii, które jest sojusznikiem PiS w Parlamencie Europejskim. Dodał również, że "wojna na Ukrainie pokazuje, jak niezbędne są państwa narodowe". - Sami Ukraińcy pokazali to, walcząc heroicznie o każdy centymetr swojej ziemi - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Mateusz Morawiecki polityka Rosja wojna 2022 premier Ukraina wojna na Ukrainie

Będą podwyżki dla lekarzy i nauczycieli. Premier przedstawia ustalenia z resortami

- Uzgodniłem z ministrem edukacji, aby również nauczycielom stażystom, kontraktowym - tym, którzy mają najniższe wynagrodzenia, podnieść je w taki sposób, aby jak najwięcej ludzi chciało zostać i pracować w tym pięknym zawodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A w mediach społecznościowych. Przypomniał, że na podwyżki będą mogli liczyć także lekarze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki służba zdrowia edukacja polityka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem