X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
premier

ANALIZA Polski Ład. Zobacz propozycje zmian dla wsi i rolników

W ramach Polskiego Ładu rząd złożył rolnikom kilka propozycji. Wśród nich znalazła się ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym, w której miałyby się znaleźć m.in. rozwiązania dotyczące spraw spadkowych i możliwość przekazania gospodarstwa bez zrzekania się go. Planowane są też nowe stawki dopłat do paliwa rolniczego.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rolnictwo GOSPODARKA wieś premier Mateusz Morawiecki rolnicy

Premier z wizytą na Pomorzu Zachodnim. "Wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują bardzo sprawnej infrastruktury"

Szczecin ze Świnoujściem jest i staje się coraz bardziej hubem technologiczno-energetycznym Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Porcie Szczecin. Podkreślił, że wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują bardzo sprawnej infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura Szczecin Świnoujście Mateusz Morawiecki premier Pomorze Zachodnie polityka POLSKA

"Obecnie przechodzimy w tym obszarze prawdziwą rewolucję". Premier o rozwoju infrastruktury

"Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech. Ważny punkt to nasza infrastruktura. Obecnie Polska przechodzi w tym obszarze prawdziwą rewolucję. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom finansowania - środkom europejskim i pieniądzom pochodzącym z polskiego budżetu" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki GOSPODARKA gospodarka polska Niemcy relacje polsko-niemieckie firmy infrastruktura POLSKA

Premier w amerykańskim "Newsweeku": jesteśmy zawiedzeni decyzją USA ws. Nord Stream 2

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził w środowym wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka", że Polska jest bardzo zawiedziona odstąpieniem przez USA od części sankcji wobec Nord Stream 2. Jak dodał, zmiana polityki Waszyngtonu jest oparta na "fałszywych nadziejach" naprawy relacji z UE, bo "Niemcy nie są Unią" i "mają swoje interesy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka premier Nord Stream 2 Mateusz Morawiecki polityka

Premier w amerykańskim "Newsweeku": żeby UE była silna, musi stanowić Europę ojczyzn

- UE nigdy nie będzie "Stanami Zjednoczonymi Europy". By była silna, musi stanowić Europę ojczyzn - powiedział w opublikowanym w środę wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka" premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Unia może być supermocarstwem, ale "bez uniwersalnej filozofii".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki media Unia Europejska premier wywiad Polityka zagraniczna Polski ŚWIAT Ameryka

Premier o CBA: jego powstanie było kluczem do naprawy III RP

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że utworzenie, ciągły rozwój i profesjonalizacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego były kluczem do naprawy III Rzeczypospolitej. Szef rządu, wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą, uczestniczył w uroczystości z okazji 15-lecia powołania CBA.
Zobacz więcej na temat:  Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja III RP premier Mateusz Morawiecki jubileusz POLSKA służby i bezpieczeństwo

Premier: przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki

- Mamy dzisiaj najniższe w Europie bezrobocie, jedną z najszybciej rosnących produkcji przemysłowych, rekord w zakresie zamówień opisywanych przez wskaźnik PMI. Polska gospodarka szykuje się do rzeczywistego skoku - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził firmę Miranda Textiles w Turku.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Polski Ład GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje przemysł POLSKA

"Jest tylko jeden sposób na uniknięcie kolejnej fali epidemii". Premier apeluje, aby się szczepić

- Apeluję do wszystkich, aby się szczepić, dzisiaj szczepionki dostępne są dla wszystkich - powiedział w Turku (woj. wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd od końca kwietnia konsekwentnie przedstawia zmiany dotyczące obostrzeń epidemicznych.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki infografika POLSKA

"Wystarczy przyjechać do Polski, a nie czytać fałszujące obraz opracowania". Premier odpowiada Obamie

- Najlepiej byłoby zaprosić byłego prezydenta Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię. Wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które myślę, że zafałszowują zdecydowanie obraz Polski - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował wypowiedź byłego prezydenta USA Baracka Obamy, według którego Polska stała się państwem autorytarnym.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Barack Obama relacje polsko-amerykańskie dyplomacja USA Stany Zjednoczone polityka POLSKA

Ekologiczne budownictwo w praktyce. Premier: łączymy nowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami

- Łączymy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi, które będą powodowały, że koszty obsługi ogrzewania czy klimatyzacji szkoły będą dużo niższe - powiedział podczas konferencji w szkole podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Budziszewicach premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki łódzkie infrastruktura regiony ekologia budownictwo