more_horiz
PR24 Portal
Section05

premier

Do 300 mln euro dla Polski z funduszu na dozbrajanie. Premier Morawiecki podał termin

Do 300 milionów euro trafi do Polski przed świętami Wielkanocnymi z funduszu na dozbrajanie - poinformował premier Mateusz Morawiecki w Brukseli na zakończenie unijnego szczytu. Chodzi o pieniądze z Europejskiego Funduszu Pokojowego, z którego wypłacany jest zwrot kosztów państwom, które przekazują sprzęt wojskowy Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki polityka Unia Europejska wojna na Ukrainie Europa premier

Premier Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu RE. Rozmowy o dalszych sankcjach wobec Rosji

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu Rady Europejskiej. Unijni przywódcy mają zagrozić Rosji kolejnymi sankcjami i potępić ją za porywanie ukraińskich dzieci. Premierzy, prezydenci i kanclerze Europy chcą także potępić Białoruś za wspieranie Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie Rosja Ukraina Unia Europejska Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki

Belgijskie media o przemówieniu premiera Morawieckiego: polski rząd jest na pierwszej linii wsparcia Ukrainy

Przemówienie premiera RP Mateusza Morawieckiego, wygłoszone w poniedziałek na Uniwersytecie w Heidelbergu, należy do serii programowych przemówień na temat przyszłości Europy. Swoje wizje Wspólnoty wcześniej przedstawili prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholz - podkreśla we wtorek brukselski portal informacyjny Euractiv.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2023 premier Mateusz Morawiecki Bruksela

"Polskie lasy w polskich rękach na zawsze". Rada Ministrów przyjęła ważne stanowisko

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że z jej inicjatywy Rada Ministrów przyjęła stanowisko w obronie polskich lasów. "Lasy to nasze dobro narodowe i to leśnicy wiedzą, jak o nie zadbać. Propozycja Komisji Europejskiej w tym zakresie byłaby niszcząca polskie lasy. Polskie lasy w polskich rękach na zawsze" - napisała minister na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE premier POLSKA polityka rząd GOSPODARKA

"Mateusz Morawiecki w Heidelbergu mówił o polskiej wizji przyszłości". Niemiecki "Welt" o wykładzie premiera

W poniedziałek portal dziennika "Welt" podaje, że "w Heidelbergu polski premier Mateusz Morawiecki propagował Europę państw narodowych, wyrażając w ten sposób nieufność wobec Niemiec i Francji, podzielaną przez inne kraje Europy Wschodniej". Do tego "politycy z Berlina mogli być poirytowani, że Morawiecki uczynił żądania reparacji od Niemiec jednym z ważniejszych tematów swojego przemówienia w Heidelbergu" - zauważa dziennik.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy premier ŚWIAT Europa Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie Francja reparacje wojenne II wojna światowa wojna na Ukrainie wojna 2023

Premier Morawiecki: historia ks. Blachnickiego to dzieje Polski XX wieku w soczewce

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Carlsbergu w Niemczech, że "historia ks. Franciszka Blachnickiego, to dzieje Polski XX wieku w soczewce". Duchowny walczył w kampanii wrześniowej, był więziony w obozie w Oświęcimiu i innych niemieckich obozach, a po wojnie prześladowała go komunistyczna bezpieka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki PRL społeczeństwo historia Polski Franciszek Blachnicki

"Przegrana Ukrainy byłaby przegraną Zachodu". Premier Morawiecki wygłosił wykład na Uniwersytecie w Heidelbergu

- Walka państw europejskich o wolność nie zakończyła się w 1989 roku - powiedział na Uniwersytecie w Heidelbergu premier Mateusz Morawiecki. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił wykład na niemieckiej uczelni, poświęcony możliwym scenariuszom przyszłości Europy oraz europejskim wartościom w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT premier Mateusz Morawiecki Niemcy Europa wojna na Ukrainie