more_horiz
PR24 Portal
Section05
produkcja przemysłowa

Wzrost produkcji przemysłowej. Soboń: fundamenty gospodarki są zdrowe

- Dane dotyczące produkcji świadczą o tym, że bez szoków zewnętrznych fundamenty gospodarki są zdrowe. Wojna na Ukrainie jest negatywnym szokiem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister finansów Artur Soboń, uczestnik Forum Wizja Rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Artur Soboń POLSKA Polski Ład Ministerstwo Finansów GOSPODARKA podatki Podatki 2022 inflacja produkcja przemysłowa

Dr Artur Bartoszewicz: inflacja będzie narastać, trzeba podejmować radykalne i szybkie kroki

- Myślę, że nie ma przestrzeni i argumentów za tym, żebyśmy mogli powiedzieć, że jest jakiś punkt czasowy w najbliższym okresie, w którym można będzie mówić o odwróceniu tendencji - o inflacji mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz (SGH).
Zobacz więcej na temat:  inflacja GOSPODARKA firma produkcja przemysłowa działalność gospodarcza sprzedaż przedsiębiorstwo popyt PMI POLSKA Polskie Radio 24 ceny żywności

Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i BGK lekko się obniżył. Najnowsze dane

Miesięczny Indeks Koniunktury Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego obniżył się w maju o 3,7 pkt., po marcowych i kwietniowych wzrostach. Zdaniem analityków PIE zdecydowały o tym m.in. spadki w zakresie inwestycji i zamówień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna gaz ziemny ropa naftowa BGK inflacja przedsiębiorstwo transport logistyka POLSKA handel recesja produkcja przemysłowa produkcja

Obawy Niemiec wobec embarga na rosyjski gaz są przesadzone. Ekspert: to nie jest przerażający scenariusz

Odejście Niemiec od rosyjskiego gazu jest trudne, ale wykonalne - twierdzą cytowani przez Bloomberga eksperci. W Niemczech trwa dyskusja, czy skutki gospodarcze embarga na gaz byłyby tak głębokie i długotrwałe, jak twierdzi przemysł. Jednymi z głównych przeciwników wprowadzenia embarga są niemieckie koncerny chemiczne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Niemcy Rosja gaz ziemny embargo przemysł produkcja przemysłowa

Wojna zakłóca dostawy do polskich fabryk. Volkswagen Poznań wstrzyma produkcję

Zakłady spółki Volkswagen Poznań od 10 marca wstrzymają produkcję aut. To konsekwencja zakłóceń łańcucha dostaw podzespołów spowodowanych rosyjską napaścią na Ukrainę. Wyroby metalurgiczne miały w 2020 r. jeden z największych udziałów w polskim imporcie z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorstwo produkcja przemysłowa volkswagen wojna 2022 łańcuch dostaw Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem