more_horiz
PR24 Portal
Section05

prognoza pogody

PROGNOZA POGODY Jesień przyjdzie z deszczem. Wiemy, kiedy czeka nas załamanie pogody

W weekend przyjdzie nam się pożegnać z letnią pogodą, jaką mieliśmy do tej pory. Kalendarzowa jesień rozpoczynająca się w sobotę przyniesie deszcz, będący pozostałością huraganu Lee. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej "najdłużej ciepło zostanie z nami na wschodzie do soboty utrzyma się tam lokalnie 27 st. C. Na pozostałym obszarze już w sobotę na termometrach zobaczymy wartości od 18 st. C do 21 st. C i podobnie będzie w niedzielę już w całym kraju".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda deszcz burze społeczeństwo prognoza pogody

"Nawet 27 stopni". Sprawdź prognozę pogody na niedzielę i poniedziałek

IMGW podało, że "wyże z centrami nad Rosją i Norwegią obejmują wschód, południowy wschód i centrum kontynentu oraz częściowo Skandynawię". Pozostały obszar Europy jest w zasięgu niżów z ośrodkami: nad Atlantykiem, u północno-zachodnich wybrzeży Hiszpanii oraz w rejonie Morza Białego. Polska jest na skraju wyżu znad Rosji, od zachodu stopniowo zaczyna nasuwać się nad nasz kraj zatoka niżowa. Z południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia kontynentalnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody POLSKA Radio kierowców IMGW społeczeństwo

ALERT IMGW Uwaga na burze z gradem! Alerty IMGW obejmą prawie całą Polskę

Środowe popołudnie i noc mogą być bardzo burzliwe. Alerty IMGW obowiązują w północno-zachodniej Polsce, a w miarę upływu dnia do obszarów objętych ostrzeżeniami będą dołączały kolejne regiony na północy, w centrum, a także na południu i na wschodzie. Tam burze mogą występować przez całą noc, aby w godzinach porannych w czwartek objąć cały kraj z wyjątkiem województwa podlaskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody alert pogodowy burza