more_horiz
PR24 Portal
Section05
prognozy

ING BSK: w danych o inflacji widać pewne pozytywy. RPP podniesie stopy o 75 pkt. bazowych

W danych o inflacji widać pewne pozytywy, które są ważne dla rynków finansowych, ale nie jest to powód do zadowolenia, bo inflacja osiąga nowe rekordy – stwierdził główny ekonomista ING BSK Rafał Benecki w piątkowym komentarzu. Ekonomiści zastanawiają się teraz nie czy, tylko o ile Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy ing bank śląski goldman sachs inflacja stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej

Inflacja, ceny i stopy procentowe. Ekonomiści o możliwych scenariuszach

Analitycy, których opinie zebrał PAP, prezentują różne prognozy, dotyczące tego, kiedy będziemy mieli szczyt inflacji. Najwięksi optymiści mówią o najbliższych miesiącach letnich, a pesymiści o końcu roku. Wszyscy obawiają się wystąpienia różnych dodatkowych zagrożeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy inflacja ceny paliw ceny żywności stopy procentowe ing bank śląski Pekao PKO BP analityka

Fitch przewiduje szybszy wzrost polskiego PKB. W tym roku ma on wynieść 5,2 proc.

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. do 5,2 proc. z 3,3 proc., a na 2023 r. obniżyła do 3,0 proc. z 3,3 proc. - wynika z raportu agencji. Fitch spodziewa się, że główna stopa NBP na koniec tego roku będzie wynosić około 7 proc. i 6,50 proc. na koniec 2023 r. Natomiast inflacja wyniesie odpowiednio 11,0 i 7,5 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy fitch inflacja stopy procentowe pkb

Prognozy wzrostu PKB. Analitycy ING: mamy bardziej optymistyczne założenia niż Komisja Europejska

- Nasze prognozy wzrostu gospodarczego na najbliższe lata są nieco bardziej optymistyczne od prognoz Komisji Europejskiej - poinformowali analitycy ING Banku Śląskiego. Według prognoz Komisji, wzrost PKB Polski w 2022 roku wyniesie 3,7 proc., a w 2023 r. obniży się do 3 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb inflacja dług publiczny prognozy Komisja Europejska tarcza antyinflacyjna

Nowe prognozy gospodarcze Komisji Europejskiej dla Europy, w tym dla Polski

Komisja Europejska zaktualizowała prognozy gospodarcze dla krajów strefy euro i Unii Europejskiej. W przypadku PKB są one lepsze niż kilka miesięcy temu. Z powodu kosztów walki ze skutkami ekonomicznymi koronawirusa rosnąć będzie jednak zadłużenie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb Komisja Europejska prognozy bezrobocie koronawirus Koronawirus w Polsce dług publiczny finanse publiczne deficyt budżetowy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem