more_horiz
PR24 Portal
Section05

program 500+

ANALIZA Przemiany społeczne wpływają na dzietność. Rządowe programy służą wsparciu polskich rodzin

W krajach wysoko rozwiniętych od kilku dekad spada dzietność. Choć proces ten przebiegał w różny sposób w poszczególnych krajach, to początkowo opisywały go te same prawidłowości. Miliardy złotych rocznie przeznaczane są na pomoc społeczeństwu, zagwarantowanie łatwiejszego startu w przyszłość i tworzenie perspektyw dla najmłodszych Polaków. Przypominamy sztandarowe projekty rządowe leżące u podstaw polityki prorodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo program 500+ infografika

ANALIZA Wsparcie rządu dla rodzin. Miliardy złotych na lepszą przyszłość młodych Polaków

Programy rządowe od lat wspierają polskie rodziny. Miliardy złotych rocznie przeznaczane są na pomoc społeczeństwu, zagwarantowanie łatwiejszego startu w przyszłość i tworzenie perspektyw dla najmłodszych Polaków. Przypominamy sztandarowe projekty rządowe leżące u podstaw polityki prorodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo program 500+ infografika

Rząd chce wprowadzić kryteria dochodowe w 500+? Poseł PiS: absolutnie dementuję takie doniesienia

- Słowa Artura Sobonia mogły zostać źle zrozumiane bądź przekręcone. Rząd PiS jest przeciwny wprowadzaniu kryteriów dochodowych do programu 500+. Absolutnie dementuję doniesienia o rzekomym planie wprowadzania takich rozwiązań - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, odnosząc się do artykułu na portalu Gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 500+ społeczeństwo Artur Soboń Prawo i Sprawiedliwość POLSKA program 500+

Premier odpowiada poseł Leszczynie ws. 500+: to wsparcie, o jakim przed rządami PiS trudno było w ogóle pomyśleć

Mateusz Morawiecki powiedział, że program 500+ był rewolucją politycznej wyobraźni. - Okazało się, że państwo może naprawdę realizować poważną i odważną politykę prorodzinną - podkreślił. Premier zaznaczył również, że dzięki działaniom rządu - oprócz programów społecznych - w ostatnich latach doszło do podwyżki średnich zarobków oraz podwyżki pensji minimalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier 500+ Izabela Leszczyna program 500+ polityka społeczeństwo

"Świadczeniobiorcy nie poniosą żadnych strat". Nowelizacja ustawy dot. 500+

Senat rozpatrzył nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która zakłada, że wnioski o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500 plus" będzie można składać wyłącznie w sposób elektroniczny. Wypłatę środków otrzymywać jedynie w formie bezgotówkowej na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina rodzice dzieci polityka program 500+