more_horiz
PR24 Portal
Section05

Prokuratura Krajowa

Bulwersująca decyzja sądu ws. śmiertelnego wypadku w Brzezinach. Ziobro: to niebywały skandal

"Pijany bandyta za kierownicą staranował stojące na rogatkach kolejowych samochody i zabił jednego z kierowców. Mimo że sprawca jest recydywistą, z zakazem prowadzenia auta oraz miał 2.7 promila alkoholu we krwi, sędzia Wioletta Baran wypuściła go na wolność" - napisał na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dodał, że jest to "niebywały skandal" i że objął śledztwo specjalnym nadzorem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości prokuratura Prokuratura Generalna Prokuratura Krajowa pijani kierowcy wypadek kierowca kierowcy alkohol społeczeństwo policja

Był zawodnikiem 1. ligi. Okazał się rosyjskim szpiegiem

Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie postawił zarzuty kolejnej osobie zamieszanej w działalność szpiegowską na rzecz Federacji Rosyjskiej. To już 14. podejrzany w sprawie siatki szpiegowskiej działającej na terenie Polski. Okazuje się, że zatrzymany był zawodnikiem pierwszoligowego klubu hokejowego.
Zobacz więcej na temat:  Prokuratura Krajowa ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wywiad szpieg szpiegostwo SPORT hokej

Rozbita siatka szpiegowska działająca na rzecz Rosji. Zatrzymano kolejną osobę

Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie postawił zarzuty kolejnej osobie zamieszanej w działalność szpiegowską na rzecz Federacji Rosyjskiej. To już 14. podejrzany w sprawie siatki szpiegowskiej działającej na terenie Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura Prokuratura Krajowa ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wywiad szpieg szpiegostwo

Oszukali ponad 5,5 tys. osób. CBŚP rozbiło gang prowadzący fikcyjne sklepy internetowe

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 14 osobom w śledztwie dotyczącym grupy zajmującej się oszustwami w fikcyjnych sklepach internetowych oraz praniem pieniędzy. Według śledczych przez działalność gangu zostało pokrzywdzonych ponad 5,5 tys. osób na kwotę 4,3 miliona złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prokuratura Krajowa CBŚP przestępczość przestępczość gospodarcza służby i bezpieczeństwo

Sąd skrócił areszt prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego. Prokuratura: jest realna obawa matactwa

Prokurator skieruje do sądu wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania dla podejrzanego o przestępstwa korupcyjne prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej. We wtorek sąd skrócił okres aresztowania z 90 do 40 dni.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura Prokuratura Krajowa POLSKA Ostrowiec Świętokrzyski świętokrzyskie

Rzecznik rządu komentuje wyrok TSUE: wymiar sprawiedliwości jest elementem kompetencji państw członkowskich

Rzecznik rządu Piotr Müller we wtorek w TVP Info, komentując poniedziałkowy wyrok TSUE, powiedział, że "wymiar sprawiedliwości jest elementem kompetencji państw członkowskich". - Będziemy tego bronić, ponieważ uważamy to za jedną z kluczowych rzeczy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE POLSKA polityka sądownictwo Prokuratura Krajowa Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość PiS

Ogromny przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski. Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia

Pomorski wydział Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko ośmiu mieszkańcom Pomorza w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej przemycającej z Hiszpanii do Polski znaczne ilości marihuany. Według śledczych grupa przemyciła prawie 700 kilogramów narkotyków o szacunkowej czarnorynkowej wartości co najmniej 35 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Hiszpania narkotyki marihuana Prokuratura Krajowa służby i bezpieczeństwo

Wiceszef MON o wynikach śledztwa smoleńskiego za czasów PO: wszystko okazało się nieprawdą

Wiceszef MON, w kontekście zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zwrócił uwagę, że mordowanie wrogów politycznych jest stałą praktyką rosyjskich służb. Dodał również, że wszystkie ustalenia poczynione za czasów PO okazały się nieprawdą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa smoleńska Ministerstwo Obrony Narodowej Prokuratura Krajowa

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Polscy śledczy pomogą badać możliwe przypadki ludobójstwa

Prokurator krajowy Dariusz Barski podpisał w Wilnie porozumienie, na mocy którego wspólny zespół śledczy (JIT) będzie badał przypadki ludobójstwa do jakich może dochodzić w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. Informację w tej sprawie przekazała Prokuratura Krajowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno prokuratura Prokuratura Krajowa zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja ludobójstwo