more_horiz
PR24 Portal
Section05
prokuratura

Anusz: opozycja boi się, że gdyby doszło do ponownego wyboru marszałka Senatu, prawica mogłaby odzyskać izbę

- Opozycyjna senacka większość jest bardzo krucha, nie pozwoli więc na to, by marszałek Tomasz Grodzki stracił władzę w Senacie, bo to mogłoby doprowadzić do odbica izby wyższej paramentu przez Zjednoczoną Prawicę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog, wiceprezes Instytutu Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki immunitet prokuratura korupcja

Przyszłość marszałka Grodzkiego. Duklanowski: nie uda mu się obronić hasłem "upolitycznionego śledztwa"

- Niewykluczone, że w sprawie marszałka Grodzkiego będą rozszerzone zarzuty prokuratorskie. Bronienie tej tezy, że śledztwo jest upolitycznione, jest bardzo trudne - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki korupcja prokuratura immunitet Platforma Obywatelska

Senat zagłosuje przeciwko marszałkowi Grodzkiemu? W tle zarzuty korupcyjne

W Senacie odbędzie się głosowanie o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Informację tę przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Uchylenia immunitetu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, , ponieważ chce postawić mu zarzuty o charakterze korupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  polityka Tomasz Grodzki POLSKA Senat prokuratura marszałek senatu

Senat zajmie się immunitetem Grodzkiego. Duklanowski: PO chce mieć ten problem z głowy

- Tomasz Grodzki jest twarzą Platformy Obywatelskiej i totalnej opozycji i oni chcą mieć ten problem już z głowy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin, komentując decyzję Senatu, aby zająć się sprawą uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki korupcja prokuratura immunitet Platforma Obywatelska

Co z immunitetem Tomasza Grodzkiego? Krysztopa: marszałek Senatu jest obciążeniem dla PO

Jeśli komisja senacka nie będzie rekomendowała poparcia wniosku ws. odebrania immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, to znaczy, że ten wniosek ma zostać w tej komisji "utopiony". A jeśli będzie rekomendowała do dalszego rozpatrywania, to być może będzie świadczyło o tym, że "utopiony" ma być zupełnie kto inny - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Tygodnika Solidarność" Cezary Krysztopa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki prokuratura sądownictwo sąd korupcja immunitet Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Cezary Krysztopa

Znany aktor Piotr Z. oskarżony o zniesławienie i znieważenie rzecznik Straży Granicznej

Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z.  Artysta odpowie za znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej, o której w mediach społecznościowych napisał, że ma "twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo sądownictwo aktor prokuratura

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty. Chodzi o zniesławienie Straży Granicznej

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Artystka na początku listopada zeszłego roku nazwała funkcjonariuszy tej formacji "maszynami bez mózgów oraz mordercami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Barbara Kurdej-Szatan straż graniczna prokuratura przestępczość internet media społecznościowe

Proces za "urodziny Hitlera". Prokuratura żąda kar bezwzględnego więzienia

W czwartek przed sądem ponownie stanęło sześcioro uczestników "obchodów" urodzin Adolfa Hitlera z maja 2017 roku. Prokuratura zażądała kar bezwzględnego więzienia dla wszystkich oskarżonych. - Z dowodów, które przeprowadzone zostały w toku postępowania, jednoznacznie wynika, że oskarżeni podobnych zachowań dopuszczali się w przeszłości - argumentowała prokurator Agnieszka Marcińczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sąd regiony Śląsk TVN Adolf Hitler nazizm

Masakra cywilów w Buczy. Ukraińska prokuratura ujawnia tożsamość rosyjskich zbrodniarzy

Ukraińskiej prokuraturze udało się zidentyfikować 10 rosyjskich żołnierzy, którzy mieli brać udział w masakrze ludności podkijowskiej Buczy. Jak podała prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa, wojskowi "mieli związek z torturowaniem cywilów" podczas rosyjskiej okupacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja zbrodnie wojenne wojna 2022 serwis wschodni prokuratura sąd

Blokowanie uchylenia immunitetu marszałka Senatu. Prokurator: świadoma gra Grodzkiego i Borusewicza

Wniosek szczecińskiej prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego oczekuje na rozpatrzenie już ponad rok. W tym czasie był dwukrotnie poprawiany na wezwanie Bogdana Borusewicza. Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia przez wicemarszałka Senatu uprawnień w tej sprawie. - Ciągłe powoływanie się na niespełnienie warunków formalnych jest prowadzeniem swego rodzaju gry - powiedział portalowi niezalezna.pl Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Senat prokuratura polityka marszałek senatu Bogdan Borusewicz

Plaga prorosyjskich manifestacji w Niemczech. Ponad 140 postępowań przeciwko zwolennikom inwazji

W wielu niemieckich krajach związkowych odbywają się parady i manifestacje poparcia dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Służby na terenie całego kraju wszczęły już ponad 140 dochodzeń w tej sprawie. Większość przypadków dotyczy posługiwania się symbolem "Z", charakterystycznym oznaczeniem rosyjskich czołgów i pojazdów atakujących Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Niemcy Rosja prokuratura Europa policja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem