more_horiz
PR24 Portal
Section05

prokuratura

Spowodował wypadek pod wpływem narkotyków. Zginęło pięć osób. Sąd podjął szokującą decyzję

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Św. nie wyraził zgody na tymczasowy areszt dla Piotra M. 38-letni mężczyzna ma postawiony zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego, w którym zginęło pięć osób. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia od decyzji sądu.
Zobacz więcej na temat:  świętokrzyskie kierowca POLSKA regiony sąd prokuratura wypadek

Sędzia Iustitii i samochód porzucony po wypadku. Sprawa w prokuraturze, chodzi o kierowanie w stanie nietrzeźwości

W sprawę wypadku białego subaru i kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia włączyła się Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie. Według ustaleń TVP Info auto jest zarejestrowane na sędziego, prezesa przemyskiego oddziału Iustitii. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku przestępstwa kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo policja wypadek prokuratura

Wojewódzki i Palikot skazani. Śpiewak: liczę, że to początek sprzątania internetu z tej alkoholowej patologii

Liczymy na to, że za tym wyrokiem pójdą kolejne i zaczniemy sprzątać internet z tej alkoholowej patologii - powiedział we wtorek działacz społeczny Jan Śpiewak, odnosząc się do wyroku warszawskiego sądu, który skazał byłego posła Janusza Palikota, celebrytę Jakuba Wojewódzkiego i ich wspólnika Tomasza Czechowskiego za reklamowanie alkoholu w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alkohol prokuratura Janusz Palikot Kuba Wojewódzki

Krzywdził inne dzieci? Nowe informacje ws. zachodniopomorskiego urzędnika skazanego za pedofilię

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi postepowanie dot. możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, której miał dopuścić się Krzysztof F., były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego. O sprawie poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zachodniopomorskie prokuratura pedofilia Platforma Obywatelska regiony

Były wątpliwości, są kontrole i śledztwo. Prokuratura i skarbówka zajęły się technicznym zbożem z Ukrainy

Krajowa Administracja Skarbowa wszczęła kilkanaście kontroli wobec importerów tzw. zboża technicznego z Ukrainy. W pięciu przypadkach prowadzone są już śledztwa przez specjalny zespół prokuratorski z Rzeszowa pod kątem oszustw celnych - powiedział w rozmowie z Business Insider Polska szef KAS Bartosz Zbaraszczuk. Nie wykluczył, że kontrole pojawią się u wszystkich importerów, którzy sprowadzali zboże techniczne z Ukrainy w 2022 i 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo zboże import Krajowa Administracja Skarbowa prokuratura Ukraina

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla Dawida B. Śledczy: ojczym miał przyzwolenie matki Kamila

Prokuratura zaostrzyła zarzuty wobec ojczyma i matki nieżyjącego 8-letniego Kamila z Częstochowy. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiono Dawidowi B., a zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem usłyszała matka Kamila - Magdalena B. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura dziecko