more_horiz
PR24 Portal
Section05

propaganda

Polska i kraje bałtyckie apelują do KE o zablokowanie kanałów rosyjskiej propagandy. "Wzywamy do tego od miesięcy"

Polska i kraje bałtyckie ponowiły apel do Komisji Europejskiej o zablokowanie wszystkich kanałów rosyjskiej propagandy. Poinformował o tym w Brukseli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Podkreślił, że cztery kraje wzywają do tego od miesięcy - informuje z Brukseli korespondentka IAR Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Bruksela Piotr Gliński Beata Płomecka Komisja Europejska wojna na Ukrainie Rosja propaganda ŚWIAT

"Chcą skłócić Polskę i Ukrainę". Żaryn przedstawił raport dot. propagandy Kremla

Głównym celem Kremla w jego działaniach dezinformacyjnych związanych z agresją Rosji na Ukrainę jest poróżnienie Polski i Ukrainy oraz doprowadzenie do izolacji naszego kraju na Zachodzie - twierdzi pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja Białoruś propaganda wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

"Ale to Zachód jest zły, zbyt rozwinięty i bez wartości". Internauci zwrócili uwagę na gadżety Ławrowa

Według mediów szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow trafił do szpitala po przylocie na indonezyjską wyspę Bali, gdzie jutro rozpoczyna się szczyt G20. Tymczasem polityk opublikował w sieci nagranie, gdzie zaprzecza medialnym doniesieniom o ciężkich kłopotach ze zdrowiem. Internauci zwrócili jednak uwagę, jakich gadżetów używa rosyjski polityk.
Zobacz więcej na temat:  Siergiej Ławrow propaganda internet twitter Apple wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa Rosja

"To wielkie wyzwanie". Premier Morawiecki o przeciwstawianiu się propagandzie rosyjskiej

Premier Mateusz Morawiecki pytany był o wpływ zagrożenia dla Polski ze strony Rosji i Białorusi w kwestii dzielenia Polaków. Jak odpowiedział przeciwstawianie się propagandzie jest wielkim wyzwaniem. - W tym czasie, który stworzył tyle napięć (...) bardzo łatwo doprowadzić do podziału - ocenił i zaapelował, aby zrezygnować z "prób udawania, że inflacja związana jest z działaniami wyłącznie polskiego rządu, podczas gdy inflacja szaleje w całej Europie". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mateusz Morawiecki premier Rosja propaganda inflacja

Putin łupi własnych obywateli. "Publiczne zbiórki mają charakter propagandowy"

Kreml wyciąga od Rosjan pieniądze na prowadzenie wojny. W części regionów Federacji prowadzone są zbiórki na zakup wyposażenia dla zmobilizowanych żołnierzy. Jak podkreślają niezależni komentatorzy, przez lata pieniądze przeznaczane na armię trafiały do prywatnych kieszeni i dlatego uzbrojenie jest przestarzałe i w magazynach brakuje ekwipunku.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Kreml Władimir Putin propaganda

Marsz Niepodległości. Bąkiewicz ostrzega przed "lewicowymi i prorosyjskimi prowokacjami"

- Jedni faktycznie uważają, że działania prorosyjskie są pozytywne dla Polski, ale to jest mniejszość. W mojej ocenie zdecydowana większość z pełną premedytacją działa jako pudła rezonansowe rosyjskiej propagandy. Jest to agentura rosyjska w Polsce - mówi o prorosyjskich postawach wśród części polskich polityków Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Marsz Niepodległości Warszawa polityka Rosja Niemcy Rafał Trzaskowski propaganda Konfederacja

Rosyjska propaganda atakuje Polskę za budowę zapory na granicy. Absurdalne argumenty Kremla

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn przekazał, że "rosyjska propaganda zareagowała na decyzję władz polskich w sprawie budowy fizycznej i elektronicznej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim". "Trwa deprecjonowanie decyzji o wzmocnieniu ochrony granicy Polski z Rosją" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ŚWIAT Rosja Europa granica obwód kaliningradzki propaganda

Niemcy podatni na rosyjską propagandę? Wyniki badań nie dają złudzeń

Z badania przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania, Analiz i Strategii (Cemas) wynika, że prorosyjskie teorie spiskowe znajdują w Niemczech coraz więcej zwolenników. Od kwietnia znacząco wzrosła aprobata dla treści propagandowych, uzasadniających agresję Rosji na Ukrainę, co jest szczególnie widoczne w przypadku wschodniej części Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Europa Niemcy Rosja Ukraina propaganda wojna na Ukrainie