more_horiz
PR24 Portal
Section05

propaganda

OPINIA "Zielona granica" jak "Nasze matki, nasi ojcowie". Propagandowe szczucie na Polaków wciąż w modzie

Agnieszka Holland zrobiła wiele filmów, które na trwałe wpisały się do polskiej kinematografii, a jej samej przyniosły sławę i uznanie. Niestety, dorobek ten reżyser postanowiła przekuć w polityczny cep, a swojego najnowszego dzieła użyć do uderzenia nie tylko w polski mundur, ale i w samą Polskę i Polaków. Dziś, gdy w jej obronie stają politycy i środowiska kojarzone z opozycją totalną, warto przypomnieć sobie o niemieckim serialu, który powielał równie obrzydliwe i kłamliwe oszczerstwa i który również cieszył się sympatią "elit".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland propaganda dezinformacja Niemcy polityka

Film Holland. Szrot: może się podobać tylko banieczce warszawskich liberalno-lewicowych środowisk

- Wszystko, co wcześniej reżyser Holland w swoich filmach przedstawiała, tutaj jest właściwie sprowadzone do prostackiej propagandy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot. Jak dodał ten film "może się podobać tylko banieczce warszawskich liberalno-lewicowych środowisk".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szrot Agnieszka Holland propaganda polityka Katarzyna Gójska

Rosyjska dezinformacja w pigułce. Żaryn pokazuje, jak Kreml kłamał o zbrodniczej napaści ZSRR na Polskę

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn zwrócił uwagę, że "Rosja i Białoruś wykorzystały 84. rocznicę napaści ZSRS na Polskę do intensywnej promocji kłamstw i sowieckiej propagandy historycznej uderzającej w nasz kraj".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mińsk Moskwa Rosja Białoruś propaganda 17 września 1939 historia Europy

Kreml uderza w podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski. Żaryn wylicza kłamstwa rosyjskiej propagandy

Władze na Kremlu podejmują szereg działań propagandowych mających na celu zdyskredytowanie osób i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa polskiego. Jak wyjaśnił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn, działania te są prowadzone zarówno w naszym kraju, jak i wielu innych państwach przeciwnych rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kreml służby i bezpieczeństwo dezinformacja propaganda wojna na Ukrainie wojna 2023

Żaryn: białoruska propaganda doceni treści zawarte w filmie Holland

Białoruska propaganda jest zachwycona filmem Agnieszki Holland, bo zawiera on przekaz spójny z działaniami informacyjnymi Białorusi i Rosji przeciwko Polsce - stwierdził w niedzielę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn straż graniczna Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin służby i bezpieczeństwo propaganda Agnieszka Holland

"Kłamstwa i własne interpretacje faktycznych wydarzeń". Analiza aktualnej rosyjskiej propagandy

Legionella przywleczona przez uchodźców z Ukrainy lub zmutowana w amerykańskim laboratorium, polscy najemnicy na Ukrainie, degradacja środowiska przez zaporę na granicy - takie przykłady kłamstw bądź manipulacji faktami podaje Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej w raporcie o zagranicznym przekazie medialnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja dezinformacja propaganda

Wywiad USA ostrzega przed rosyjską propagandą. Na celowniku wpływowe postaci Zachodu

Rosyjskie służby prowadzą systematyczne i długoterminowe operacje przemycania swojej propagandy do zachodnich mediów - podały amerykańskie media, cytując odtajnioną analizę amerykańskich służb wywiadowczych. Według dokumentu, strategia Rosjan opiera się na budowaniu relacji z wpływowymi postaciami w USA i Europie i wskazuje konkretne przykłady.
Zobacz więcej na temat:  USA Ameryka Północna Rosja wojna na Ukrainie propaganda

Wywiad USA ostrzega przez rosyjską propagandą. Na celowniku wpływowe postaci Zachodu

Rosyjskie służby prowadzą systematyczne i długoterminowe operacje przemycania swojej propagandy do zachodnich mediów - podały amerykańskie media, cytując odtajnioną analizę amerykańskich służb wywiadowczych. Według dokumentu, strategia Rosjan opiera się na budowaniu relacji z wpływowymi postaciami w USA i Europie i wskazuje konkretne przykłady.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Rosja wojna na Ukrainie propaganda

Na Białorusi wkrótce ćwiczenia OUBZ "Braterstwo bojowe". Oddziały wyruszają na manewry

Jednostki wojskowe krajów członkowskich Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym kierują się na Białoruś by wziąć udział w ćwiczeniach, zaplanowanych między 1 a 6 września.  Jak podaje Radio Swoboda, w dniach 1-6 września na terytorium Białorusi odbędzie się operacyjno-strategiczny kompleks ćwiczeń Sił Zbiorowych OUBZ Braterstwo bojowe 2023.
Zobacz więcej na temat:  propaganda bezpieczeństwo Rosja wojna hybrydowa służby i bezpieczeństwo wojsko Białoruś ŚWIAT Europa

PR24 Stanisław Żaryn: Michał Kołodziejczak mówi językiem rosyjskiej propagandy, to szkodliwe i niebezpieczne

- Funkcjonowanie w czasie kampanii wyborczej takiego lidera listy, który mówi językiem rosyjskiej propagandy - bo niestety tak trzeba ocenić wiele wypowiedzi Michała Kołodziejczaka - jest czymś szalenie szkodliwym, a w mojej ocenie również niebezpiecznym - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Stanisław Żaryn polityka POLSKA koalicja obywatelska kampania wyborcza wybory 2023 Rosja propaganda