X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
protest

"Eugenika czystej postaci". Mateusz Wyrwich o postulatach radykalnej lewicy

- Kościół jest za życiem, za niezabijaniem człowieka. Pojęcie "aborcji" jest eufemistyczne. Dzisiaj zabija się człowieka, który ma kilka tygodni, jutro zabije się człowieka, która ma 80 lat, bo jest nieproduktywny i nie powinien żyć. To jest eugenika czystej postaci - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest demonstracje agresja atak Kościół katolicki przemoc Warszawa Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA

Wyrok TK ws. aborcji eugenicznej. Znamy graniczną datę jego publikacji

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji powinien zostać opublikowany najpóźniej 2 listopada - przekazało we wtorek na swojej stronie Rządowe Centrum Legislacji. W ubiegłym tygodniu TK w pełnym składzie orzekł, że przepis dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny aborcja protest

"Żeby emocje nie przeszły w falę, za którą nie będzie już zatrzymania". Prymas Polski apeluje o dialog

- Naszą bronią nie jest walka, ale modlitwa - przekonywał we wtorek prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podkreślił też, że skala protestów, ich gwałtowność i ostrość są dla niego zaskakujące. Zaapelował do polityków o dialog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prymas Polski Wojciech Polak aborcja Kościół polityka Trybunał Konstytucyjny protest

Lewicowe bojówki atakują kościoły. Jacek Wrona: bronimy miejsc naszego kultu

- Bronimy miejsc, w których wyznajemy swoją wiarę. Część ludzi stanęła w obronie tego, co ich definiuje, co definiuje ich kulturę - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Wrona, były funkcjonariusz CBŚ, odnosząc się do protestów i ataków na kościoły oraz odpowiedzi na nie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest demonstracje Kościół katolicki agresja przemoc atak Warszawa Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

"Nie ma przesady w tym, że jest to barbarzyństwo". Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości o protestach w Warszawie

- Nie ma przesady w tym, że jest to barbaria i barbarzyństwo. Mamy niesamowity regres cywilizacyjny. Nikt z nas sobie nie wyobrażał, że może dochodzić do takich sytuacji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, który w poniedziałek bronił kościoła pw. św. Aleksandra w Warszawie przed atakami przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest demonstracje Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo

"Skali agresji nie da się niczym uzasadnić". Premier o protestach związanych z wyrokiem TK

- Chciałbym wierzyć, że wszyscy w Polsce nadal uważamy, iż każdy człowiek, bez względu na chorobę czy niepełnosprawność, musi być traktowany z godnością i szacunkiem. Dlatego w poczuciu tolerancji do innych poglądów apeluję do osób publicznych, ale i wszystkich innych, które wypowiadają się w przestrzeni publicznej, o ważenie słów -  powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska". 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki kancelaria premiera protest protesty w Warszawie Trybunał Konstytucyjny aborcja POLSKA

Protesty po orzeczeniu TK ws. aborcji. Publicyści: nie licytujmy się na epitety

- Tworzy się również narrację, iż protestujący są barbarzyńcami lub neomarksistami. To jest jednak zagubiona młodzież. Oni kiedyś dorosną, założą rodziny, dojrzeją do konserwatyzmu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi byli również Wojciech Biedroń ("Sieci") i Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo protest demonstracje Warszawa

Joanna Lichocka: odpowiedzialność za agresję na ulicach ponoszą politycy totalnej opozycji

- Politycy totalnej opozycji świadomie podgrzewają emocje i zachęcają do bitew na ulicach - mówią, że to jest wojna. Chcą jeszcze większego podziału i nienawiści. To wszystko dla własnych korzyści politycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (PiS).
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest demonstracje Warszawa społeczeństwo agresja atak opozycja Kościół katolicki Joanna Lichocka Dorota Kania Polskie Radio 24 POLSKA

Protesty po orzeczeniu TK w wielu polskich miastach. W Warszawie wciąż trwają

W wielu regionach kraju zakończyły się poniedziałkowe blokady ulic miast w ramach protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji. Akcję "Blokada" zapowiadał m.in. Strajk Kobiet. W Warszawie wciąż trwają demonstracje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo aborcja Trybunał Konstytucyjny protest demonstracje manifestacje

"Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji". Kolejny atak obrażający uczucia religijne

"Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji" - taki napis namalowano na ścianie budynku w Gliwicach. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie ukazujące to zdanie, które internautka opatrzyła komentarzem: "Boże zlituj się nad nimi". Oceniła, że "życie niemowląt ma znaczenie", dodając hasztag "Babies Lives Matter". "Tekst pojawił się prawdopodobnie w związku z protestami przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji" - ocenia tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny protest Kościół POLSKA