more_horiz
PR24 Portal
Section05

protest

Niespokojnie w Chinach. Ekspert: choć niewielki procent mieszkańców kraju protestuje, nie wolno tego lekceważyć

- W skali kraju, który ma prawie półtora miliarda mieszkańców, to strajkujący stanowią ułamek kropli w morzu, co nie zmienia faktu, że należy bardzo uważnie przyglądać temu, co dzieje się w Chinach i jak partia będzie na te reagować - mówiła w Polskim Radiu 24 Alicja Bachulska (analityk ds. polityki zagranicznej Chin w Ośrodku Badań Azji Akademii Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja Chiny protest

Protesty antycovidowe w Chinach. Ekspert z OSW: nie są na tyle duże, by mogły wstrząsnąć systemem

- Nawet jeżeli na demonstracje w Chinach wyszło kilka tysięcy osób, to nie jest jeszcze masa, która by spowodowała, że Komunistyczna Partia Chin by się przestraszyła i została zmuszona do zmiany polityki. Oczywiście jest to nowa jakość, ale na pewno ilościowo te protesty nie są na tyle duże, by mogły wstrząsnąć systemem - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja Chiny COVID-19 lockdown protest

PR24 Wandalizm na sztuce sposobem na walkę ze zmianami klimatu? Dr Napiórkowska: to kontrproduktywne gesty

- Ataki na obrazy Jana Vermeera, Claude'a Moneta czy Vincenta van Gogha i oblewanie ich zupami to niezwykle dramatyczne gesty, ale nie potrafię się z nimi w pełni zgodzić. Dlatego uważam, że są one bardzo często kontrproduktywne - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 historyk sztuki i europeistka dr Justyna Napiórkowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA SZTUKA protest muzeum zmiany klimatyczne

"Uważamy, że są słuszne". Wiceprzewodniczący Solidarności o działaniach antyinflacyjnych

- Solidarność bacznie przygląda się działaniom antyinflacyjnym - bo właśnie w tych kategoriach oceniamy kroki podejmowane przez Radę Polityki Pieniężnej - i uważamy, że są one słuszne. Tak najogólniej można przedstawić nasze zdanie - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Solidarność protest energetyka inflacja

Ekolodzy dopuścili się kolejnych aktów wandalizmu na sztuce. Tym razem celem zostały obrazy Francisca Goi

Dwoje ekologów z ruchu Futuro Vegetal (Roślinna Przyszłość) dopuściło się w sobotę wandalizmu w madryckim muzeum Prado. Aktywiści przykleili się do ram oraz pomalowali ścianę, na której znajdują się dwa obrazy hiszpańskiego malarza Francisca Goi. W ten sposób - jak zadeklarowali - zwrócili uwagę na zmiany klimatu. Protestujący zostali zatrzymani.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa protest muzeum Hiszpania zmiany klimatyczne