more_horiz
PR24 Portal
Section05
protest

TYLKO U NAS Ekspert: zamach w Strasburgu odwrócił uwagę od protestów

- Odwrócił uwagę od protestów, pokazał dodatkowe zagrożenia. Jest zastraszenie ludzi przed kolejnymi manifestacjami, zebraniami. Jest wreszcie ta odrobina sympatii dla służb państwowych, pokazanie, że policja jest potrzebna, wręcz niezbędna. Przede wszystkim jest to rzeczywiście odwrócenie uwagi - mówił w rozmowie z PolskieRadio.pl Bogdan Dobosz (francuski korespondent "Najwyższego Czasu"). 
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Francja protest Emmanuel Macron zamachy terrorystyczne we Francji

Protesty we Francji. Czy były wpływy obcych służb?

Podczas protestów podpalano samochody, budowano barykady na ulicach i wybijano szyby. Zamknięta była Wieża Eiffla i główne muzea, a także wiele stacji metra. Czy na kształt protestów mogły wpływać obce służby specjalne? Na ten temat w Polskim Radiu 24 rozmawiali Maciej Sankowski, redaktor naczelny portalu "O służbach" oraz Kamil Basaj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń).
Zobacz więcej na temat:  Francja protest służby specjalne

Ruszyły konsultacje prezydenta Francji ws. wyjścia z kryzysu

W Pałacu Elizejskim prezydent Emmanuel Macron, przedstawiciele rządu, deputowanych, związków zawodowych i przedsiębiorców rozmawiają, jak zaradzić kryzysowi, w którym pogrążyła się Francja. Kilka dni temu rząd Edouarda Philippe'a zapowiedział, że w 2019 roku nie będzie planowanej podwyżki cen paliwa, czego domagali się protestujący. Obecnie postulaty "żółtych kamizelek" dotyczą głównie wzrostu siły nabywczej Francuzów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Emmanuel Macron protest

Czy protesty we Francji zakończą się po ustępstwach rządu?

– Francuzi nie godzą się na obecny model kapitalizmu, w którym występują równi i równiejsi, a bogaci stają się jeszcze bogatsi – powiedział Antoni Trzmiel z TVP. W "Debacie Dnia" rozmowa o bieżącej sytuacji we Francji po demonstracjach przedstawicieli tzw. "żółtych kamizelek" i zapowiedzi francuskiego premiera o zawieszeniu podwyżki akcyzy na paliwo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protesty we Francji Francja manifestacje protest Paryż strajki Europa Emmanuel Macron ŚWIAT