more_horiz
PR24 Portal
Section05
protesty we Francji

TYLKO U NAS Europoseł PiS: protesty we Francji zmienią układ sił w UE

Już od miesiąca trwają protesty "żółtych kamizelek we Francji" przeciwko wysokim kosztom utrzymania. Czy przełożą się one na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego - a co za tym idzie - inny rozkład sił w UE? -  Szansę na zdobycie większej liczby głosów mają konserwatyści i ugrupowania eurosceptyczne - twierdzi europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja protesty we Francji Parlament Europejski Ryszard Czarnecki

Posłanka PiS: w UE jest zwyczaj, że dużym można więcej

– Francja to liczące się państwo o ustabilizowanej pozycji. W Unii Europejskiej jest zwyczaj, że dużym można więcej i się ich nie rusza – w ten sposób Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości skomentowała brak reakcji unijnych urzędników na demonstracje, do których w ostatnich tygodniach dochodziło nad Sekwaną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Małgorzata Gosiewska PiS Prawo i Sprawiedliwość Francja Jacek Rostowski vat komisja śledcza protesty we Francji

Francja: 1000 zatrzymań po kolejnym dniu protestów

We Francji w czasie sobotnich protestów "żółtych kamizelek" rannych zostało 135 osób, w tym 17 policjantów, a zatrzymano prawie tysiąc ludzi - poinformował szef MSW tego kraju Christophe Castaner. Protesty są "pod kontrolą" - zapewnił. Minister wskazał, że w Paryżu w sobotę demonstrowało około 10 tys. osób, a w całym kraju na ulice wyszło 125 tys. "żółtych kamizelek". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja protesty we Francji Europa