more_horiz
PR24 Portal
Section05
przemoc

Nowelizacja k.p.c. Wójcik o poprawkach Senatu: to cios wymierzony w polskie dzieci

Minister Michał Wójcik ocenił, że "Senat wymierzył cios w polskie dzieci". Odniósł się w ten sposób do przyjętych przez izbę wyższą poprawek do nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego. - Trzeba bronić dobra dzieci, a nie grać nimi politycznie tak, jak zaczęło się to dziać w Senacie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości bezpieczeństwo przemoc rodzina społeczeństwo dzieci Maciej Wójcik Senat

Zarzuty i areszt dla kierowcy Bolta, który miał molestować pasażerkę

– 23-letni kierowca Bolta podejrzany o molestowanie pasażerki usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - przekazała policja. Pokrzywdzona w zdarzeniu kobieta opisała całą sytuację na facebookowym profilu firmy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy Polskie Radio Kierowców Polskie Radio bezpieczeństwo POLSKA taxi przemoc społeczeństwo prawo

Rośnie liczba prób samobójczych wśród dzieci. "Wzrost o 101 proc. w grupie dziewczynek"

Z raportu serwisu "Życie warte jest rozmowy" wynika, że "w 2021 r. 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią". - W porównaniu do roku 2020 oznacza to 77 procentowy wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży - podaje serwis.
Zobacz więcej na temat:  dzieci młodzież samobójstwo pomoc społeczeństwo POLSKA przemoc choroba zdrowie psychologia psychologia dziecięca

"Taka osoba czuje ogromny wstyd, że doznaje cierpienia". Anna Wieteska o przemocy

- Myślę, że z czasem taka osoba czuje też ogromny wstyd, że doznaje cierpienia, przecież jest dorosła i kiedy ktoś ją krzywdzi to powinna potrafić się obronić - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Wieteska, kobieta, która doświadczyła przemocy. Z kolei psychoterapeuta dr Sylwester Bębas wskazał cztery warunki określające przemoc.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 przemoc społeczeństwo agresja psychologia kobieta mężczyzna

Holandia: przestępstwa seksualne w programie "The Voice of Holland". Rośnie liczba zgłoszeń

Zarzuty molestowania seksualnego oraz nadużycia pozycji postawiono trzem mężczyznom pracującym przy programie "The Voice of Holland" - muzykowi Jeroenowi Rietbergenowi, piosenkarzowi Marco Borsato oraz raperowi Ali B. Teraz gwałtownie wzrasta liczba zgłaszanych przypadków molestowania seksualnego w całej Holandii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia telewizja media molestowanie seksualne przemoc przestępczość społeczeństwo seks w przestrzeni publicznej

Hiszpańska lewica uderza w proliferów. Modlitwa przed kliniką aborcyjną ma być sądzona jak przemoc wobec kobiet

Rządząca w Hiszpanii Socjalistyczna Hiszpańska Partia Robotnicza (PSOE) zgłosiła projekt zmian w kodeksie karnym. Nowelizacja ma umożliwić karanie osób, które modlą się i organizują pokojowe manifestacje przed klinikami aborcyjnymi. Działania te miałyby być sądzone tak, jak fizyczna lub psychiczna przemoc wobec kobiet. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT aborcja Europa Hiszpania kodeks karny przepisy kobieta przemoc
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem