X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
przemoc

"Przerażający reportaż, a cierpienie nieletnich gigantyczne". Michał Woś reaguje ws. ośrodka w Renicach

- Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca, dwóch projekt ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich będzie przyjęty przez rząd i trafi do parlamentu - powiedział w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, komentując sytuację w ośrodku w Renicach pod Szczecinem.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś społeczeństwo ustawa Ministerstwo Sprawiedliwości przemoc dzieci szkoła POLSKA

"Żydzi są poniżani i brutalnie atakowani". Steinmeier o rosnącym antysemityzmie w Niemczech

"Żydzi w Niemczech nadal są wyśmiewani, poniżani i brutalnie atakowani" - uważa prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier. Dodaje, że "ubolewa nad ciągłym rozprzestrzenianiem się antysemickich uprzedzeń" - cytuje Der Spiegel. Jak podsumowuje federalny prezydent, antysemityzm w Niemczech jest "nie do zniesienia".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Żydzi Europa antysemityzm agresja przemoc przestępczość polityka Frank-Walter Steinmeier

Przywódcy talibów zjeżdżają do Kabulu. Afganistanem będzie rządzić specjalna rada

Faktyczny szef afgańskich talibów przyjechał do Kabulu. Mułła Abdul Ghani Baradar, który przez osiem lat siedział w więzieniu, teraz będzie prowadził rozmowy o kształcie przyszłego rządu. Tymczasem na lotnisku w Kabulu trwa ewakuacja obcokrajowców i afgańskich współpracowników NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan talibowie Wojciech Cegielski terroryzm Kabul przemoc Bliski Wschód zamieszki agresja agresja na Afganistan

Rocznica próby otrucia Nawalnego. Polskie MSZ apeluje do Rosji o przeprowadzenie rzetelnego śledztwa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w pierwszą rocznicę próby otrucia Aleksieja Nawalnego środkiem chemicznym z grupy "Nowiczok", po raz kolejny potępiło próbę zamachu na życie najbardziej prominentnego lidera rosyjskiej opozycji. MSZ ponawia głębokie zaniepokojenie użyciem broni chemicznej podczas próby zabójstwa opozycjonisty. "Stanowi to rażące naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej" - czytamy w komunikacie resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Aleksiej Nawalny społeczeństwo Rosja przemoc broń chemiczna sankcje broń polityka opozycja

USA: pandemia wpłynęła na wzrost nastrojów antyazjatyckich. Odnotowano 9 tys. incydentów

Od początku pandemii COVID-19 odnotowano w USA 9081 incydentów antyazjatyckich, od zaczepek słownych po jawne napaści - wynika z opublikowanego raportu Stop AAPI Hate, organizacji monitorującej przestępstwa z nienawiści wobec Amerykanów pochodzących Azji i Wysp Pacyfiku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA raport badania mowa nienawiści NAUKA społeczeństwo socjologia Azja rasizm przemoc pandemia

Najtrudniejsze i najważniejsze tematy świata

Relacje dzieci-rodzice to niezwykle trudna i delikatna materia. Teoretycznie wszyscy wiedzą, jak one powinny wyglądać, a jednak nie zawsze są one idealne, ba czasem nawet nie są poprawne. Bo może jednak nie wszyscy mają tego świadomość? Co się dzieje z dzieckiem, kiedy pojawia się przemoc – psychiczna lub, co gorsza, fizyczna?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci młodzież rodzina przemoc agresja Kasia Stoparczyk Trójka

Wkrótce ukaże się publikacja "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki"

Polscy dziennikarze postanowili zebrać w książkę biografie dwudziestu białoruskich dziennikarzy, zatrzymanych przez reżim Łukaszenki, a dochód z jej wydania przeznaczyć na pomoc dla nich. Publikacja „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki” ma się ukazać 9 sierpnia 2021 roku, w rocznicę zakończonych przelewem krwi protestów, po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś protest areszt Maciej Jastrzębski dziennikarze KSIĄŻKA wolność prasy wolność słowa propaganda przemoc Mińsk Małgorzata Frydrych

Ustawa antyprzemocowa. Ministerstwo Sprawiedliwości podało szczegóły nowelizacji

Zakaz zbliżania się do samej ofiary przemocy, a nie tylko do miejsca jej zamieszkania, zakaz wstępu do określonych miejsc oraz zakaz komunikacji z ofiarą - to trzy podstawowe założenia nowych przepisów antyprzemocowych, które przedstawił wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo rodzina przemoc Ministerstwo Sprawiedliwości