X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
przemysł

Elektromobilność to szansa dla polskiego przemysłu. Badanie: Polacy chcą własnej marki aut elektrycznych

79 proc. badanych Polaków chce, by rząd Polski wspierał budowę własnej marki samochodów elektrycznych - wynika z badania. Polacy są zdania, że własna marka przyczyni się do większej dostępności i popularyzacji aut elektrycznych oraz rozbudowy infrastruktury ładowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja elektromobilność przemysł produkcja samochody elektryczne

Wyższy wskaźnik PMI skutkiem szybszego wzrostu produkcji. PIE: spowolnienie w IV kwartale będzie niewielkie

- Wskaźnik PMI poprawił się w listopadzie głównie dzięki szybszemu wzrostowi produkcji i nowych zamówień, choć tylko krajowych - skomentował środowy odczyt Adam Antoniak z Pekao. Oznacza to, że spowolnienie aktywności w IV kwartale 2021 r. będzie niewielkie - prognozuje z kolei Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorstwo produkcja przemysłowa przemysł PMI

Polska gospodarka wciąż rośnie mimo pandemii. Motorem konsumpcja, inwestycje i eksport

Produkt krajowy brutto w III kw. 2021 r. wzrósł o 5,3 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 11,2 proc. rdr w II kw. 2021 r. - wynika z danych GUS. Eksperci uważają, że to dobre wyniki w czasach koronawirusa, osiągnięte dzięki konsumpcji oraz utrzymującym się inwestycjom w przemyśle i usługach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb wzrost gospodarczy inwestycje inflacja przemysł handel usługi

Premier docenia znaczenie przemysłu stoczniowego. "Stoimy przed wielką szansą"

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek stocznię grupy Remontowa Holding w Gdańsku oraz wziął udział w obradach XII Konwentu Morskiego na Politechnice Gdańskiej. - Przemysł morski to wielka szansa całej polskiej gospodarki. Aby sukces tego przemysłu był pełny, musimy inwestować też w Marynarkę Wojenną - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA przemysł marynarka wojenna społeczeństwo

Gospodarka po pandemii. Eksperci zapewniają: polskie firmy są w dobrej kondycji finansowej

- Generalna sytuacja finansowa polskich przedsiębiorstw jest bardzo dobra. W znacznym stopniu wpłynęły na to także rządowe tarcze antykryzysowe. Jednocześnie trzeba jednak dostrzec różnice między branżami. Banki stają dziś przed zadaniem, by kredytować przede wszystkim te firmy, które spożytkują pieniądze na zwiększanie środków związanych z wartościami intelektualnymi, nowoczesnymi technologiami - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan) i Ernest Pytlarczyk (główny ekonomista banku PKO S.A.).
Zobacz więcej na temat:  firma GOSPODARKA POLSKA przemysł

Siegmund Lubin. Polak, który robił filmy, zmniejszał projektory i drażnił Edisona

Urodzony w pruskim zaborze jako Zygmunt Lubszyński, w Berlinie stał się Siegmundem, w Ameryce zaś Lubinem. Pod tym nazwiskiem stał się sławny jako pionier kina, wynalazca, przedsiębiorca filmowy, reżyser, aktor i producent, a także - niestety - jeden z prekursorów niechlubnej tradycji piractwa intelektualnego.
Zobacz więcej na temat:  kino nieme kino FILM HISTORIA historia Europy Filadelfia Hollywood przemysł USA Berlin Wrocław Poznań Thomas Edison biznes biznesmen przedsiębiorca przedsiębiorstwo reżyser aktor produkcja wynalazek wynalazcy