more_horiz
PR24 Portal
Section05
Przemysław Czarnek

Wzrost pensji nauczycieli o nawet 20 proc. Minister Czarnek zapowiada zmiany

Wzrost wynagrodzeń młodych nauczycieli o 20 proc. od początku września zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Od 1 września 2022 r. średnie wynagrodzenie nauczyciela początkującego będzie wynosiło 4 432,15 zł. [...] To wzrost o 738,69 zł - mówił szef resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja nauczyciel wynagrodzenia Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek polityka

Rekrutacja do szkół średnich. Szef MEiN: miejsc nie zabraknie

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - liceów, techników i szkół zawodowych. Pojawiły się głosy, że w szkołach średnich może zabraknąć dla uczniów miejsc. W Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że miejsc w placówkach wystarczy dla wszystkich kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Przemysław Czarnek POLSKA edukacja szkoła rekrutacja

Czarnek: od 1 września 20 proc. podwyżki dla nauczycieli wchodzących do zawodu

- Proponowałem 30-36 proc. podwyżek dla nauczycieli, ale przy zmianie statusu zawodowego i Karty nauczyciela (...). Chciałbym, żeby nauczyciel miał więcej czasu dla ucznia, mniej biurokracji i więcej pieniędzy. Niestety te propozycje zostały odrzucone przez związki zawodowe, również ZNP - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Przemysław Czarnek edukacja POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Grzegorz Jankowski szkoła

"Obrzydliwa manipulacja". Czarnek reaguje na publikację "SE"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do publikacji, jaka ukazała się w "SE" i zarzucił jej twórcy "obrzydliwą manipulację".  - Powiedziałem dziennikarzowi "SE", że z uwagi na drożyznę będę starał się oszczędniej postępować na wakacjach - jeść mniej i taniej. Nie mówiłem tego do Polaków, tylko mówiłem o sobie - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek społeczeństwo Ministerstwo Edukacji i Nauki

Podręcznik "Historia i teraźniejszość". Czarnek: jest już dopuszczony do użytku szkolnego

- Została wydana zgoda na użytkowanie tego podręcznika. W tej chwili w opiniowaniu jest inny podręcznik - Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Czekamy na kolejne wydawnictwa. Mamy w Polsce pluralizm, demokrację, nikomu nic nie narzucamy - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła POLSKA

Od września nauka zdalna lub hybrydowa? Szef MEiN: nie mamy żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia

- Jestem w kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Nie mamy żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia, ani od służb sanitarnych, że rozpatrywana jest nauka zdalna lub hybrydowa w szkołach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia szkoła edukacja Przemysław Czarnek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Wypadły lepiej niż ubiegłoroczne". Przemysław Czarnek o wynikach matur

- Tegoroczne matury odbywały się według tych samych wymogów egzaminacyjnych, które ustaliliśmy 16 grudnia 2020 roku ograniczając nieco zakres materiału koniecznego do zdania egzaminów. Z tego powodu ten wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  matura POLSKA edukacja egzaminy maturalne społeczeństwo matura 2022 Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Dorota Kania