more_horiz
PR24 Portal
Section05

Przemysław Czarnek

Czarnek mówi o "mnóstwie chętnych" w PiS do zasiadania w komisjach śledczych. Wskazał, w której chciałby pracować

- Jak się popatrzy na listę posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy są prawnikami, naukowcami, to jest ich pięć razy więcej niż miejsc w komisji - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Jak dodał, on sam chciałby zasiadać w komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza polityka Sejm Przemysław Czarnek PiS

"Wykażemy niekonstytucyjne działania". Czarnek do PO: wy doprowadziliście do zmarnowania pieniędzy na wybory kopertowe

- Zagłosujemy za komisją śledczą ws. wyborów kopertowych, jeśli będzie zgodna z prawem, a PiS będzie miał w niej czterech członków - mówił we wtorek w Sejmie Przemysław Czarnek. Jak dodał, PiS chciałby wykazać w komisji niekonstytucyjne działania PO. - To z winy opozycji wydano kilkadziesiąt milionów złotych na wybory, które się nie odbyły - argumentował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm PiS Przemysław Czarnek komisja śledcza

Opozycja chce przejąć media publiczne. "To świadome niszczenie dobra publicznego"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że zapowiadane przez polityków KO, Trzeciej Drogi i Lewicy przejęcie mediów publicznych to deklaracje łamania prawa, "rympału, którego w Polsce dotąd nie widziano". Z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił w Polskim Radiu 24, że media publiczne cieszą się powszechnym uznaniem i są istotnym elementem rynku medialnego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  media publiczne Polskie Radio TVP Krzysztof Czabański Przemysław Czarnek media społeczeństwo POLSKA

Podwyżki dla nauczycieli. Minister Czarnek: opozycja wprowadzi je kosztem emerytów, programów społecznych i zbrojeń

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że podwyżki dla nauczycieli będą w przyszłym roku, ponieważ przyszłoroczny budżet zakłada większą subwencję oświatową o 12 miliardów 170 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek edukacja szkoła nauczyciel Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość polityka ceny żywności vat senior emerytura

Szef MEiN: media publiczne cieszą się uznaniem, gwarantują równowagę na rynku medialnym

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w Polskim Radiu 24, że media publiczne cieszą się szerokim uznaniem i są istotnym elementem rynku medialnego w Polsce. Mówił o tym w kontekście sondażu, z którego wynika, że ponad 55 procent Polaków uważa, iż media publiczne nie powinny być likwidowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media media publiczne Polskie Radio Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek

PR24 "Byli totalną opozycją, są totalną większością". Czarnek: oni nie respektują zasad demokracji

- To jest neodemokracja charakterystyczna dla tych, którzy byli totalną opozycją, a teraz są totalną większością. Totalna większość nie ma nic wspólnego z demokracją. W demokracji respektuje się głos wyborców - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do działań opozycji w Sejmie i Senacie.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm polityka POLSKA

PR24 "Konkretne argumenty". Czarnek o Dekalogu Polskich Spraw Morawieckiego

- Twierdzę, że w tym Sejmie, jeśli spojrzy się na poszczególnych posłów, a nie ugrupowania, z których pochodzą, to znacząca większość z nich to osoby związane z tradycją narodową, wolnościową i chrześcijańskim systemem wartości - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Dorota Kania Przemysław Czarnek

Poseł PO zapowiada wyższy VAT na żywność. Czarnek: wraca "ekipa Tuska" bez pieniędzy na cele społeczne

- Utrzymywaliśmy zerowy VAT na żywność mimo "putinflacji", skutków pandemii i wojny - przypomniał w rozmowie z TV Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Słowa jednego z posłów PO o podatku od żywności nazwał "sygnałem, że wraca »ekipa Tuska«, która nie ma pieniędzy na cele społeczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek opozycja Platforma Obywatelska vat żywność

Wręczenie medali „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”. Czarnek: chodzi o to, by szukać prawdy

Przemysław Czarnek nagrodził w środę zasłużonych dla szkolnictwa wyższego. - "Sapientia et Veritas", czyli mądrość i prawda. Bo w nauce chodzi o to, by szukać prawdy. Jeśli nauka miałaby być czymś, co nie prowadzi do prawdy, to nie będzie żadną nauką - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki NAUKA szkolnictwo wyższe

"Nie mają nic wspólnego z wolnością". Czarnek krytykuje pomysły opozycji dot. zmian w prawie

- To jest typowy terror marksistowski. Marksiści wszędzie, gdzie dochodzili do władzy, zawsze wprowadzali rewolucję językową, a w ślad za tym wprowadzali przepisy i działania, które absolutnie likwidowały wolność słowa, wolność przekonań - stwierdził minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Niezalezna.pl oceniając propozycje programowe ugrupowań opozycyjnych. - To nie ma nic wspólnego z wolnością słowa - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prawo opozycja Przemysław Czarnek wybory w Polsce polityka

MEiN: ponad 19,8 tys. szkół zgłosiło się do udziału w akcji "Szkoła do hymnu"

Ponad 19,8 tys. szkół zgłosiło się do udziału w kolejnej edycji akcji MEiN "Szkoła do hymnu" - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Finał akcji - wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbędzie się w piątek o godz. 11.11.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek niepodległość Święto Niepodległości hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego szkoła edukacja

Czarnek wypomina Tuskowi brak pieniędzy na psychologów w szkołach w latach 2008-2015. "Symbol biedy polskich dzieci"

"0 zł - Panie Tusk, tyle dodatkowych środków przekazaliście samorządom w latach 2008-2015 na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w szkołach" - napisał we wtorek na X, dawnym Twitterze, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Porównał to z ponad pięcioma miliardami, jakie na opiekę psychologiczną w szkołach przeznaczył jego resort.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Donald Tusk społeczeństwo dzieci Platforma Obywatelska edukacja psychologia