more_horiz
PR24 Portal
Section05

przepisy

Rząd rzuca wyzwanie patodeweloperce. Nowe przepisy mają ukrócić ten proceder

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapowiedział wdrożenie nowych przepisów budowlanych, które mają ograniczyć patologie w budownictwie mieszkaniowym. Nowe regulacje mają być oparte na rozwiązaniach, które już funkcjonują w wielu krajach europejskich i zobowiązują firmy budowlane do utrzymywania wysokiej jakości mieszkań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA Waldemar Buda deweloper budownictwo przepisy

Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń elektronicznych w Unii. PE podjął przełomową decyzję

Za dwa lata w Unii Europejskiej będzie jedna, uniwersalna ładowarka do małych i średnich przenośnych urządzeń elektronicznych. Od jesieni 2024 roku wspólnym portem ładowania będzie USB typu C. Europosłowie na sesji plenarnej w Strasburgu zatwierdzili unijne przepisy w tej sprawie - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. - Koniec z piętrzącymi się w szafach ładowarkami - mówiła wiceszefowa Komisji Europejskiej Margrethe Vestager.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska przepisy ładowarka Beata Płomecka GOSPODARKA

Bunt pracowników Biedronki. "Sieć planuje wykorzystać niejasne przepisy"

Sieć sklepów Biedronka jeszcze oficjalnie nie otworzyła sklepów w niedziele, a pracownicy już się buntują. Portal Money.pl dotarł do listu protestacyjnego jednej z załóg sklepu tej sieci. "Stanowczo sprzeciwiamy się pracy w niedziele niehandlowe" - piszą i podkreślają, że protestują przeciwko "próbie omijania prawa".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sprzedaż detaliczna biedronka protest handel w niedzielę przepisy

Ryba po grecku, ziele angielskie. Tajemnice nazw potraw

Barszcz ukraiński, ryba po grecku, karp po żydowsku, pierogi ruskie – skąd wzięły się te nazwy? Jak się okazuje, nie w każdym przypadku nawiązują one do miejsc ich faktycznego pochodzenia. Tajemnice skrywające nazwy popularnych dań i przypraw odsłoniła przed nami dr Ewelina Kwapień, językoznawczyni z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar Michał Fedusio kulinaria przepisy kulinarne przepisy tradycja Ukraina STYL ŻYCIA przyprawy ryba po grecku ryba pierogi ruskie pierogi kuchnia