more_horiz
PR24 Portal
Section05
przestępczość gospodarcza

Rozbito gang "handlarzy trumnami". Wystawili fikcyjne faktury na 10 mln złotych

Zatrzymano sześć osób, które miały wystawiać nieprawdziwe faktury VAT na sprzedaż funeraliów, w tym trumien. Zatrzymania w sprawie gangu wyłudzającego zwrot podatku na podstawie sfałszowanych dokumentów dokonali funkcjonariusze CBŚP i śląskich służb skarbowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP oszustwo faktura vat Krajowa Administracja Skarbowa pieniądze przestępczość gospodarcza śląskie regiony

Najgorsi w Polsce. Historie mafiozów i gangsterów znad Wisły

Czasem próbuje się robić z nich bohaterów kultury masowej, choć żaden z nich nie był przecież Robin Hoodem. Wręcz przeciwnie. Przestępcze czyny były dla nich po prostu sposobem na szybkie wzbogacenie się i w tym celu nierzadko krzywdzili innych ludzi.
Zobacz więcej na temat:  Mafia Trójmiasto Pruszków przestępczość przestępczość gospodarcza kradzież kradzież pieniędzy kradzież samochodu kradzieże PRL III RP historia Polski HISTORIA policja policja polska

Agent Tomek, wojewoda i prezydent Olsztyna wśród oskarżonych. Prokuratura skierowała do sądu sprawę gigantycznych wyłudzeń

Sprawa dotyczy wyłudzenia i przywłaszczenia wielomilionowych dotacji. Prokuratura Regionalna w Białymstoku skierowała do sądu akt oskarżenia dotyczący nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper. Zarzutami, które związane są z wyłudzeniem funduszy od samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego, objęto 42 osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBA prokuratura polityka agent Tomek przestępczość gospodarcza przestępczość

Afera GetBack. Lista zarzutów wobec Leszka Czarneckiego coraz dłuższa

Dotychczasowe zarzuty wobec Leszka Czarneckiego obejmują ponad 1,1 tys. pokrzywdzonych klientów banku, którzy stracili ponad 227 milionów złotych, a także bank, który poniósł szkodę w wysokości ok. 9 milionów złotych. - Prokurator rozszerzył zarzuty wobec podejrzanego - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GetBack sądownictwo Leszek Czarnecki prokuratura Warszawa przestępczość gospodarcza

Wielka akcja KAS i CBA przeciwko wyłudzaczom VAT. Wartość fikcyjnych faktur przekracza 1 mld zł

Śledztwo dotyczy wystawiania fałszywych dokumentów w zamian za korzyści majątkowe, a także w celu obniżenia wysokości należności względem Skarbu Państwa. Wystawiane rachunki obejmowały fikcyjne transakcje, dotyczące usług transportowych i budowlanych oraz towarów handlowych. Ustalono około 1000 firm, które brały udział w przestępstwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura przestępczość przestępczość gospodarcza vat faktury faktura oszustwa oszustwo CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Krajowa Administracja Skarbowa pieniądze korupcja finanse wyłudzenia podatki podatek VAT podatek

Sąd uchylił dozór policyjny wobec Bartosza Kramka. To decyzja sędzi związanej ze stowarzyszeniem "Iustitia"

We wtorek decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie Bartosz Kramek odzyskał prawo do wyjazdu z Polski, nie musi też meldować się na komisariacie policji. Według ustaleń portalu wPolityce.pl korzystny dla Kramka wyrok wydała sędzia Joanna Bis-Banach, aktywna działaczka stowarzyszenia "Iustitia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Fundacja Otwarty Dialog sąd przestępczość gospodarcza

Wyłudzenia z PAPR, kwota sięga 44 mln zł. CBA zatrzymało kolejnych podejrzanych

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia środków unijnych usłyszały w gdańskiej prokuraturze regionalnej cztery osoby - poinformowało CBA. To kolejni podejrzani w śledztwie dotyczącym wyłudzenia przez firmy meblarskie 44 mln z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przestępczość gospodarcza CBA fundusze unijne pieniądze PARP służby i bezpieczeństwo

Uderzenie ABW w "pralnię" rosyjskich pieniędzy. Obracała kwotami sięgającymi miliarda złotych

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejne 3 osoby zajmujące się legalizowaniem pieniędzy pochodzących z działalności przestępczej. Uczestniczyli oni w "wypraniu" łącznie ponad 1 miliarda zł. Środki, którymi zasilano spółki wykorzystywane w ramach działalności grupy, pochodziły głównie z Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego służby i bezpieczeństwo przestępczość gospodarcza pranie pieniędzy Rosja POLSKA

Nieprawidłowości w przetargach Wód Polskich. CBA zatrzymało sześć osób

Sześć osób - czterech przedsiębiorców oraz dwoje pracowników Wód Polskich zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w przetargach prowadzonych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, zarzuty usłyszało w sumie siedem osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie przestępczość gospodarcza CBA korupcja Warszawa Radom

Sygnaliści w firmach pod ochroną. Za zgłoszenie nieprawidłowości zwolnienie z pracy będzie bezskuteczne

Kto zgłosi nieprawidłowości, zachowa etat czy kontrakt, choćby wcześniej miał być zwolniony - pisze ″Rzeczpospolita″. Dziennik informuje, że niedługo wszyscy pracownicy bez względu na wielkość firmy, w której są zatrudnieni, będą mogli skorzystać z ochrony przysługującej tzw. sygnalistom. Tak wynika z ustawy, którą przygotowuje rząd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorca pracownik ochrona przestępczość gospodarcza

Karuzele VAT mogą być źródłem finansowania terroryzmu. Sarnowski: chcemy obniżyć lukę do ok. 5 proc.

- W perspektywie 2-3 lat chcemy obniżyć lukę VAT do poziomu, jaki jest we Francji, czyli ok. 5 proc. - zapowiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski. Dodał, że dziś wynosi ona ok. 8,5 proc. Według niego luka VAT w Polsce jest niższa niż u naszych sąsiadów i kilkukrotnie mniejsza niż w krajach na południu Europy czy w Rumunii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse publiczne vat gotówka Ministerstwo Finansów płatności bezgotówkowe NBP przestępczość gospodarcza

Od stycznia 2023 r. VAT tylko w formie cyfrowej. Tak postanowili posłowie

Sejm znowelizował w piątek ustawę o VAT wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF). Nowe przepisy dadzą możliwość wystawiania faktur ustrukturyzowanych jako jednej z dopuszczanych form dokumentowania transakcji obok faktur papierowych i elektronicznych. Za przyjęciem noweli głosowało 448 posłów, 1 był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA vat Polski Ład fiskus Unia Europejska cyfryzacja biznesu przestępczość gospodarcza podatki

Przestępstwa podatkowe w agencji pośrednictwa pracy. Straty wyniosły co najmniej 13 mln zł, kilka osób zatrzymano

Z ustaleń mazowieckiej KAS wynika, że osoby związane z dużą agencją pośrednictwa pracy dla Ukraińców oraz Białorusinów dokonywały przestępstw podatkowych. Chodzi m.in. o posługiwanie się fikcyjnymi fakturami i pranie pieniędzy. Straty Skarbu Państwa wyniosły co najmniej 13 mln zł. Zatrzymano pięć osób, dwie zostały aresztowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA przestępczość gospodarcza vat praca
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem