X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
przestępczość gospodarcza

M. Horała: MSZ poinformowało o odwołaniu delegacji Izraela

- W przypadku ustawy 447 nie należy popadać w skrajną histerię. Hasło "Żydzi" u wielu wzbudza emocje, ale stanowisko polskiego rządu jest jednoznaczne - nie ma mowy o wypłacaniu roszczeń, o odpowiedzialności Polski za II wojnę światową - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT komisja śledcza podatki polityka finanse przestępczość gospodarcza Żydzi Izrael

Na budowach dróg działają grupy przestępcze?

Państwowe drogi są i były budowane rękami polskich przedsiębiorców i za ich własne pieniądze - podwykonawców koncernów budowlanych. Kontraktami kierowali generalni wykonawcy. Wielu podwykonawców pomimo, że w prace zainwestowali, nie odzyskało swoich należności za prace. Padli ofiarami oszustw na ogromne kwoty. Zgłaszają się do oddziałów GDDKiA z dokumentami, a nawet wyrokami. 
Zobacz więcej na temat:  GDDKiA drogi autostrady infrastruktura przestępczość gospodarcza Krzysztof Grzesiowski

Prof. Chojna-Duch: rozważam podjęcie kroków prawnych

– Przede wszystkim chciałabym poznać fakty i konkrety wskazujące na to, które z moich wypowiedzi są nieprawdziwe. Oczywiście rozważam podjęcie kroków prawnych wobec pana Rostowskiego – powiedziała prof. Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów w latach 2007-2010. W czasie przesłuchania przed komisją ds. wyłudzeń VAT Jacek Rostowski zarzucił rozmówczyni Polskiego Radia 24 nadinterpretację i mówienie nieprawdy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Finansów finanse finanse publiczne vat podatek VAT podatki przestępczość gospodarcza wyłudzenia

Marcin Horała: luka VAT wynikiem patologii i kradzieży

– Luka VAT była ogromna. Takiej sytuacji nie było w żadnym państwie w Europie. Można to wytłumaczyć jedynie rozkwitem patologii i kradzieży – powiedział Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. – Pan Rostowski złożył wiele zeznań, które go obciążają. – odniósł się do poniedziałkowego przesłuchania byłego ministra finansów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT komisja śledcza podatki polityka finanse przestępczość gospodarcza

"Nisztor pyta" o ekstradycję Dariusza Przywieczerskiego

Do jednego z warszawskich aresztów trafił Dariusz Przywieczerski tuż po ekstradycji ze Stanów Zjednoczonych. Skazany w związku z aferą FOZZ przebywa pod specjalnym nadzorem ze względów na jego bezpieczeństwo. - W tej sprawie interesuje mnie czy Przywieczerski powie o rosyjskich inspiracjach w tej aferze i o konsultacjach z Rosjanami – mówił w audycji "Nisztor pyta” w Polskim Radiu 24 publicysta Witold Gadowski. O aferze FOZZ dyskutowali również dr Łukasz Kister i Piotr Woyciechowski, eksperci ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość przestępczość gospodarcza Piotr Nisztor POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo ludzie

Zbigniew Ziobro: możliwa odpowiedzialność polityczna za FOZZ

- Sprawa Dariusza Przywieczerskiego jest sygnałem dla przestępców w Polsce, że polskie państwo będzie konsekwentne ścigać tych, którzy uderzają w jego podstawowe interesy - poinformował minister sprawiedliwosci-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na antenie TVP Info mówił także o tym, że możliwe jest pociągnięcie do odpowiedzialności politycznej osób, które nadzorowały FOZZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura przestępczość gospodarcza