more_horiz
PR24 Portal
Section05
przestępczość

Skazany za gwałt wolny po 12 latach. Chce "walczyć o prawdę"

Jakub T., skazany za gwałt i pobicie, którego dopuścił się w Wielkiej Brytanii opuścił Zakład Karny w Gębarzewie. Na Wyspach jego wyrok to podwójne dożywocie, po dostosowaniu go do polskiego prawa - 12 lat. T. nigdy nie przyznał się do winy. Jego obrońca, adw. Mariusz Paplaczyk zapowiada, że mężczyzna chce "walczyć o prawdę i swoje dobre imię". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przestępczość sąd sądownictwo prawo

Białoruś: nastolatek zabił nauczycielkę i ucznia, są ranni

Do ataku doszło w szkole średniej numer 2 w Stołpcach. Napastnikiem był uczeń szkoły, urodzony w 2003 roku, jest poszukiwany w ramach akcji "Syrena"- poinformował Komitet Śledczy. Dwóch rannych uczniów trafiło na oddział reanimacyjny, jeden ma ranę płuc. Według niepotwierdzonych informacji poszkodowanych ma być w sumie pięć osób.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT młodzież przestępczość

Zbigniew Ziobro: Stefan W. planował spektakularne przestępstwo

- Z ustaleń śledztwa wynika, że Stefan W. miał planować spektakularne przestępstwo w Warszawie. Ustalenia pozwalały nam stwierdzić, że był on w Warszawie, mamy między innymi jego bilet lotniczy - powiedział w piątek w programie "Gość wiadomości" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA atak na Pawła Adamowicza śmierć Gdańsk przestępczość Zbigniew Ziobro

RELACJA Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. Poniżej zapis relacji na żywo na portalu PolskieRadio24.pl
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz przestępczość Gdańsk atak na Pawła Adamowicza RELACJA

Nożownik w rękach policji. Co wiemy o sprawcy ataku

Stefan W., który w niedzielę wieczorem ugodził nożem prezydenta Gdańska podczas 27. Finału WOŚP, był już wcześniej karany. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do prokuratury, w 2013 r. mężczyzna napadł z bronią na trzy gdańskie placówki SKOK-ów i na bank Crédit Agricole. Obecnie 27-latek przebywa w areszcie i jest przesłuchiwany.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Gdańsk policja przestępczość POLSKA atak na Pawła Adamowicza