more_horiz
PR24 Portal
Section05

przestępczość

Fala przemocy zalewa Szwecję. Do walki z gangami ruszy wojsko. Przerażająca skala zamachów

Tylko w tym roku w fali przemocy, która przetoczyła się przez okręg sztokholmski zginęło 21 osób. Ze statystyk policji wynika, że ​​do 19 września miały miejsce 42 zamachy bombowe i 88 strzelanin. Jak zapowiedział w czwartek premier Szwecji Ulf Kristersson, do walki ze zorganizowaną przestępczością zostanie wykorzystane wojsko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie przestępczość

Włochy wypowiadają wojnę handlarzom ludźmi. "Ponad 90 proc. imigrantów skorzystało z ich pośrednictwa"

Musimy prowadzić totalną, globalną wojnę, bez ustępstw, z handlarzami ludźmi - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Włoch Carlo Nordio podczas otwarcia konferencji na temat zapobiegania przestępczości zorganizowanej z okazji 20. rocznicy wejścia w życie Konwencji z Palermo o zwalczaniu międzynarodowej przestępczości zorganizowanej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy przestępczość policja Palermo handel ludźmi Mafia migracja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Unia Europejska przemyt

Niemiecki rząd chroni informatorów. "Welt": zachęca obywateli do donoszenia

Ustawa o ochronie informatorów, zwanych też sygnalistami, przygotowana przez obecny niemiecki rząd, nakłada na firmy obowiązek tworzenia punktów zgłaszania przestępstw. Informatorom wolno zachować anonimowość, a fałszywe zgłoszenia - pozostaną bezkarne. "Państwo niemieckie w coraz większym stopniu zachęca swoich obywateli do donoszenia na innych" - twierdzi dziennik "Welt" i podkreśla, że "w czasach nazizmu także wiele postępowań było wynikiem zgłoszeń obywateli".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Bundestag policja przestępczość

Rozbito międzynarodowy gang przemycający broń. Jest akt oskarżenia w polsko-szwedzkim śledztwie

Jest akt oskarżenia przeciwko 4 osobom w śledztwie dotyczącym międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem broni. Dokumenty skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Śledztwo było prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP policja przestępczość narkotyki broń prokuratura Prokuratura Krajowa

Afera przemytnicza. Ewa M. pozostanie w areszcie - to za nią poręczyli posłowie PO

Sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratury i obrony Ewy M. i podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu pierwszej instancji dotyczącą tymczasowego aresztowania aktywistki. Zmienił jedynie termin wpłacenia poręczenia majątkowego. Wydłużył go do 3 października. Kobieta podejrzana jest o kierowanie grupą przemytników nielegalnych migrantów z Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie imigracja przemyt kryzys migracyjny 2023 polityka opozycja sąd przestępczość

Pijany nastolatek uciekał samochodem przed policją. "Brawurową jazdę zakończył na torowisku"

Pijany 16-latek uciekał toyotą ulicami warszawskiej Pragi Północ. Swoją brawurową jazdę nastolatek zakończył na torowisku. On i jego 30-letnia znajoma mieli około 2 promili w wydychanym powietrzu - poinformowała kom. Paulina Onyszko z praskiej policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Radio kierowców policja wypadek kierowcy pijani kierowcy samochody Warszawa przestępczość Drogówka

Tusk na konferencji zastrasza dziennikarzy. Gdy Michał Rachoń chciał mu zadać pytania, grożono policją

Lider PO Donald Tusk w otoczeniu polityków opozycji kandydujących do Sejmu pojawił się przed siedzibą TVP i zorganizował tam konferencję prasową. Gdy dziennikarz Telewizji Polskiej Michał Rachoń chciał zadać mu kilka pytań, dotyczących m.in. kwestii resetu z Rosją, zamiast odpowiedzi wywiązała się awantura, a do Rachonia doskoczyli politycy KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo przestępczość korupcja Ukraina Platforma Obywatelska PO sąd