more_horiz
PR24 Portal
Section05

PSL

Franciszek Kamiński. Komendant Batalionów Chłopskich

- Na ulicy Miedzianej było to nieszczęsne ZSL. Tam mnie kiedyś poprosili Banach i Koter, i zaproponowali, żebym samokrytykę złożył. "Co wy chcecie? To wszystko, co ja robiłem, piękne było, wielkie i szlachetne. Wy chcecie, żebym na to pluł? Wykluczone!" odpowiedziałem - mówił o propozycji satelickiego wobec PZPR ugrupowania chłopskiego gen. Franciszek Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  Armia Krajowa Franciszek Kamiński HISTORIA okupacja niemiecka okupacja sowiecka Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Stanisław Mikołajczyk

Senator PSL: chcę, by Polska otrzymała reparacje, ale trzeba spełnić pewne warunki

Sejm przyjął uchwałę ws. domagania się przez Polskę reparacji wojennych. W Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki podkreślił, że popiera ten pomysł, jednak rząd powinien wykazać, że istnieje formalnoprawne uzasadnienie takiego działania, oraz przedstawić ścieżkę dojścia do uzyskania reparacji, a nie tylko o tym mówić.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jan Filip Libicki PSL reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa HISTORIA POLSKA polityka Sejm

PiS chce nowej uchwały Sejmu ws. reparacji wojennych. Co na to opozycja?

- Choć w 2004 roku Sejm przyjął uchwałę ws. reparacji, to konieczna jest nowa - uważa Arkadiusz Mularczyk (PiS). - Potrzebne jest potwierdzenie, że wszystkie siły polityczne w polskim parlamencie uznają konieczność zadośćuczynienia od Niemiec - podkreślił. Alternatywny projekt uchwały złożyło PSL. KO zapowiedziała własny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Sejm polityka Arkadiusz Mularczyk PSL koalicja obywatelska

"Skoro natura chowała węgiel, to po co go wydobywać?". Poseł Sawicki zaskakuje

- Czas węgla się kończy, ponieważ są już nowe, a także bardziej przyjazne środowisku technologie pozyskiwania energii - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia stwierdził poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki. Polityk chciał przekonać do tego pomysłu zaskakującym argumentem: "Jeśli natura przez miliony lat chowała węgiel gdzieś głęboko pod ziemią, to dlaczego człowiek uparł się, by tej naturze przeciwdziałać?".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki energetyka węgiel polityka Polskie Stronnictwo Ludowe PSL PSL-Koalicja Polska

"Różnimy się w zbyt wielu kwestiach". Stefan Krajewski o koalicji wyborczej PO-PSL

- Jest wiele kwestii - nie tylko aborcja - na które mamy zupełnie inne spojrzenie niż PO, a przy ewentualnej koalicji wyborczej trzeba postawić takie warunki brzegowe, żeby te kwestie, które nas różnią, nie były przedmiotem późniejszych rozstrzygnięć - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki POLSKA polityka aborcja Donald Tusk PSL

Poseł PiS: odkąd Donald Tusk wrócił do polskiej polityki, hejt jest bardziej widoczny

- Donald Tusk wytycza drogę swoim zwolennikom, jest liderem tego hejtu i wytycza niechlubną drogę. Proszę zobaczyć, jak obraz polskiej rodziny jest przeinaczany i próbuje się w tę rodzinę uderzać - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). Gościem audycji był także Jarosław Rzepa (PSL), który podkreślił, że "postulat aborcyjny oddala PO od Koalicji Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  aborcja Donald Tusk POLSKA polityka Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska PiS PSL

Reparacje wojenne od Niemiec. Jerzy Małecki: w końcu zaczynamy walczyć o swoje, o sprawiedliwość

- II wojna światowa zakończyła się dla Polski bardzo niesprawiedliwie. Wczorajszy dzień był historyczny, gdyż pokazuje, że w końcu zaczynamy walczyć o swoje, walczyć o sprawiedliwość - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Małecki (PiS). Gościem audycji był także Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Niemcy POLSKA II wojna światowa polityka historia Polski relacje polsko-niemieckie Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PSL

Wstrzymanie produkcji nawozów. Grzegorz Lorek: polskie rolnictwo nie jest w żaden sposób zagrożone

- Jeżeli opozycja nie będzie straszyć brakiem jakiegoś towaru, to nie musimy się obawiać, że zostanie wykupiony i go zabraknie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była także Bożena Żelazowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo jedzenie prąd węgiel PSL Prawo i Sprawiedliwość POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

PSL poprze dopłaty do ciepła? Siekierski: musimy przyjrzeć się propozycjom rządu

- Solidarność społeczna polega na tym, żeby dać większą ochronę mniejszym i słabstym ekonomicznie - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Czesław Siekierski o rządowym projekcie ustawy o dopłatach do źródeł ciepła. - Musimy się przyjrzeć, jakie są propozycje, jaka jest ich skala i jak to się ma do budżetu - dodał pytany, czy jego partia będzie chciała wprowadzić kryterium dochodowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Magdalena Złotnicka PSL energetyka społeczeństwo

Wideo Czternasta emerytura. Zgorzelski: to dobre rozwiązanie, ratuje budżety seniorów

– Każda tego typu inicjatywa – czy 13., czy 14. emerytura – to dobre rozwiązanie, ratuje budżety emerytów. Nigdy nie potępimy tego typu transferów. Jesteśmy za tym – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe PSL emerytura senior pomoc społeczna społeczeństwo Bartłomiej Graczak Trójka ŚWIAT

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Poseł PSL: ktoś to zrobił, samo się nie zrobiło

- Gdybyśmy przeanalizowali wskaźniki choćby po stronie niemieckiej - ten monitoring u nich jest - i zobaczyli stężenie soli [w Odrze], to widzielibyśmy, że w pewnym momencie nastąpił drastyczny wzrost. Ktoś to zrobił, to samo się nie zrobiło - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Jarosław Rzepa, komentując informacje dot. katastrofy ekologicznej na Odrze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka PSL Odra rzeka katastrofa ekologiczna ochrona środowiska

Dopłaty do węgla. Nowogórska: wszyscy musimy podnieść rękę za tym rozwiązaniem

- Musimy pomóc przetrwać obywatelom ten nadchodzący, trudny czas jesieni i zimy. To sytuacja w której wszyscy musimy podnieść rękę za tym rozwiązaniem - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 poseł PSL Urszula Nowogórska, odnosząc się do proponowanej przez rząd ustawy o dodatku węglowym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach PSL wybory parlamentarne węgiel energetyka GOSPODARKA