X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
psychiatria

Wsparcie dla ofiar katastrof drogowych. Jak walczyć z powypadkową traumą?

Udział w wypadku to trauma zarówno dla ofiar, jak i ich rodzin. Potrzebna jest wtedy wielospecjalistyczna pomoc: psychologiczna, finansowa, jak i prawna. W jaki sposób radzić sobie z własną głową? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek śmierć statystyka regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo psychologia rodzina społeczeństwo psychiatria prawo

Rodzic swoich rodziców, czyli dziecko sparentyfikowane

Każdy rodzic cieszy się, gdy jego dziecko mimo młodego wieku cechuje się wyjątkową odpowiedzialnością i empatią. Istnieje jednak granica, po której przekroczeniu dziecko przestaje być dzieckiem, co prowadzi do dużych emocjonalnych obciążeń w późniejszym życiu. W psychologii takie maluchy są określane mianem dzieci sparentyfikowanych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo rodzicielstwo rodzice dzieci dzieciństwo wychowanie psychologia psychiatria emocje

USA: psychiatra mówiła na wykładzie o zabijaniu białych. Teraz przekonuje, że to prowokacja

Dr psychiatrii Aruna Khilanani, która jest etniczną hinduską, wygłosiła na Uniwersytecie Yale w New Haven wykład pt. "Psychopatyczny problem białego umysłu". Jak podaje m.in. dziennik "The New York Times", mówiła w nim, że śniła o "wypróżnieniu magazynku rewolweru w głowę każdej białej osoby", która stanęła jej na drodze. Teraz tłumaczy, że "wykorzystała prowokację jako narzędzie do prawdziwego zaangażowania".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna psychiatria rasizm

"Głównym celem kompleksowa opieka i pomoc". Resort zdrowia o reformie psychiatrii

Głównym celem reformy psychiatrii jest dostępna, kompleksowa opieka i pomoc – mówiła podczas III Kongresu Zdrowia Psychicznego Dorota Olczyk z Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia. Przedstawicielka resortu zdrowia wskazała podczas obradującego w Warszawie kongresu, że jego hasło "Od instytucji do środowiska – dostępność i szacunek" jest zbieżne z polityką i ideami, którymi kieruje się resort w zakresie ochrony zdrowia psychicznego.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie POLSKA Ministerstwo Zdrowia psychiatria społeczeństwo

Dr Kempisy-Jeznach: mózg nadąża, ale ciało mówi "dość"

- Receptą może być "Algorytm 5 s", składa się on z jednego minusa, którym jest stres, ale są też cztery plusy: sport, sen, seks i sposób odżywiania - mówiła w "Poranku Dwójki" dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach, która w swojej najnowszej książce "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne" pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata.
Zobacz więcej na temat:  stres Paweł Siwek Dwójka psychiatria

"Grozi nam pandemia lęków i depresji". Prof. Heitzman o psychicznych skutkach COVID-19

- Nie możemy nadmiernie koncentrować się na doniesieniach medialnych o ilości zachorowań, musimy starać się zrobić coś, co daje przyjemność i myśleć o tym, by nadrabiać zaległości w relacjach - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Heitzman, z katedry psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii. - Rozmowa jak ktoś się czuje i jak ktoś się miewa, bardzo dużo daje - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 psychiatria pandemia epidemia Rafał Dudkiewicz

"Gdzie szukać pomocy". Rada prezydencka dyskutowała nt. zdrowia psychicznego w czasie pandemii

Przyspieszenie reformy psychiatrii i kampania informacyjna na temat pomocy osobom z problemami psychicznymi - to główne wnioski płynące po posiedzeniu prezydenckiej Rady do spraw Ochrony Zdrowia. Członkowie Rady wraz z przedstawicielami ministerstw zastanawiali się, jak skutecznie odpowiedzieć na problemy zdrowia psychicznego, które coraz bardziej dotykają Polaków podczas pandemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus społeczeństwo COVID-19 zdrowie psychiatria Andrzej Duda

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne młodzieży. Konferencja z udziałem prezydenta

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne młodych ludzi było tematem Szczytu Młodzieżowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. W spotkaniu, które miało formę wideokonferencji wzięli także udział między innymi minister edukacji Przemysław Czarnek, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek i przedstawiciele organizacji studenckich.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta młodzież psychiatria zdrowie POLSKA

NASZ NEWS Psychiatria dziecięca i młodzieżowa. Prezydent spotka się z Rzecznikiem Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Pacjenta

Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl prezydent Andrzej Duda spotka się we wtorek z Rzecznikiem Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Pacjenta. - W rozmowie zostanie poruszony między innymi temat psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Ten problem jest wielowątkowy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent psychiatria POLSKA