more_horiz
PR24 Portal
Section05

Radom

Rejsy do europejskich stolic trzy razy w tygodniu. LOT ogłasza rozkład z lotniska w Radomiu

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły rozkład rejsów z lotniska w Radomiu. Narodowy przewoźnik poleci z nowego portu do Paryża, Rzymu oraz do Kopenhagi. Pierwsze rejsy są planowane na drugą połowę kwietnia, a bilety można rezerwować w systemie już dziś. Z lotniska w Radomiu chcą korzystać także touroperatorzy.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo GOSPODARKA transport infrastruktura rynek podróże Radom transport publiczny

Nowe połączenia z lotniska w Radomiu. Sprawdź, w jakie miejsca polecimy

Coraz więcej zainteresowanych lataniem z nowego lotniska w Radomiu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie letnim ze zmodernizowanego portu będzie korzystać biuro podróży Itaka. Informację potwierdza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządzają lotniskiem. Budowa lotniska jest już prawie zakończona, teraz trwają odbiory.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo Radom port lotniczy infrastruktura POLSKA społeczeństwo

"Wielkie przedsięwzięcie i święto polskiego lotnictwa". Wiceszef MON o pokazach Air Show 2023

W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego podpisano porozumienie w sprawie organizacji Air Show 2023, który odbędzie się za rok w Radomiu. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział, że międzynarodowe pokazy Air Show to wielkie przedsięwzięcie i święto polskiego lotnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Wojciech Skurkiewicz lotnictwo Ministerstwo Obrony Narodowej samoloty Radom pokaz

Edward Lutczyn – od ośmioletniego karykaturzysty do rysownika "niewalczącego"

Niedawno został odsłonięty jego mural w MSCW Elektrownia w Radomiu. Artysta zdziwił się, ujrzawszy swoje "paski" w skali billboardu. Dla Edwarda Lutczyna liczy się (i liczył od zawsze) dystans wobec rzeczywistości – czy to PRL-owskiej, czy obecnej. – Nigdy nie byłem walczącym rysownikiem, który gniewa się i burczy, ale widocznie nie miałem takiej wewnętrznej potrzeby. Rysowałem to, co dyktowało mi serce – mówił w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Klub Trójki KULTURA SZTUKA komiks komiksy media mural Radom Edward Lutczyn

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji". Schreiber punktuje wystąpienie Tuska

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji Donalda Tuska" - tak zostało zatytułowane wideo opublikowane na kanale YouTube Łukasza Schreibera. Minister w KPRM zwrócił uwagę na wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej, które padły w trakcie konwencji w Radomiu. Polityk wyjaśnił, że w trakcie jednego przemówienia Donald Tusk kłamał, insynuował, a także manipulował aż 38 razy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom Łukasz Schreiber Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

Rocznica peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bp Solarczyk: człowiek tęskni za Łaską Boga

W radomskiej katedrze, w 50. rocznicę rozpoczęcia peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, biskup radomski Marek Solarczyk przewodniczył uroczystej Mszy świętej. - Człowiek pragnie i tęskni za Łaską Boga. Pyta, co zrobić, aby Ją przyjąć? może nie jest od razu gotowy, aby wszystko porzucić - mówił biskup radomski.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół Kościół katolicki Radom regiony Msza święta aktualności katolickie

Świątek rozbiła debiutantkę. Polska w turnieju finałowym!

Polskie tenisistki pokonały Rumunki 4:0 w rozgrywanym w Radomiu meczu barażowym o prawo gry w turnieju finałowym Billie Jean King Cup. W pierwszym sobotnim pojedynku singlowym Iga Świątek pokonała Andreeę Prisacariu (WTA 324) 6:0, 6:0. Następnie Magdalene Fręch i Alicja Rosolska zwyciężyły w deblu z z parą Mitu/Prisacariu 5:7, 6:3, 10:5.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Iga Świątek Magda Linette Alicja Rosolska Radom TYLKO U NAS