more_horiz
PR24 Portal
Section05

Radosław Fogiel

Fogiel o szefie MKOI: powinien się zastanowić, czy chce stawać w szeregu służących Kremlowi

Decyzja MKOl ws. zawodników z Rosji i Białorusi jest skandaliczna, a przewodniczący Komitetu zamiast pouczać premierów państw, które wiedzą o Rosji więcej niż on, powinien się zastanowić, czy chce stawać w długim szeregu służących Kremlowi - mówił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel SPORT Kreml Rosja POLSKA

Radosław Fogiel: ukraińska przyszłość w NATO jest nieodzowna i naturalna

- Czy rzeczywiście Putin rozpoczął wojnę, bo Ukraina wspomniała o NATO? Nie możemy dawać Rosjanom nawet przesłanek do myślenia o tym, że to oni będą dysponować prawem weta ws. rozszerzenia NATO. To jest sprawa Sojuszu i każdego suwerennego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina NATO Rosja wojna na Ukrainie Radosław Fogiel polityka

Radosław Fogiel w USA. Rozmawiał o szansach na wejście Ukrainy do NATO

Radosław Fogiel, przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, stwierdził, że podczas szczytu w Wilnie NATO powinno określić perspektywę przyjęcia Ukrainy do Sojuszu. Polityk przebywa w Waszyngtonie, gdzie wraz ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy, Litwy, Czech i Hiszpanii spotykał się z przedstawicielami amerykańskiego rządu i parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Ukraina Białoruś NATO Radosław Fogiel

TYLKO U NAS Tusk na wcześniejszej emeryturze. Politycy nie kryją oburzenia. Rzecznik PiS: to pokazuje jego dwulicowość

Rzecznik PiS w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl stwierdził, że przejście na emeryturę przez Donalda Tuska "jest przejawem jego obłudy". - Sam wykorzystał okazję na wcześniejsze świadczenie, a zabierał tę możliwość Polakom - przypomniał Rafał Bochenek. Radosław Fogiel podkreślił z kolei, że "ta sytuacja pokazuje sposób myślenia całej Platformy". - Oni podnieśli wiek emerytalny, a my robimy wszystko, by podnieść emerytury - dodał nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emerytura Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska PO Rafał Bochenek Radosław Fogiel

Afera śmieciowa w stołecznym ratuszu. Woś: informacje o nieprawidłowościach spływały do służb co najmniej od roku

– Sprawa gospodarki odpadami w Warszawie, to nie jest sprawa z zeszłego tygodnia, tylko sprawa zawiadomień o nieprawidłowościach i informacji, które spływały do służb i prokuratury co najmniej od roku, a może i wcześniej – skomentował w "Śniadaniu w Trójce" Michał Woś (Solidarna Polska). Gośćmi audycji byli także: Radosław Fogiel (PiS), Maciej Gdula (Nowa Lewica), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Koalicja Polska) i prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP). 
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka samorząd Trójka Maciej Gdula Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Marek Sawicki Michał Woś Andrzej Zybertowicz

"Odpowiadał za politykę zbliżenia z Rosją, kompromitował się na Ukrainie". Fogiel o Sikorskim jako szefie MSZ

- Byłbym skłonny nawet zapłacić europosłowi Radosławowi Sikorskiemu, żeby nie był więcej ministrem spraw zagranicznych, to on odpowiadał za politykę zagraniczną gdy następowało zbliżenie z Rosją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Radosław Sikorski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Polscy politycy komentują wystąpienie Joe Bidena. "Potwierdził zaangażowanie USA w naszej części świata"

Prezydent USA Joe Biden we wtorek wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Jego wystąpienie zostało szeroko skomentowane m.in. przez polskich polityków. Jak podkreślił rzecznik PiS Rafał Bochenek, to ważne, że amerykański przywódca potwierdził zaangażowanie USA w naszej części świata oraz wyraził wsparcie Ukrainy w walce z rosyjskim okupantem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joe Biden Joe Biden w Polsce stosunki polsko-amerykańskie Andrzej Duda polityka wojna na Ukrainie Rafał Bochenek Radosław Fogiel Paweł Jabłoński

"Dlaczego Donald Tusk broni Radosława Sikorskiego?". 12. pytanie do szefa PO

- Od wielu tygodni szokuje swoimi prorosyjskimi wypowiedziami. My wykazaliśmy jakiś czas temu sprawę niejasnych dochodów Radosława Sikorskiego za konsultacje. Dziś okazuje się, że są to także pieniądze spoza UE, a chodzi o 100 tys. dolarów - powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Sikorski Donald Tusk PiS Rafał Bochenek Radosław Fogiel

Szczyt UE. Radosław Fogiel: będziemy postulować przekazanie rosyjskich pieniędzy na odbudowę Ukrainy

Kolejne sankcje dla Rosji to - według szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosława Fogla (PiS) - główna kwestia, którą Polska będzie podnosić na szczycie UE. - Będziemy postulować przekazanie pieniędzy z zamrożonych rosyjskich aktywów na odbudowę Ukrainy i walkę z wyższymi cenami energii - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel wojna na Ukrainie sankcje Unia Europejska

Leopardy dla Ukrainy. Fogiel: trzeba wywierać presję, żeby czołgi nie były przekazywane jedynie na papierze

- Od kraju, który produkuje czołgi Leopard, oczekiwaliśmy więcej. Trzeba będzie wywierać presję na Niemcy, żeby leopardy nie były przekazane jedynie na papierze, ale żeby były one funkcjonalne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia PiS polityka Radosław Fogiel Krzysztof Świątek wojna na Ukrainie Leopard Niemcy