more_horiz
PR24 Portal
Section05

Radosław Sikorski

TVP Info ujawniła list Tuska do Putina. "Szokujące słowa, ale oddające istotę polityki PO"

Redakcja programu "Jedziemy" ujawniła nieznany dotąd list Donalda Tuska do Władimira Putina z czerwca 2008 r. Opublikowano też treść innego dokumentu, z którym ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pojechał do Moskwy na spotkanie z Siergiejem Ławrowem. W dokumentach pojawiły się między innymi odwołania do czasów rozbiorów Polski i do cara. List skomentował Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. - Szokujące słowa - mówił w TVP INFO. 
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Donald Tusk Rosja Radosław Sikorski

TVP Info ujawniła list Tuska do Putina. "Szokujące słowa, ale oddające istotę polityki PO"

Redakcja programu "Jedziemy" ujawniła nieznany dotąd list Donalda Tuska do Władimira Putina z czerwca 2008 r. Opublikowano też treść innego dokumentu, z którym ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pojechał do Moskwy na spotkanie z Siergiejem Ławrowem. W dokumentach pojawiły się między innymi odwołania do czasów rozbiorów Polski i do cara. List skomentował Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. - Szokujące słowa - mówił w TVP INFO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władimir Putin Donald Tusk polityka Rosja Radosław Sikorski list

Waszczykowski: Sikorski z Tuskiem nadal wierzą w niemiecki mit o współpracy z Rosją

Niemcy żyją mitem, że Rosję można zeuropeizować, bo liczą na dostęp do wielkiego rynku rosyjskiego - powiedział w TVP Info eurodeputowany PiS i były szef MSZ Witold Waszczykowski. - Niemiecki mit o współpracy z Rosją został "kupiony" przez Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego - podkreślał polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Waszczykowski polityka Rosja Niemcy Donald Tusk Radosław Sikorski

Opozycja chce dalszego wydawania wiz Rosjanom. Tym razem głos zabrał Trzaskowski

Na spotkaniu w Olsztynie w ramach Campusu Polska Przyszłości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że "należy zostawić furtkę dla wszystkich odważnych osób, które są przeciwko reżimowi, chcą opuścić Rosję". W ten sposób bronił wypowiedzi Radosława Sikorskiego, który niedawno protestował wobec wstrzymania wydawania wiz Rosjanom. Postulaty polskiego rządu dot. zakazu wydawania wiz nie dotyczą wiz humanitarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wizy Rafał Trzaskowski Rosja Radosław Sikorski Platforma Obywatelska

Ławrow za Sikorskiego dał wykład polskim dyplomatom. TVP Info dotarło do dokumentów

Dziennikarz TVP.Info Michał Rachoń dotarł do nieznanych dokumentów z archiwów MSZ, które dotyczą wizyty ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa w Polsce w 2010 r. Wysłannik Kremla przemawiał wtedy do polskich dyplomatów i ich ówczesnego zwierzchnika Radosława Sikorskiego. - Fakt, że szef rosyjskiej dyplomacji na życzenie polskiego premiera i MSZ potraktował polskich dyplomatów jak studentów MGiMO (Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych), kuźni kadr rosyjskiego wywiadu i dyplomacji, jest sam w sobie obezwładniający - komentował dziennikarz w programie "#Jedziemy".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Radosław Sikorski Siergiej Ławrow

Odtajniona notatka dla Tuska. Nie chcieli Ukrainy w NATO i UE, a Rosja miała nie być zagrożeniem

Donald Tusk i Radosław Sikorski kierowali się stanowiskiem, że Rosja powinna stać się partnerem Polski i szeroko pojętego Zachodu i dostarczycielem surowców oraz, że nie będzie ona stanowić żadnego zagrożenia, a już zwłaszcza militarnego. Odtajnioną notatkę opublikowało TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Ukraina Rosja Moskwa MSZ Radosław Sikorski Unia Europejska NATO

"Nasz człowiek w Warszawie". W taki sposób Donald Tusk prowadził prorosyjską politykę z Moskwą

W sobotni wieczór na antenach TVP 1 oraz TVP Info wyemitowano film Marcina Tulickiego pt. "Nasz człowiek w Warszawie", który opowiada o tym, jak przez wiele lat kraje Europy - w tym polski rząd za czasów Donalda Tuska - przyglądały się działaniom rosyjskich władz i pozwalały jej na agresję wobec innych państw. Tytuł produkcji jest cytatem z tekstu rosyjskiego portalu Gazeta.ru, który w 2008 r. relacjonował wizytę w Moskwie ówczesnego premiera Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Władimir Putin Rosja Moskwa Platforma Obywatelska Radosław Sikorski relacje polsko-rosyjskie

"Polska nie pozwalała sobie pomóc". Radosław Sikorski o kryzysie na granicy z Białorusią

- Kryzysowi na granicy można było zaradzić już 3-4 miesiące temu, gdyby Polska zwróciła się do Unii Europejskiej. Ale polski rząd nie chciał z nią współpracować - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Radosław Sikorski, europoseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica kryzys na granicy Białoruś Radosław Sikorski Bartłomiej Graczak Platforma Obywatelska Parlament Europejski Unia Europejska migracja imigranci w Europie Niemcy Angela Merkel Aleksander Łukaszenka

Europoseł obraził, teraz przestrzega dziennikarkę. Nie milkną echa wulgarnego wpisu Sikorskiego

Nie milkną echa wpisu, którym europoseł PO Radosław Sikorski obraził europoseł Solidarnej Polski Beatę Kempę. W piątek polityk przestrzegał dziennikarkę Radia ZET Beatę Lubecką - która chciała przypomnieć wulgarne słowa, jakie w 2013 roku były szef dyplomacji wypowiadał pod adresem kobiet - że cytowanie nielegalnie pozyskanych treści jest przestępstwem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Beata Kempa polityka mowa nienawiści

"Unijne kraje powinny wyzbyć się naiwności w ocenie zagrożeń". Fotyga i inni europosłowie o relacjach UE z Rosją

Ostra krytyka Władimira Putina, apel o jedność w Unii w kontaktach z Rosją i wezwanie do surowych sankcji na Kreml - o tym mówili polscy europosłowie podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. W Parlamencie Europejskim deputowani rozmawiali na temat relacji Wspólnoty z władzami na Kremlu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kreml Rosja Władimir Putin NATO Komisja Europejska Radosław Sikorski Anna Fotyga Marek Belka polityka Beata Płomecka Bruksela