more_horiz
PR24 Portal
Section05

Radosław Sikorski

Przekręty za czasów Sikorskiego w MSZ. Konsulat w Łucku wywołał wizowy skandal dyplomatyczny

Z dokumentów, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w 2012 roku miał miejsce skandal dyplomatyczny. Wtedy francuskie służby wizowe zorientowały się, że polski konsulat w Łucku ułatwił przerzut kilkunastu osób z Ukrainy do Francji. Wizy miały być fałszowane przez urzędników podległych resortowi spraw zagranicznych. Na jego czele stał wówczas Radosław Sikorski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Ukraina dyplomacja polityka

Giertych chciał uderzyć "wizami" w PiS. Uderzył w rząd Platformy Obywatelskiej

Roman Giertych w mediach społecznościowych opisał sprawę Uzbeka, który w 2017 roku wjechał ciężarówką w tłum ludzi w Sztokholmie. Sugerował, że to rząd PiS umożliwił mu wjazd na teren Unii Europejskiej. Kiedy okazało się, że stoją za tym przedstawiciele PO, szybko usunął swój post.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 Roman Giertych Radosław Sikorski Platforma Obywatelska

"RESET" Szokujące ustalenia "Resetu": Rosja miała znać strategiczne ruchy Polski. Rząd PO był za

- Rosja proponowała ustami Miedwiediewa układ, w którym Polska konsultowałaby z Federacją Rosyjską wszystko, co zamierzała zrobić na arenie UE i NATO - ujawnił w najnowszym odcinku "Resetu" dr hab. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Reset Rosja Donald Tusk Bronisław Komorowski Radosław Sikorski Stanisław Koziej Platforma Obywatelska Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń TVP polityka POLSKA

Lepienie pierogów, "biurwa z NIK" i "pani od seksu", czyli hipokryzja PO w sprawie kobiet

Platforma Obywatelska w obecnej kampanii wyborczej kreuje się na partię, która szczególnie dba o prawa kobiet. Donald Tusk na tej strunie grał m.in. podczas wiecu w Legionowie, gdzie nawiązywał do tragedii ciężarnych kobiet, za sprawą których próbował zdyskredytować nową minister zdrowia Katarzynę Sójkę. Tymczasem jego rząd m.in. podniósł kobietom wiek emerytalny, a partyjni koledzy niejednokrotnie w stosunku do płci pięknej używali nieparlamentarnego języka - niekiedy wręcz chamskiego i seksistowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kobieta Platforma Obywatelska PO opozycja społeczeństwo Radosław Sikorski Jan Kulczyk polityka

PR24 Sikorski mówił o strzelaniu do białoruskich śmigłowców. Ozdoba: skrajna nieodpowiedzialność

- Radosław Sikorski wpisał się w całość działań propagandowych strony wschodniej, co świadczy o tym, że jest skrajnie nieodpowiedzialną osobą - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jacek Ozdoba komentując wypowiedź byłego szefa polskiej dyplomacji który sugerował strzelanie do białoruskich śmigłowców naruszających polską przestrzeń powietrzną. Incydent w Białowieży komentowali też Bogusław Liberadzki z Lewicy, Czesław Mroczek z PO, Marcin Porzucek z PiS i Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka Bogusław Liberadzki Czesław Mroczek Jacek Ozdoba Jarosław Sachajko służby i bezpieczeństwo Białoruś Radosław Sikorski

Kukiz krytykuje Sikorskiego za słowa o białoruskich helikopterach. Europoseł PO odgraża się sądem

Były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski na antenie TOK FM ocenił, że polscy żołnierze powinni zestrzelić białoruskie helikoptery, które naruszyły polską przestrzeń powietrzną. Co skomentował Paweł Kukiz: "Wątpię, by Sikorski był w jakimś spisku, który ma za cel wciągnięcie Polski w wojnę. Ale prawdopodobnymi wydają się być plotki, że jest czynnym narkomanem. Ktoś, kto chce w obecnej rzeczywistości strzelać do białoruskich śmigłowców, musi mieć niezły lot".   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Paweł Kukiz polityka

Fogiel o Sikorskim: dobrze by było, żeby nie zabierał głosu w ważnych kwestiach

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS) powiedział, że "dobrze by było, żeby Radosław Sikorski w ogóle nie zabierał głosu w ważnych kwestiach, bo naraża nasz kraj na problemy". - Zestrzelenie białoruskich śmigłowców byłoby zrealizowaniem marzeń prowokatorów - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA Jarosław Kaczyński Białoruś wojsko służby i bezpieczeństwo Radosław Sikorski

Rząd Tuska zatajał informacje przed Lechem Kaczyńskim. Przydacz: wchodzili w grę Rosjan i lekceważyli prezydenta

- To się nie mieści w żadnych standardach cywilizacyjnych współpracy dwóch najważniejszych urzędów, jeśli chodzi o politykę zagraniczną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz z Kancelarii Prezydenta, komentując przedstawione w dokumencie "Reset" ustalenia o odcinaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego od informacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Przydacz Polityka zagraniczna Polski Donald Tusk Rosja Lech Kaczyński Radosław Sikorski Krzysztof Świątek

TYLKO U NAS "Reset" to ważny dokument historyczny. Polacy zobaczyli, jak wyglądało zbliżenie z Rosją

Serial dokumentalny "Reset" został przygotowany przez redaktora Michała Rachonia i profesora Sławomira Cenckiewicza dla Telewizji Polskiej. Pierwszy jest dziennikarzem, publicystą radiowym i telewizyjnym, drugi polskim historykiem. Obu łączą zagadnienia związane z najnowszą historią Polski. Dzięki wielomiesięcznej pracy autorów cyklu dokumentalnego Polacy poznali kulisy polityki prowadzonej przez rząd premiera Donalda Tuska. Jej głównym założeniem było wprowadzenie resetu w stosunkach z Rosją i zbliżenie w relacjach z Putinem.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA telewizja publiczna społeczeństwo Reset Lech Kaczyński Katyń Westerplatte NATO Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz Donald Tusk Władimir Putin Radosław Sikorski

PR24 "Za to powinien być Trybunał Stanu". Sachajko o dokumentach ujawnionych w serialu "Reset"

- Platforma Obywatelska zdaje sobie sprawę, jak narozrabiała. Wie też, że jest to nie do obronienia. Można się posłużyć cytatem z filmu "CK Dezerterzy", że "w słowniku cywilizowanych ludzi nie ma dostatecznie obelżywych słów, aby opisać to, co zrobił Sikorski". Niebywałą rzeczą jest, aby urzędnik zachował się tak w stosunku do prezydenta. Dlatego powinna powstać komisja ds. rosyjskich wpływów - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Reset Rosja Radosław Sikorski Lech Kaczyński