more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rafał Trzaskowski

PR24 "Pieniędzmi warszawiaków finansuje paszkwil na żołnierzy". Krajewski krytykuje Trzaskowskiego za wsparcie Holland

- Rafał Trzaskowski jest politykiem, który wybiera paradygmat partii politycznej Platformy Obywatelskiej ponad interesem publicznym, ponad wspólnotą lokalną - mówił w Polskim radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski krytykując decyzję warszawskiego ratusza o wsparciu finansowym "Zielonej granicy" Agnieszki Holland.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony mazowieckie Agnieszka Holland Rafał Trzaskowski Jarosław Krajewski Jerzy Jachowicz

Szef MEiN odpowiada Trzaskowskiemu: jako organ prowadzący mógł pan zapłacić więcej nauczycielom

Panie Trzaskowski, mógł Pan zapłacić więcej nauczycielom jako organ prowadzący warszawskie szkoły, chociażby połowę z tych 1,5 miliarda zł, które M. St. Warszawa wydało od 2016 roku na organizacje pozarządowe - napisał na platformie X (dawniej Tweeter) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Rafał Trzaskowski szkoła pieniądze nauczyciel samorząd POLSKA polityka

Trzaskowski w Szamotułach neguje problem nielegalnej migracji. "Nie ma go i przez 10 lat nie będzie"

- Nikt nie chce, nie wymaga od nas, żeby w tej chwili przyjmować dziesiątki tysięcy migrantów. Nie ma tego problemu i przez 10 lat tego problemu nie będzie - przekonywał w sobotę w Szamotułach (woj. wielkopolskie) wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. Czyżby prezydent stolicy nie dostrzegał powagi sytuacji, mającej miejsce na polskiej granicy, ale też w krajach Unii Europejskiej?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Platforma Obywatelska granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna żołnierze Unia Europejska Białoruś

Minister sprawiedliwości: europejscy sponsorzy z Trzaskowskim zapłacili za propagandowy paszkwil Holland

"Europejscy sponsorzy z Rafałem Trzaskowskim zapłacili za propagandowy paszkwil Agnieszki Holland, by zmienić w Polsce, wraz z rządem, politykę blokowania imigrantów; zamiast zapory na granicy mają być otwarte drzwi" - podkreślił na Twitterze (X) szef MS, lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro Agnieszka Holland Rafał Trzaskowski

Wiceminister sprawiedliwości: 100 projektów Trzaskowskiego jest przyznaniem się do porażki

- Miało być zielono - jest betonowo. Miały być 2 mln drzew - jest o wiele mniej. Tak jest w wielu innych sprawach, które Rafał Trzaskowski promuje w swojej kampanii dezinformacyjnej. 100 projektów Trzaskowskiego to jego przyznanie się do porażki w Warszawie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Rafał Trzaskowski

Warszawscy radni PiS pytają Trzaskowskiego o zatrucia psów. Ten zajmuje się kampanią wyborczą PO

Prawo i Sprawiedliwość zawnioskowało na sesji Rady Warszawy do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o informację na temat przyczyn zgłaszanych przez mieszkańców przypadków zatruć psów. Radni PiS chcą również dowiedzieć się, jakie działania w tej sprawie zostały podjęte przez służby miejskie. Samorządowcy zażądali też od informacji "ile kosztowała kampania z budżetu m.st. Warszawy".   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Warszawa Rafał Trzaskowski PO

TYLKO U NAS Trzaskowski kandydatem opozycji na premiera? Wśród polityków zdania są podzielone

Wicepremier Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Opolu powiedział, że Koalicja Obywatelska może wysunąć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na premiera. Taki wariant jest rozpatrywany w kręgach opozycyjnych od dawna. Z rozmów z politykami w Sejmie wynika, że nie wszyscy są entuzjastami tej kandydatury.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska opozycja Donald Tusk polityka POLSKA Platforma Obywatelska

Zatrucia psów w Warszawie. Radni PiS żądają wyjaśnień od Rafała Trzaskowskiego i wzywają do działania

Prawo i Sprawiedliwość zawnioskowało na sesji Rady Warszawy do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o informację na temat przyczyn przypadków zatruć psów zgłaszanych przez mieszkańców. Radni PiS chcą również dowiedzieć się, jakie działania w tej sprawie zostały podjęte przez służby miejskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość PSY zwierzęta ptaki zatrucie pies mazowieckie regiony

Prezes PiS ostrzega przed "podmianą" Tuska na Trzaskowskiego. "On ma wszystkie jego wady"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Opolu powiedział, że opozycja może zaproponować kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na premiera. Ocenił, że byłby to gorszy kandydat niż Donald Tusk, ponieważ ma te same złe cechy co obecny szef PO, a ponadto lewicowe poglądy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński kampania wyborcza wybory w Polsce Rafał Trzaskowski Donald Tusk

Prezydent Duda z największym zaufaniem społeczeństwa. Tusk liderem rankingu... nieufności

Prezydent Andrzej Duda uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu zaufania polityków, premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - na drugim, a szef MON Mariusz Błaszczak - na trzecim - wynika z sondażu CBOS. Największą nieufność budzi szef PO Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Mariusz Błaszczak Jarosław Kaczyński Donald Tusk Zbigniew Ziobro zaufanie polityka

"Macie moralny obowiązek, by przeprosić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy". Szef MON do Tuska i Trzaskowskiego

Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił się w środę w Krynkach do lidera PO Donalda Tuska i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Macie moralny obowiązek, żeby przeprosić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy za to wszystko, czego dopuszcza się Agnieszka Holland poprzez swój film - powiedział wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Donald Tusk Rafał Trzaskowski służby i bezpieczeństwo żołnierze straż graniczna Agnieszka Holland

Problemy na budowie metra i cztery lata opóźnienia. Trzaskowski idzie w zaparte: jestem dobrej myśli

Na początku czerwca informowaliśmy o konflikcie między warszawskim ratuszem a wykonawcą budowy odcinka linii metra na Bemowie, oczekującym na podpisanie przez władze stolicy aneksu do umowy. Okazuje się, że to nie koniec problemów związanych z tą inwestycją, albowiem nadal nie pozyskano prywatnej betoniarni - na jej terenie ma powstać stacja techniczna. Termin ukończenia budowy odcinka został już przesunięty o cztery lata, tymczasem Rafał Trzaskowski przekonuje, że "jest dobrej myśli".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Mazowsze mazowieckie Rafał Trzaskowski inwestycje metro budowa budowa metra

PR24 Jan Józef Kasprzyk: Warszawa potrzebuje gospodarza na miarę prezydenta Stefana Starzyńskiego lub Lecha Kaczyńskiego

- Rafał Trzaskowski traktuje swoją funkcję jako narzędzie do uprawiania polityki ogólnokrajowej. Podczas swojej prezydentury w Warszawie ani razu nie odwiedził choćby jednej sesji Rad Dzielnic - mówił w Polskim Radiu 24 szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
Zobacz więcej na temat:  referendum polityka wybory w Polsce POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski

Premier Morawiecki: Tusk chce ogłosić, że Trzaskowski będzie kandydatem na premiera, a to skrajny lewak

- Oni chcą zrobić teraz taki manewr - widzą, że złapaliśmy wiatr w żagle, widzą że idziemy po zwycięstwo i chcą ukryć Tuska. Donald Tusk chce ogłosić najprawdopodobniej, że Rafał Trzaskowski będzie kandydatem na premiera - podkreślił w Ełku premier Mateusz Morawiecki. Nazwał prezydenta Warszawy "skrajnym lewakiem".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Donald Tusk POLSKA Platforma Obywatelska

Radni PO odroczyli decyzję ws. referendum w Warszawie. Krajewski: Tusk i Trzaskowski boją się głosu mieszkańców

Szef warszawskiego PiS Jarosław Krajewski mówi, że mieszkańcy stolicy mają prawo decydować o najważniejszych sprawach ze swojego punktu widzenia. Stołeczni politycy Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali podczas konferencji prasowej władze Warszawy z Platformy Obywatelskiej za odroczenie decyzji w sprawie lokalnego referendum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony Mazowsze Warszawa Rafał Trzaskowski Donald Tusk mazowieckie