more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rafał Trzaskowski

"Chce przewodzić protestowi samorządowców, a unika radnych opozycji". Müller o Trzaskowskim

Panie prezydencie Trzaskowski, odwagi, proszę śmiało porozmawiać ze wszystkimi radnymi – tymi słowami zaapelował do prezydenta Warszawy rzecznik rządu Piotr Müller. Jego zdaniem, Trzaskowski chce przewodzić protestowi samorządowców pod KPRM, a unika warszawskich radnych opozycji i nie chce się z nimi spotkać "twarzą w twarz" na stacjonarnej sesji.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA polityka Piotr Müller Warszawa opozycja

Warszawscy radni z PiS chcą alei Ofiar Rosyjskiej Agresji. "PO ma duży problem z tym projektem"

- Często deklaracje PO w sprawach Ukrainy i Rosji rozjeżdżają się z realnymi działaniami - ocenił w czwartek rzecznik PiS Radosław Fogiel. Jako przykład przywołał m.in. kwestię nadania nazwy honorującej Ukrainę alei drzew położonej przy rosyjskiej ambasadzie.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka partie polityczne Ukraina opozycja Radosław Fogiel Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski

Sikorski dziękował USA za ostrzeżenie ws. Nord Stream? Kuriozalna wypowiedź Trzaskowskiego

Zdjęcie przedstawiające skutki eksplozji gazociągu Nord Stream i podpis: "Thank you, USA", które na Twitterze opublikował Radosław Sikorski, wywołały lawinę krytyki pod adresem polityka PO. Słowa byłego ministra były jednak, zdaniem Rafała Trzaskowskiego, podziękowaniem dla Stanów Zjednoczonych za ostrzeżenia dot. możliwości ataków na infrastrukturę energetyczną.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream Rosja gaz Rafał Trzaskowski bezpieczeństwo POLSKA polityka Radosław Sikorski

TYLKO U NAS Lewicowe obietnice zaszkodzą PO? Prof. Chwedoruk: żeby wygrać wybory, trzeba być blisko centrum

Liderzy Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk i Rafał Trzaskowski - prześcigają się w propozycjach skierowanych do radykalnej Lewicy. Tymczasem zdaniem prof. Rafała Chwedoruka kolejne zapowiedzi podyktowane chęcią pozyskania nowego elektoratu mogą zniechęcić część dotychczasowych wyborców PO. - Polityk, który chce wygrać wybory, musi trzymać się blisko centrum - mówi politolog w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Donald Tusk Radosław Fogiel koalicja obywatelska Platforma Obywatelska aborcja

Atak na wolontariusza PiS. Zapadł prawomocny wyrok w sprawie

- Jestem usatysfakcjonowany tym wyrokiem. Myślę, że ten mężczyzna ma nauczkę na przyszłość - powiedział Damian Kowalczyk, radny dzielnicy Praga Południe i dyrektor biura poselskiego wiceministra Sebastiana Kalety, który w 2020 r. został agresywnie zaatakowany przez 44-letniego mężczyznę podczas zbierania podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PiS Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Sebastian Kaleta sądownictwo

Opozycja chce dalszego wydawania wiz Rosjanom. Tym razem głos zabrał Trzaskowski

Na spotkaniu w Olsztynie w ramach Campusu Polska Przyszłości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że "należy zostawić furtkę dla wszystkich odważnych osób, które są przeciwko reżimowi, chcą opuścić Rosję". W ten sposób bronił wypowiedzi Radosława Sikorskiego, który niedawno protestował wobec wstrzymania wydawania wiz Rosjanom. Postulaty polskiego rządu dot. zakazu wydawania wiz nie dotyczą wiz humanitarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wizy Rafał Trzaskowski Rosja Radosław Sikorski Platforma Obywatelska

Awarie oczyszczalni ścieków w Warszawie. Łącznie do Wisły trafiło ponad 14 mln m sześc. ścieków

Trzy lata temu miała miejsce pierwsza awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Podczas awarii kolektorów w 2019 i 2020 r. do Wisły odprowadzono łącznie ponad 14 mln m sześc. ścieków – wynika z danych, które przekazał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Wisła katastrofa ekologiczna Rafał Trzaskowski Warszawa środowisko POLSKA społeczeństwo

Campus Polska Przyszłości i sondaże polityczne okiem publicystów

W Warszawie odbywa się Campus Polska Przyszłości zorganizowany przez Rafała Tzaskowskiego, którego goścmi wydarzenia są m.in. ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, czy przewodniczący Rady Najwyższej, czyli parlamentu, Ukrainy Rusłan Stefanczuk. To i inne wydarzenia polityczne komentowali w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z Salon24.pl i Andrzej Rafał Potocki z "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Opaliński Rafał Trzaskowski opozycja polityka

Ruslan Stefanczuk gościem Campusu Polska. Szczerba: sprawa ukraińska jest ponadpartyjna

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ruslan Stefanczuk weźmie w niedzielę udział w organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska. W kolejnych dniach Stefanczuk spotka się z przedstawicielami rządu. - To pokazuje, że sprawa ukraińska jest ponadpartyjna, że możemy mówić jednym głosem i dawać wsparcie naszym przyjaciołom - skomentował w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Szczerba Adrian Klarenbach Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

PR24 Zbliża się Campus Polska. Publicyści komentują imprezę Trzaskowskiego

Druga edycja wydarzenia zatytułowanego "Campus Polska Przyszłości", którego pomysłodawcą jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, rusza już w piątek. W Polskim Radiu 24 imprezę komentowali publicyści - Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński) i Agaton Koziński (publicysta).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Rafał Trzaskowski polityka POLSKA Platforma Obywatelska

Czy Trzaskowski minął się z prawdą ws. "Czajki"? "Oczekujemy sprostowania i przeprosin"

- Przypominam, że w 2019 r. to wojsko i rząd budowały system oczyszczania i przesyłu ścieków przez most pontonowy na Wiśle - powiedziała minister Anna Moskwa, odnosząc się w ten sposób do zarzutów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który uznał, że podczas katastrofy ekologicznej w "Czajce" urzędnicy związani z PiS urządzali kolejne konferencje prasowe - zamiast włączyć się - jak uznał - w pomoc w walce  z awarią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Anna Moskwa PiS PO

Tusk "w drugim szeregu", Trzaskowski twarzą opozycji? Schetyna: pomysł jest ciekawy

Grzegorz Schetyna potwierdza, że pojawi się na imprezie Rafała Trzaskowskiego znanej jako Campus Przyszłości. - Będę... będę rozmawiał. Gorąco wspieram - zapewnił w Polsat News. Były szef Platformy Obywatelskiej powiedział też m.in., że "scenariusz, w którym Donald Tusk nie będzie twarzą kampanii, wycofa się, a na pierwszy plan wysuną się Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, jest ciekawy, ale trudny do realizacji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk polityka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski