more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rafał Weber

Bezpłatne autostrady na wakacje? Wiceminister Weber: apeluję do Senatu o ustawę bez poprawek

Apeluję, aby ustawa ws. darmowych autostrad wyszła z Senatu bez poprawek i trafiła do podpisu do prezydenta Andrzeja Dudy, aby mogła wejść w życie od 1 lipca - mówił w poniedziałek wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa ministerstwo infrastruktury Rafał Weber Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński autostrady Sejm Senat ustawa bezpieczeństwo na drodze wakacje wypoczynek

Komisja odrzuciła poprawki do projektu ws. zniesienia opłat na autostradach. Weber: zwiększymy bezpieczeństwo

Pod głosowanie w Sejmie poddany zostanie dziś projekt ustawy likwidujący płatności za przejazdy autostradami. - Od 1 lipca znosimy opłaty dla samochodów lekkich na dwóch odcinkach - mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Pomysł popiera większość klubów parlamentarnych. 
Zobacz więcej na temat:  autostrady Sejm Prawo i Sprawiedliwość Rafał Weber Jarosław Kaczyński

Egzaminatorzy WORD grożą strajkiem. Jest odpowiedź ministerstwa infrastruktury

Od poniedziałku egzaminatorzy WORD wrócili do pracy. Jednocześnie zapowiadają, że jeśli rząd nie zasiądzie z nimi do rozmów, to w październiku rozpoczną strajk generalny. - Takie rozmowy były prowadzone, ale zostały zastopowane przez środowisko egzaminatorów - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy prawo jazdy nauka jazdy strajki ministerstwo infrastruktury Rafał Weber TYLKO U NAS

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Policja i Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczynają akcję "Bezpieczna droga do szkoły". W jej ramach funkcjonariusze będą kontrolowali stan techniczny autobusów szkolnych. - Sprawdzamy, czy autobusy są sprawne technicznie, kierowcy są trzeźwi i posiadają odpowiednie dokumenty. Kontrole będą prowadzone w trakcie całego roku szkolnego - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia kierowca drogi bezpieczeństwo na drodze Alvin Gajadhur Rafał Weber ministerstwo infrastruktury szkoła dzieci społeczeństwo Radio kierowców

Przegląd techniczny auta po nowemu. "Diagności będą poddani większej kontroli"

Dokumentacja fotograficzna potwierdzająca obecność samochodu na przeglądzie, dodatkowa opłata za wykonanie badania po terminie i zmiana kontroli zasad samych stacji. Od 1 stycznia 2023 badania techniczne będą po nowemu. - Te zmiany mają wyeliminować z dróg pojazdy w złym stanie technicznym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Klaudia Porębska ministerstwo infrastruktury policja Robert Opas samochody kierowcy Rafał Weber Marcin Barankiewicz stacja kontroli pojazdów