more_horiz
PR24 Portal
Section05

rap

Zabawy w laboratorium dźwięku. Barto Katt i Koza o płycie "GEAR 3000"

Młodzi, zdolni, nieobliczalni i skorzy do eksperymentów - tandem Barto Katt i Koza wydał płytę "GEAR 3000". - Każdy z nas trochę zastanawia się, co przyniesie trzecie millenium. Nasza wizja nie jest optymistyczna. To świat, który został zniszczony, a my utknęliśmy gdzieś pomiędzy czasami i jako obcy nie rozumiemy tego, jak to się stało - opowiadają muzycy.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka rap hip-hop MUZYKA Piotr Truszkowski

Igorilla i Peepz o płycie "Anomalie": szliśmy z flow

Jarecki, Miodu, Wyga, Mokebe, Prykson Fisk i Mati Szert oraz producenci Barto Katt, BodzierOn, Bred Bua, Adz/ddayzy - to artyści, którzy brali udział w tworzeniu "Anomalii". Za krążek odpowiada duet Igorilla i Peepz. - Szliśmy z flow wyrzucając z siebie różne kawałki o różnej tematyce i w różnych konwencjach. W ten sposób docieraliśmy się między sobą na drodze do wspólnego obszaru – wspominają muzycy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA hip-hop rap Numer Raz

Aktor Ignacy Liss o filmie "Zadra": szukałem odpowiedzi, po co jest moja postać

- Kiedy byliśmy na planie, ja cały czas próbowałem się dowiedzieć od reżysera, ale też dowiedzieć w sensie znalezienia odpowiedzi w sobie, po co jest ta postać, czemu służy i jak jej nie spłycać. Jak sprawić, żeby to był żywy bohater, a nie po prostu partner głównej bohaterki - mówi aktor Ignacy Liss o swojej roli w najnowszym filmie Grzegorza Mołdy pt. "Zadra".
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska aktorzy aktor aktorstwo film polski rap hip hop kino

1988: otarłem się o mainstream, ale na własnych zasadach

"Ruleta" i trasa koncertowa, "Sadza", nad którą pracował z Brodką, muzyka do filmu "Zadra". - To był intensywny czas i musiałem na chwilę zatrzymać się, żeby nie zatracić się w tym pędzie. Dostaję mnóstwo propozycji od różnych artystów, ale podchodzę do nich wybiórczo, żeby zachować rozsądek i nie stracić instynktu samozachowawczego - mówi producent Przemysław Jankowiak, czyli 1988.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna rap hip-hop MUZYKA Ula Kaczyńska