more_horiz
PR24 Portal
Section05

raport

Rosną polskie inwestycje zagraniczne. NBP: wyniosły dwa razy więcej niż w 2020 r.

W 2021 roku wartość netto transakcji polskich inwestorów bezpośrednich za granicą wyniosła 7 mld zł i było to dwukrotnie więcej niż rok wcześniej - poinformował Narodowy Bank Polski. Dodał, że w odróżnieniu od poprzednich lat w strukturze polskich inwestycji bezpośrednich za granicą w 2021 roku dominowały reinwestycje zysków (10,6 mld zł). Z kolei wartość transakcji z tytułu zakupu akcji i innych form udziałów kapitałowych, w przeciwieństwie do poprzednich okresów, była dodatnia i wyniosła 0,3 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma inwestycje zysk NBP raport

Firmy rodzinne na warszawskiej giełdzie. Marek Dietl: stabilność i rozwój to ich znaki rozpoznawcze

41 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie to firmy rodzinne - wynika z opublikowanego w czwartek raportu GPW i firmy Grant Thornton. Na koniec sierpnia 2022 r. na Głównym Rynku GPW notowane były 172 spółki rodzinne. Ich liczba zmniejszyła się o 6 w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, ale udział procentowy tego segmentu na całym rynku utrzymał się na niezmienionym poziomie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw giełda papierów wartościowych firma raport

KARPACZ 2022 "Wojna stawia nas przed zupełnie nowymi wyzwaniami". Minister Czarnek podczas forum w Karpaczu

- Wojna na Ukrainie stawia nas przed zupełnie nowymi wyzwaniami, których nawet jeszcze do końca nie znamy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Wskazał na "zupełnie nowy rynek, zupełnie nową gospodarkę, zupełnie nowe relacje gospodarcze".
Zobacz więcej na temat:  Karpacz Adrian Klarenbach raport konferencja Karpacz 2022 Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki

Reparacje wojenne. Jak o nich rozmawiać?

– Jeśli będziemy inteligentnie, uporczywie komunikowali podstawowe informacje, to mamy szansę przywrócić właściwe proporcje i uzyskać właściwe zrozumienie tego, co wydarzyło się na ziemiach polskich pod okupacją niemiecką – mówi prof. Andrzej Zybertowicz w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Niemcy niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne zbrodnie wojenne odszkodowanie Holokaust raport Trójka Magdalena Drohomirecka Bez Przedawnienia

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw poprawia się. Nowy raport Pekao pokazuje koniunkturę

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw w ubiegłym i bieżącym roku jest lepsza niż w 2020 roku - wynika z raportu banku Pekao SA. Wskaźnik koniunktury mikro-, małych i średnich firm, który mierzy nastroje przedsiębiorców, wyniósł w badanym okresie 93,9 punktu. Autorzy raportu podkreślają, że to lepszy wynik niż w poprzednim badaniu, ale gorszy niż w 2019 roku, kiedy indeks wyniósł 102,6 punktu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma msp raport rozwój sytuacja finansowa Pekao

Założyciel Amnesty International w Sztokholmie rezygnuje. Powodem kontrowersyjny raport ws. Ukrainy

Pisarz i członek Akademii Szwedzkiej Per Waestberg zrezygnował z członkostwa w Amnesty International w Sztokholmie - oddziału, który założył w latach 60. Powodem takiej decyzji jest kontrowersyjny raport tej organizacji, który zarzuca ukraińskiemu wojsku między innymi łamanie prawa konfliktów zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Sztokholm Amnesty International raport wojna na Ukrainie

Skandaliczny raport Amnesty International. Wiceszef MSZ: prawdopodobne silne wpływy rosyjskie

Raport Amnesty International pokazuje to, że stopień oderwania od rzeczywistości jest dość daleko idący, ale także i stopień zideologizowania i niestety także i wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne - ocenił w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Amnesty International raport Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie

Burza po raporcie Amnesty International. Wiceszef MSZ: wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne

- Wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne, bo w inny sposób tego się wytłumaczyć nie da. Widząc co, się dzieje na Ukrainie. Widząc te mordy ze strony wojsk rosyjskich, które obserwowaliśmy w Irpieniu, w Buczy - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Amnesty International raport Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT

Tomasz Sakiewicz o raporcie Amnesty International: ta organizacja wbija nóż w plecy walczącej Ukrainie

- Najpierw należy sprawdzić z kim mamy do czynienia a potem ich oceniać. Poziom powagi tej organizacji po czymś takim spadł do zera - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dariusz Grzędziński oraz Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Amnesty International raport wojsko Ukraina Rosja bezpieczeństwo ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 wojna 2022

Sytuacja ekonomiczna uchodźców z Ukrainy w Polsce. NBP opublikował szczegółowy raport

Narodowy Bank Polski przygotował szczegółowy raport nt. sytuacji ekonomicznej uchodźców z Ukrainy, którzy schronili się w Polsce. Aby określić, kim są imigranci, jakie mają potrzeby, plany oraz jaka może być ich przyszłość na polskim rynku, NBP przeprowadził w kwietniu i maju tego roku ankietę wśród obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski jako uchodźcy po wybuchu wojny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA uchodźcy raport praca emigracja NBP wojna na Ukrainie