more_horiz
PR24 Portal
Section05

rasizm

Lebensborn. To tu III Rzesza chciała stworzyć z dzieci rasę panów

87 lat temu, 12 grudnia 1935, Heinrich Himmler, osoba numer dwa w nazistowskich Niemczech, powołał do życia organizację, której nazwę należy tłumaczyć jako "Źródło życia". Jej zadaniem było stworzenie warunków do przyjścia na świat "wartościowych rasowo" Niemców. W czasie wojny stała się miejscem, gdzie zrabowane przez okupantów dzieci przechodziły pranie mózgów.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA III Rzesza rasizm okupacja niemiecka nazizm Heinrich Himmler Adolf Hitler dzieci II wojna światowa

Śląsk reaguje po skandalu. "Potępiamy mowę nienawiści"

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski między Sandecją Nowy Sącz a Śląskiem Wrocław nie został dokończony, gdyż gospodarze nie zdecydowali się kontynuować serii rzutów karnych. Piłkarze z Nowego Sącza zarzucali wrocławskim kibicom rasistowskie obrażanie jednego z nich Maissy Falla. W czwartek oświadczenie w tej sprawie wydał Śląsk. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Puchar Polski śląsk wrocław sandecja nowy sącz rasizm kibice pseudokibice

Niemieccy nauczyciele są "ślepi" na antysemityzm? W tle konflikt na Bliskim Wschodzie

Publicysta i moderator działający na polu edukacji politycznej Christoph Giesa w gościnnym tekście dla tygodnika "Spiegel" zauważył, że gdy w niemieckich szkołach atakowani są niemieccy Żydzi, ale powodem jest konflikt na Bliskim Wschodzie, to trudno podjąć przeciwko temu działania, ponieważ często nie jest to uznawane za antysemityzm. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy rasizm antysemityzm społeczeństwo

Prawicowi ekstremiści w berlińskiej policji. Problemem rasizm i antysemityzm

W ciągu ostatnich trzech lat w przypadku 93 pracowników policji oraz Urzędu Ochrony Konstytucji w stolicy Niemiec miały miejsce "oznaki prawicowych działań ekstremistycznych". Poinformował o tym Senat Berlina na podstawie aktualnego raportu, dotyczącego obecności prawicowego ekstremizmu w federalnych agencjach Urzędu Ochrony Konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Berlin rasizm antysemityzm policja

Fake newsy dot. dyskryminacji uchodźców. Charles Michel: Rosja uruchomiła wrogą propagandę

Trwa jedenasty dzień rosyjskiej inwazji. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, komentując doniesienia o dyskryminacji afrykańskich studentów uciekających z Ukrainy, podkreślił w wywiadzie dla radia France Inter, że "rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska ONZ rasizm dyskryminacja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja propaganda serwis wschodni uchodźcy